J i h l a v a - Po dvou těsných výhrách Ústečtí Lvi tentokrát na Jihlavu nestačili. Domácí Dukla začala zostra a hned ve 2. minutě se ujala vedení. V polovině zápasu smazal náskok Jihlavy v oslabení Micka, vzápětí však domácí znovu odskočili brankou Řípy. Ve 46. minutě inkasovali hosté již potřetí, dvě minuty na to sice Houdek snížil na rozdíl jediné branky, vítězství 3:2 si ovšem Jihlava vzít nenechala.
po 11. 12. 2006
HC Dukla Jihlava
3:2 1:0, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 2. Rytnauer (Morava, Kaňkovský), 34. Řípa (Fiedler, Dušátko), 46. Bakus (Rytnauer) - 31. Micka (Hořava), 48. Houdek (Martinec, Janků). Rozhodčí: Jeřábek - Čížek, Padevět. Vyloučení: 11:11. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1320. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Kuchyňa, Morava, Duben, Lukáč, Míka, Šmarda, Pekárek - Rytnauer, Bakus, Čachotský - Řípa, Kaňkovský, Fiedler - Vaškovič, Dušátko, Vlk - Hanzal

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Grof, Pojkar, Ficenc, Kolafa, Hořava, Houdek, Kudrna, Nadášdi - Antoš, Slížek, Hulva - Klobouček, Bauer, Přeučil - Vítek, Ivan, Micka - Janků, Martinec, Klimt

Utkání začali hosté trochu netakticky, když už po půl minutě hrací doby vyhodil Slížek puk z vlastní třetiny mimo ledovou plochu, za což byl poslán na trestnou lavici. Když jej zanedlouho následoval další spoluhráč, dostala Jihlava výhodu přesilové hry pěti proti třem, kterou ukázkově využila. Dubnova střela sice způsobila závar, ale ke gólu to ještě nevedlo. Toho se jihlavské ochozy dočkaly až za pár chvil. Moravovu ránu ještě Přikryl vyrazil, ale nevyzpytatelný kus pryže se odrazil přímo na hůl číhajícího Ladislava Rytnauera, který neměl s jeho dorážkou do branky sebemenší problém - 1:0. Ústí mělo velké odhodlání vyrovnat, ovšem největší akce, kterou si vypracoval Ladislav Slížek, skončila včasným secvaknutím Řehořových betonů. Dukla mohla vzápětí přidat druhý kousek, když byla na ledě její třetí řada. Tehdy opravdu visel gól ve vzduchu. Jihlavské publikum doslova vstávalo při akci Jiřího Řípy, který se ocitl sám mezi kruhy a zkusil kličku. Ovšem Přikryl jej vychytal lapačkou položenou na ledě. Ústí se v závěru třetiny snažilo vyrovnat, ovšem proti Grofově střele srazil Řehoř betony a Nádašiho střela mířila mimo tři tyče.

Druhá část začala ústeckým náporem. Nejprve ujel do sóla Martinec, který ale ztroskotal na Řehořově betonu. Účinkem se minula i střela Pavla Janků. Lvi se gólu přeci jen dočkali. Ve vlastním oslabení ujel Tomáš Micka, jehož střelu příklepem v brance viděl jen málokdo,dokonce i rozhodčí se musel jet poradit, ale zanedlouho vyrovnávací gól na 1:1 uznal. Dukle se nedala upřít snaha a dravost. Před Přikrylovou svatyní se po Kuchyňově střele rozpoutal festival dorážek, ovšem lví brankář puk za svá záda nepustil. Proti další střele, z hole Ladislava Rytnauera ani zasahovat nemusel, mířila totiž vedle. Vedení domácím zajistil až Jiří Řípa. Fiedlerova střela se odrazila do mezikruží, kde čekal mladý jihlavský útočník. Přikryl se snažil gólu zabránit tygřím skokem, ale proti chytré střele do horní části branky neměl žádnou šanci - 2:1. Tenhle gól ústecké hráče vybudil ke krátkodobé aktivitě. Slížek obkroužil celou útočnou třetinu, ale nenašel nikoho vhodného k přihrávce, takže celá jeho akce přišla vniveč. Ovšem při Antošově střele u zadní tyče předvedl Milan Řehoř zákrok kategorie snů. Jeho beton promáchl vzduchem a odpálil puk mířící do brány. Jihlava stále zkoušela navýšit náskok, ale nějak to nešlo. Kaňkovský mířil mimo stejně jako Vaškovič z mezikruží. Dvě vteřiny před koncem třetiny ovanul domácí ochozy studený vítr když se na Řehoře řítilo duo Martinec – Janků, přičemž druhý jmenovaný netrefil naprosto odkrytou domácí svatyni. Do poslední přestávky tedy měli lepší náladu domácí, kteří vedli o gól.

Tlak z posledních minut druhé části si přenesli domácí i do poslední třetiny. Přikryl se měl co ohánět! Kuchyňa jej nejprve zaměstnal střelou od modré a zakrátko měl puk na holi i Petr Vlk, který ovšem lahůdkovou přihrávku od Jana Dušátka nedokázal přetavit v gól. Tomáš Čachotský se odhodlal ke střele z mezikruží, ale jeho střela mířila mimo. Bez gólu skončila i střela Jiřího Řípy, která jen provětrala Přikrylovu lapačku. Ústí kontrovalo jen Mickovou střelou do Řehořova plastrónu. Bylo jasné, že v těchto chvílích vládnou na ledě domácí. Ladislav Rytnauer sice nejprve pokoušel o gól, ale jeho střela se zastavila na Přikrylově lapačce a pak neposedně poskakovala v brankovišti, kde ji pohotový brankář ihned zkrotil. O pár chvil později se stejný jihlavský hráč dostal do role nahrávače pro Oldřicha Bakuse. Toto duo využilo chybné rozehrávky hostí a jihlavský kapitán slavil vítězný gól zápasu na 3:1. To, že byl vítězný, dokázal Tomáš Houdek, který dostal mezi kruhy ideální nahrávku zpoza brány od Tomáše Martince. Jeho střela mezi betony uzavřela skóre zápasu na 3:2. Oba týmy se sice ještě snažily přidat gól, ovšem jejich snaha končila na bezchybně chytajících brankářích. Milan Řehoř zlikvidoval Antošovu střelu betonem a Petr Přikryl si vyrážečkou bravurně poradil se střelou Petra Kaňkovského. Jihlavský brankář měl však přeci jen více práce. Závar před jeho svatyní způsobila nejprve střela Tomáše Houdka a pak se jihlavský gólman musel velmi hbitě přesouvat k druhé tyčce, kde na něj střelou z voleje chtěl vyzrát Slížek. Minuty běžely ke konci utkání a hosté sáhli k power play, která byla ještě podpořena jedním vyloučeným na jihlavské straně. Ladislav Rytnauer měl šanci utnout ústecké snažení, ale jeho střela ze středního pásma letěla asi jeden metr od tyčky. Poslední akcí bylo Slížkovo sólo, které však ukončil jeden z domácích obránců nesmlouvavým pádem pod nohy. Domácí se tedy v závěru ubránili drtivému tlaku soupeře a po zásluze slavili výhru, výhru,které natáhla sérii domácí neporazitelnosti v základní hrací době již na deset utkání.

Pavel Hynek (Ústí nad Labem): „V první řadě chci pogratulovat domácím k vítězství. My jsme do utkání vstoupili špatně. Nejdříve jsme vyhodili puk do hlediště a pak šli do tří, kde jsme inkasovali. Zlomový moment byl pro nás asi za stavu 2:1, kde jsme si vypracovali několik akcí na srovnání, ale soupeř nám odskočil na 3:1. Měli jsme dneska k dispozici dost přesilovek na to, abychom utkání srovnali, ale my jsme je hráli špatně. Dukla nás předčila nasazením, bojovností a obětavostí. Prostě vyhráli zaslouženě.“

Petr Vlk (Jihlava): "S body můžeme být spokojeni, věděli jsme už před zápasem, že Ústí je velmi dobrý tým se spoustou zkušených a hlavně velmi dobře silově vybavených hráčů. Věděli jsme, že to nebude jednoduché, ale asi opravdu rozhodla ta bojovnost a to srdce, které do toho kluci dneska dali. I ten rychlý gól k tomu hodně přispěl, zde ale bylo možná od nás trochu naivní čekat. Měli jsme dost šancí ještě více odskočit. I když i po našich chybách měl soupeř několik vyložených šancí.“