M l a d á B o l e s l a v, Ú s t í n/L. - Dvojnásobek branek, co nastříleli v předloňské baráži, zvládli Ústečtí Lvi letos už za první mač. V Boleslavi nasázeli čtyři góly, a protože Pavel Francouz udržel nulu, dokráčeli k celkem pohodné výhře. Po osmi barážových porážkách v řadě! Skóre otevřel dorážkou jednoruč v oslabení Robin Hanzl, který svůj výkon korunoval dalšími dvěma asistencemi. Ale pozor nenechme se ukolébat. Navlas stejným vítěsztvím vkročili Ústečtí do baráže i roce 2008. Výsledek znáte... Druhý duel se odehraje hned ve čtvrtek zase v Mladé Boleslavi.
st 6. 4. 2011, ŠKO-ENERGO ARÉNA
BK Mladá Boleslav
0:4 0:0, 0:3, 0:1

Branky a nahrávky: 26. Hanzl (Handlovský), 35. Černý (Handlovský, Hanzl), 36. Sklenička (Mikulík, Němeček), 48. Handlovský (Hanzl). Rozhodčí: Hribik, Hodek - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 9:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3960. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 0:4.

BK Mladá Boleslav: Schwarz – Marušák, Mikuš, Chaloupka, Žabka, Lehikoinen, Benda, Hay, Macháček – Boháč, Divíšek, Pabiška – Vrbata, Plodek, Demel – Bahenský, Hrdel, Macho – Tvrdík, Štefanka, Matějovský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz – Pojkar, Němeček, Poživil, Hořava, Gureň, Vobořil, Černý, Klobouček – Mikulík, Roubík, Ludvík – Kovář, Alinč, Sklenička – Čurilla, Pajič, Diviš – Kloz, Hanzl, Handlovský.

Po nervózním začátku z obou stran, při němž třeba domácí zahráli během dvou minut čtyřikrát na zakázané uvolnění, se začali prosazovat ústečtí hokejisté.

Velkou šanci měl Roubík, který se zjevil u levé tyče nehlídaný. Beton Schwarze přehodit nedokázal. Poté svižnou střelou zápěstím z mezikruží orazítkoval tyčku Čurilla.

Až díky přesilovým hrám druhé polovině třetiny srovnali Boleslavští krok. Francouz ale nemusel řešit ošemetnější situace.

Boleslav vstoupila aktivně i do druhé části, jenže smrtelnou se jí stala vlastní přesilovka. Slovan zachytil na vlastní modré rozehrávku domácích a v úniku dvou na jednoho Handlovský střílel. Schwarz jen vyrazil před sebe, kde v pádu jednoruč pod brankářovou nohou usměrnit kotouč Robin Hanzl a otevřel skóre zápasu.

Od té chvíle Lvi kontrolovali hru. Zvláště poté, co v přesilovce čtyři na tři ve 34. minutě po krásné kombinaci zakončoval Kamil Černý. Puk mu na zlatém podnose křižným pasem od jedné tyče ke druhé servíroval Hanzl.

O třiapadesát vteřin později se žlutomodří radovali potřetí. Současně vyloučení Zbyněk Sklenička s Hrdelem se vraceli na led a právě ústecký univerzál měl štěstí, že skákal právě do víru dění. Ujel společně s Mikulíkem, který mu předložil k tyči, k níž se Schwarz přesunout nestačil. Jen sedm sekund byl Sklenička na ledě!

Poslední šanci na obrat měli Boleslavští v začátku třetího dějství. Bahenský byl v úniku před Francouzem nedovoleně atakován Mikulíkovou holí a mohl si dát repete v nařízeném trestném střílení. Blafák do forhendu mu moc nevyšel. Ústecký brankář ho dokonale vybruslil.

Obrovskou šanci navýšit skóre mohl Kovář. Puk na brankoviště mu nabídli sami hráči soupeře. Ústecký forvard však Schwarze vymíchat nedokázal. Asi protože byl moc blízko brance.

Ve 48. minutě završil první barážovou výhru Lukáš Handlovský. Z pravého kruhu poměrně lehkou střelou. Puk proplachtil kolem Schwarzovy lapačky. Ústečtí tak skórovali v oslabení, v přesilovce čtyři na tři, pět na čtyři a jednou v rovnovážném počtu hráčů. Pak už ubylo srážek a osobních soubojů a když se v 55. minutě domácí nechali vyloučit na čtyři minuty, Lvi zápas v poklidu dohráli.

Zítra je určitě čeká tužší bitva, ale po té dnešní se jim jistě bude dobře usínat.

Vladimír Jeřábek (BK Mladá Boleslav): Dostali jsme lekci v jednoduchosti, dostali jsme dardu. Jestli chceme soutěž zachránit, tak se musíme probrat a ne hrát další zápas jako dnes. Teď už hráči sami vědí, že to nebude jednoduché. Bez práce na ledě se to uhrát nedá. Do desáté minuty jsme byli pořád pod tlakem a byli jsme překvapeni, jak se Ústí pohybuje a bruslí. Začali jsme podobně jako na Kladně a potvrdilo se, co jsem říkal. Že zápasy play out se musejí hrát jinak. Hráči si asi mysleli, že mávnutím proutku začnou hrát v baráži jinak, což se nestalo. My jsme pořád někam nahrávali a do šancí jsme se nedostali. Pozitivní je jen to, že jsme dokázali hrát deset minut ve třetí třetině v tempu, ve kterém bychom měli hrát. To je ale málo.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): Zápas bych nechtěl moc pitvat. Nepřijeli jsem sem s tím, že bychom chtěli prohrát. To nechce žádné mužstvo. Dnes se nám zápas dost vydařil. Je to ale jen 1:0 na zápasy, nic to neznamená. Udělali jsme jen malý krůček, dobře si uvědomujeme, že potřebujeme vyhrát čtyřikrát.