Ú s t í n/L. - Natáhnout sérii na číslo tři v domácím vítězném provedení v řadě. I to byl cíl svěřenců trenéra Mareše a Roubíka. Cíl byl nakonec úspěšně splněn a Slovan po dobrém výkonu vítězí na domácím ledě potřetí v řadě. Slovan nepustil svého soupeře dnes ani jednou do vedení, dvěma brankami se blýskl Matyáš Filip. Natáhnout vítěznou sérii na číslo čtyři bude chtít Slovan hned tuto sobotu, kdy přivítá opět na domácím ledě, v rámci derby, Trhače z Kadaně.
st 26. 2. 2020, ZS Ústí n/L
HC Benátky nad Jizerou
4:2 0:0, 2:1, 2:1

Branky a nahrávky: 25. Filip (Svoboda, Mareš), 38. Severa (Mrňa, M. Vágner), 42. Filip (Svoboda), 60. Kordule (Hasman) – 27. Böhm (A. Dlouhý), 49. A. Dlouhý (Rychlovský, Žůrek). Rozhodčí: Jechoutek, Vrba – Flegl, Polák. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 571. Střely na branku: 31:32. Zblokované střely: 4:9. Vhazování: 19:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – M. Vágner (A), Hes (A), Vl. Brož (C), Mareš, Zukal, Steinocher – Severa, Mrňa, Kovařík – Filip, Svoboda, Tůma – O. Bláha, Kordule, Hasman – Dörner.

HC Benátky nad Jizerou: Čajan – Böhm, Kunst (A), Hampl, Buchtela, Aubrecht, Žůrek – D. Špaček (C), Měchura, Rychlovský (A) – Pabiška, Chrtek, Gajda – Wiencek, Šafařovský, A. Dlouhý – Šeliga, Žemba.

Samotný úvod utkání se nesl v poklidnějším tempu, první velkou šanci jsme viděli na straně domácích, jeden z obránců vyslal parádně Pavla Korduleho, který zkoušel zasunout puk Čajanovi mezi betony. Nebyl ovšem úspěšný. Zbytek první poloviny této třetiny se nesl v duchu častého vylučování, ani jeden z týmů ale početní převahu nevyužil. V desáté minutě se do rány opřel tvrdě Buchtela, puk pouze těsně minul Soukupovu branku. Na druhé straně ujel Kovařík a byl faulován. Rozhodčí nařídili trestné střílení, které ovšem nebylo proměněno. Obrovskou šanci měli i hosté, Měchura nicméně minul téměř odkrytou bránu. Ve zbytku třetiny jsme již větší příležitost ke skórování nezaznamenali – 0:0

Slovan začínal druhou třetinu v početní převaze. Mrňa se dostal k volnému kotouči, Čajan ale předvedl parádní zákrok. Za chvíli už se ale skóre měnilo, puku se ujal Matyáš Filip, obehrál dva obránce a vystřelil do brankařova protipohybu. Benátky ale na vyrovnání dlouho nečekaly. Matěj Böhm nahazoval od modré a puk propadl až za Soukupova záda. Poté přišlo vyloučení z řad domácích, Buchtela trefil v obrovské šanci tyč. Ke konci třetiny přišly dvě vyloučení na straně hostů. V tom druhém nejprve nedokázal Tůma procpat puk mezi betonem brankaře a levou tyčí. Chvíli poté už se ale Ústí radovalo. Skvělou přihrávku Mrni využil Jiří Severa, který propálil Čajana - 2:1

Úvod posledního dějství se domácím povedl náramně. Svoboda nahrál na Matyáše Filipa, po jehož střela zazvonila tyč. Byla to ale vnitřní tyč Čajanovy svatyně, sudí tedy branku uznali. Později přišla přesilovka Benátek pět na tři, ve které se ovšem předvedl domácí Soukup, který zlikvidoval všechny střelecké pokusy benáteckých. Ve čtyřicáté deváté minutě už ale hosté snížili, Adam Dlouhý ujel obráncům Ústí a pohotovou střelou k tyči překvapil Soukupa. O minutu později mohl vrátit domácím dvoubrankové vedení Mrňa, netrefil ale již prázdnou branku Benátek. Na druhé straně mohl srovnat Rychlovský, Soukup byl ale proti. Závěr utkání už si domácí hlídali a byli to právě oni, kteří určovali tempo hry a vytvořili si několik slibných příležitostí. Jedinou šanci při hře bez brankaře zaznamenal Dlouhý, nicméně trefil pouze tyč. Puku se chopili domácí, Hasmanův pokus od modré branku netrefil, k dorážce se ale dostal Pavel Kordule a pečetil tak výhru Slovanu – 4:2

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Tak dneska to byl vyrovnaný zápas, i když Benátky sem přijeli s hodně mladým mužstvem, které bychom měli přehrát trošku zkušeností. Přece jenom ty hráče máme trochu starší, ale dlouho to bylo vyrovnané. Dneska jsme vyhráli i díky gólmanovi, který nás výborně podržel. My jsme se pak dostali do vedení a ten zápas jsme už na konci udrželi.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Máme za sebou sérii úspěšných utkání, ale dnešní utkání se mi nelíbilo. Náš vstup do zápasu, byli jsme uspokojeni minulými zápasy, minulými výkony a samozřejmě se to projevilo na utkání. Nevyužité přesilové hry, hrubé individuální chyby a to v důsledku vedlo k tomu, že jsme to utkání nezvládli a prohráli.