CHA Liga: Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 29. 1. od 17:30 hod. | ELJ: HK Kralupy nad Vltavou - HC Slovan Ústí nad Labem 4:2
První domácí výhra, junioři přehráli Písek
22.09.2019 | Vít Trubička
Autor fotografie: Helena Smetanová

První domácí výhra, junioři přehráli Písek

Ú s t í n/L - V dalším utkání REDSTONE extraligy juniorů přivítal Slovan na svém ledě písecké Krále. Ústečtí od počátku prokazovali svou převahu, přesto nakonec utkání dospělo až do prodloužení. V něm však byli úspěšnější, díky čemuž si připisují první domácí výhru v extralize.

ZS Ústí n/L
4.
neděle 22. 9. 2019, 14:45 h
5:4P
(2:0, 2:1, 0:3 - 1:0)
 

Branky a nahrávky: 3. Harkabus (Mareš), 14. Macel (Šindelář, Gottfried), 34. Harkabus (Gottfried, Janoušek), 39. Janoušek (Stuchý), 61. Janoušek (Harkabus) – 27. Egert, 52. Karbulka (Přibyl), 54. Egert (Vajner), 60. Egert (Fríd, Tampier). Rozhodčí: Místecký – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 1:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:4, 5:4.

Ústí nad Labem: Kmoch – Šešina, Stuchlý (A), Jarábek, Gottfried, Mareš, Štěpánek – Harkabus (C), Hampl, Matloch, Macel, Brandner, Tot, Janoušek, Šindelář (A), Čermák.

Písek: Pícl (Buchta) – Tampier, Kulvejt, Kurfürst, Cibuzar, Šafár, Kocour, Vajner – Petřík, Přibyl (C), Andrle, Fríd (A), Novotný (A), Egert, Karbulka, Brož, Kouba.

Komentář

První třetina byla zahájena pozvolným nástupem obou týmů do utkání. Slovan ale získal v krátkém čase první výhodu přesilovky, kterou také svou pohotovou trefou využil v třetí minutě Matěj Harkabus. Slovan ovšem ve svém tlaku na píseckou branku pokračoval i nadále, byť dlouho se do další větší akce nemohl dostat.

To se změnilo ve 14. minutě, kdy doslova dotlačil kotouč z hranice brankoviště mezi tři tyče Jan Macel. Ústečtí byli ve střelecké chuti i nadále, přesto žádná další trefa nebyla do konce první periody k vidění.

Počátek druhé třetiny přinesl nejdříve velkou akci Slovanu, kdy se sám na branku vyřítil Vít Šindelář, ale gólman Písku mu kotouč přikryl k zemi. Posléze zaúřadovali i písečtí Králové. Těm se už ale podařilo skórovat. Kolem levého mantinelu si najel a následně i prudce vypálil Jiří Egert. Posléze se ale do hry opět dostal Slovan, jemuž v tomto utkání výrazně vyšly přesilové hry. Již druhou svou trefou využil Matěj Harkabus.

Domácí se ale tlačili na branku i nadále. Další velkou šanci měli po souhře Šindelář – Macel, byť ta se nevyvedla. O chvilku později už byl o něco úspěšnější Adam Janoušek. Ten rozvlnil síť Píclovy branky tvrdou dělovkou od modré čáry. Slovan tak vstupoval do poslední třetiny s celkem pohodovým vedením 4:1.

Ve třetí třetině došlo k poněkud vyhrocenějšímu způsobu hry na obou stranách. Ústečtí si chtěli pojistit výhru, Písek se chtěl ještě pokusit o dotažení. Navíc byli Jihočeši častěji v početní nevýhodě. Přesto jim patřil samotný závěr zápasu. Do hry se Králové vrátili díky postupným trefám Jana Karbulky a dalším dvěma Jiřího Egerta. Čtrnáct vteřin před závěrečnou sirénou se tak Písek definitivně dotáhl na ústecký tým a zápas tak dospěl do prodloužení.

Pětiminutová nadstavba ovšem neměla dlouhého trvání. Slovanu totiž vyšel hned druhý střelecký pokus na Pícla. Úspěšným střelcem, který vybojoval druhý bod a první domácí výhru pro Ústečany, tak byl v čase 60:54 Adam Janoušek.

 Ohlasy trenérů

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): Zápas se pro nás vyvíjel dobře. Do padesáté minuty jsme měli více ze hry, kontrolovali jsme ji, ale pak jsme vypadli z rytmu. Dostali jsme gól po buly v obranném pásmu na 4:2. Dokud hráči nebudou plnit co mají, co jim říkáme na tréninku, budou tam bohužel hrubé individuální chyby, nebudou si pomáhat na ledě, nebudou se zajišťovat, budou si hrát hokej podle sebe, jako zde posledních osm minut, tak to prostě takhle dopadne. Dopadlo to pro nás špatně, je to zbytečná ztráta bodů. Kluci musí vydržet hrát koncentrovaně celých šedesát minut. Máme na čem pracovat.

Radek Wolf (IHC Králové Písek): Ve finále jsme samozřejmě za bod rádi, protože jsme už byli hodně dole. Domácí mají šikovné rozdílové hráče, kteří už nás trápili na jaře, navíc jsme dostali tři góly z přesilovek. Všechna čest k našemu týmu, který to nevzdal a stále si věřil. I když jsme ve třetí třetině byli často ve třech, či ve čtyřech na ledě. Z toho, jak se to vyvíjelo jsme za bod rádi, ale musíme už začít trochu líp. Budeme snad už také v plném složení, abychom nemuseli stále dotahovat takové ztráty, jako nyní, ale třeba i minulý týden.

Statistiky hráčů
Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

Slovan míří na led Benátek nad Jizerou

Ú s t í n/L. - Na svěřence Tomáše Mareše a Jaroslava Roubíka čeká další venkovní zápas. Tentokrát... Celý článek

Staronová posila Martin Vágner nejen o utkání s Třebíčí

Ú s t í n/L. - Po pondělním prohraném utkání s Třebíčí jsme vyzpovídali navrátilce do ústeckého... Celý článek

Ve speciálním utkání podlehl Slovan Třebíči

Ú s t í n/L. - Utkání proti Třebíči bylo součástí projeku Legenda pomáha. V letošní sezóně si... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv