Ú s t í n/L. - Ústečtí junioři vstoupili do boje o postup do nejvyšší soutěže. První prověrkou byl velmi silný soupeř - Havlíčkův Brod. Hosté si z Ústí nad Labem odvezli výhru 5:4 po samostatných nájezdech. V zápase se nejvíce ukázal teprve starší dorostenec hostujícího týmu Chlubna, který vstřelil hned čtyři branky.
ne 25. 3. 2012, Zlatopramen Arena
HC Rebel Havlíčkův Brod
4:5sn 1:1, 1:2, 2:1 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 12. Holeček L. (Hanzl), 21. Baránek, 50. Hošek (Faigl), 53. Pořický (Kuchynka) - 3. Chlubna (Novák, Hynek), 38. Chlubna (Kozlík, Zdražil), 38. Chlubna (Hynek), 45. Chlubna (Novák, Němec), 65. Kozlík. Rozhodčí: Smitka - Podrazil, Kájínek. Vyloučení: 3:5, navíc Szilva (HBR) 10 NESP. Využití: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 42:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek - Holeček L., Grin, Burkovec, Kuchynka, Hanzl, Šetka, Ságer, Rovný, Vegner, Herna, Pořický, Baránek, Faigl, Hošek, Bulva

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš - Pecan, Novák, Verga, Musil, Szilva, Kuchta, Ambrož, Zdražil, Jelínek, Chlubna, Němec, Dvořák, Hynek, Dundáček, Doležal, Kozlík, Musil

Dlouho očekávaná baráž o juniorskou extraligu začala zápasem mezi Ústím a Havlíčkovým Brodem. Do zápasu vstoupili podstatně lépe hosté, kteří si také připsali první velkou příležitost a tu využili. Jmenovitě skóroval Tomáš Chlubna a poslal „své“ do vedení. Ústečtí se vzpamatovali po inkasované brance velmi brzy, již po několika sekundách musel ukázat své kvality Dolejš v brance Rebelů. Žlutomodří bojovali srdnatě, což přineslo kýžené ovoce. Ve 12. minutě rozjásal domácí hráče a fanoušky Lukáš Holeček a na světelné tabuli svítilo skóre nerozhodné. První třetina přinesla velmi rychlý a pohledný hokej, o zajímavé momenty nouze rozhodně nebyla. Po dvaceti minutách platil stav 1:1.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili domácí nejlépe, jak mohli. Po 57 sekundách rozvlnil síťku za Dolejšem Martin Baránek a Ústí vedlo. Slovan držel jednobrankové vedení velmi dlouhou dobu, ke slovu se dostala precizní hra obranných řad, která nedovolovala nějaké útočně laděné akce. Zápas se změnil v úpornou bitvu, týmy čekaly na to, kdo z nich udělá chybu. Byli to domácí, kteří chybovali. Ve 38. minutě vsítil Tomáš Chlubna dvě branky a jeho spoluhráči jen žasli. Chlubna hrál s takovou lehkostí, že jeho „řádění“ nemělo být ještě u konce.

Havlíčkův Brod vlétl po třetí třetiny jako uragán. Hosté v prvních minutách dominovali, domácí nevěděli, kde jim hlava stojí. V čase 44:14 se stav zápasu měnil, opět ve prospěch Rebelů. Prosadil se ten večer Rebel největší Tomáš Chlubna. Brod vedl o dvě branky a domácí vymýšleli, jak nejlépe zužitkovat zbytek třetiny. Krátce před její polovinou našla Faiglova přihrávka Vojtěcha Hoška a ten snížil na 3:4. Ústí se nadechlo k závěrečnému náporu, který vygradoval v době, kdy na kostce nad ledem svítil čas 52:53. Kapitán žlutomodrých Jakub Pořický poslal svou trefou zápas do prodloužení.

Nastavený čas se ukázal jako nedostatečně dlouhý k tomu, aby určil vítěze tohoto klání. Pětiminutová nadstavba přinesla velmi rychlý hokej, zbytečně se nevylučovalo, hrálo se svižně. Na řadu přišly samostatné nájezdy.

V loterii za domácí skóroval pouze Lukáš Rovný, za hosty se dvakrát nemýlil David Kozlík, který rozhodl o tom, kdo získá bonusový bod.