Ú s t í n/L. - Premiéra na domácím ledě nevyšla ústeckým juniorům určitě podle jejich představ. Už od začátku diktovali tempo zápasu hosté, kteří také po první třetině odcházeli do kabiny s dvoubrankovým náskokem. A když na začátku a na konci prostředního dějství přidali Zlínští po jednom gólu, bylo s ústeckými hokejisty zle. Ani na jednu branku hostů nedokázali odpovědět, tak na konci zápasu svítilo na světelné tabuli 0:4 pro hosty.
pá 24. 9. 2010
PSG Zlín
0:4 0:2, 0:2, 0:0

Branky a nahrávky: 16. Zábojník (Šoula, Romig), 20. Holík (Šlahař), 25. Finsterle (Fořt, Vodný), 38. Vodný (Fořt, Finsterle). Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 28:39. Průběh utkání: 0:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Boháč, Drahorád, Smetana, Hříbal, Burkovec, Grin, Novotný, Humpolíček - Kuchynka, Hošek, Vávra, Chládek, Daráš, Keltner, Žák, Pořický, Migliavacca, Fusek, Pojezný, Racek.

PSG Zlín: Kašík – Matějíček, Sadil, Zámorský, Valenta, Zábojník, Malota - Blinka, Holík, Šlahař, Finsterle, Fořt, Vodný, Romig, Šoula, Pospíšil.

Utkání rozehráli lépe hosté. Už v první minutě vyzkoušeli Zlínští pozornost ústeckého brankáře. Domácí se stále nemohli usadit v útočném pásmu a stříleli jen z ojedinělých šancí. V 8. minutě vyslal tvrdou střelu na Kašíka ústecký Drahorád a hostující brankář měl co dělat, aby puk zachytil. Z protiútoku se snažil prosadit Šlahař, ale trestuhodně ústeckou branku minul. Poté to zkoušel Žák, když si v obranné třetině sebral kotouč, prokličkoval se až do útočného pásma a zkusil vystřelit, ale Kašík zpracoval puk lapačkou. V čase 15:41 využili hosté první přesilovku – Zábojník od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. A aby tomu nebylo málo, přidal Zlín ve vlastním oslabení další branku - Holík se Šlahařem ujížděli dva na jednoho a prvně jmenovaný zasunul puk mezi Petráskovy betony.

V úvodu druhého dějství se rychle dostal do šance Žák, ale prověřil jen betony zlínského brankáře. I hosté se dostali do dobré příležitosti – nikým nechráněn sprintoval na Petráska Fořt, ale Boháč mu včas vypíchl puk. Hosté byli stále aktivnější. A díky své aktivitě se mohli radovat z dalšího gólu – nenápadnou střelou se prosadil Vodný. Ve 25. minutě vytáhl Petrásek jeden ze svých skvělých zákroků proti svižné střele Romiga. V polovině zápasu už byl zlínský brankář překonán, ale puk zůstal ležet na brankové čáře a nikdo z Ústeckých ho nedokázal posunout do branky. Další gól padl až dvě minuty před koncem třetiny – puk se po střele Fořta šťastně odrazil k Vodnému, který střílel do poloprázdné branky.

Závěrečná třetina začala opět velmi svižně. Opět to byli Ústečtí, kteří se snažili vstřelit rychlý gól, ale všechny jejich pokusy byly sraženy mimo bránu. Ale jak hosté, tak domácí, měli v průběhu této třetiny spíše ojedinělé gólové šance. Hra se přelévala jen ze strany na stranu. V tomto dějství si Lvíčata vyzkoušela i hru pěti proti třem, ale ani ve dvojnásobné početní výhodě se nedokázala prosadit. V závěru zápasu předvedli domácí krásnou akci na jeden dotek, na jejímž konci ale Hošek netrefil zlínskou branku.