Poslední domácí utkání dorostenci prohráli
22.02.2008 | Jan Horák

Poslední domácí utkání dorostenci prohráli

Ú s t í n/L. - Dorostenci nenapodobili své starší kolegy z "A" týmu a na vrstevníky z Litvínova nestačili. Žlutočerní tentokrát zamířili na ústecký led a domácí zle vyučili. V první třetině Lvíčata dovolila hostům pouze jednu branku, ale ve zbytku utkání domácí odpadli. Chemici rozhodli o osudu zápasu v prostřední části, v které Slovanu nastříleli tři branky. V poslední třetině pak přidali další dvě, a uštědřili tak domácím porážku 0:6.

45. kolo
pátek 22. 2. 2008, 13:00 h
0:6
(0:1, 0:3, 0:2)
 

Branky a nahrávky: 9. Zavřel (Mackal), 27. Heindl (Březa), 34. Mackal (Hora), 36. Zavřel (Lindner), 47. Heindl (Kousalík), 52. Zavřel. Rozhodčí: Hrubý - Podrazil, Kebrle. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:6.

Ústí nad Labem: Petrásek - Sora, Poláček, Šefl, Burkovec, Tuček, Žoma - Svatý, Kašák, Medřický - Chytrý, Kučera, Žák - Krupička, Volenič, Jankovič.

Litvínov: Neumann - Hora, Průcha, Česal, Bittner, Emingr, Kousalík, Kalousek, Zilcher - Černý, Mackal, Zavřel - Martaj, Račuk, Švarc - Lindner, Březa, Heindr - Fejtl, Smolka, Jurčík.

Komentář

Utkání začalo více než zostra, hned po úvodním buly se Lvíčata probila před branku hostí, kde gólmana Neumanna řádně přivítala. Litvínov kontroval Zavřelem z protiútoku. Černožlutí se záhy chopili režie hry. Petrásek nejprve zlikvidoval dva nebezpečné výpady v litvínovském provedení, ale napotřetí, kdy Mackalovu vyraženou střelu uklidil pod víko Zavřel, už se atahoval marně. Hosté vedle ofenzivních nápadů hýřili také tvrdostí a důrazem, a ne vždy se tak dělo v rámci pravidel. Právě díky početním výhodam naskočila Lvíčata zpátky do zápasu, v 5 proti 3 nadvakrát dorážel před Neumannem Chytrý a už v klasické přesilovce pak marně dobývali litvínovskou svatyni Krupička s Jankovičem.

Jestli se v první třetině mohla Lvíčata proti viditelně hokejovějšímu Litvínovu opřít alespoň o početní výhody, tak v druhé třetině přišli domácí i o tuto jistotu. Přestože mnohem více pozornosti věnoval rozhodčí Hrubý počínání žlutočerných, tak Lvíčata nebyla s to naložit s nabídnutými přesilovkami valně. Naopak ve 27. minutě bleskovou akci po buly v útočném pásmu hostí zakončil úspěšně Heindr, jednu ze dvou přesilovek Litvínova v prostředním dějství potom využil elegantní tečí Mackal a ve 36. minutě prakticky rozhodl zápas ranou z první Zavřel, kterého od zadního hrazení ideálně našel Lindner.

V poslední části se Lvíčata prakticky k ničemnu nedostala. Hosté byli agresivnějši, lépe bruslili a navíc měli stále hlad po gólech. Ve 47. minutě nenápadně ujel podél mantinelu Heindr a ne zrovna nechytatelným švihem trochu zahanbil Petráska, kterému kotouč propadl mezi betony - 0:5. Litvínovští dorostenci však nehodlali šetřit Slovan ani za tohoto stavu, odraženého puku se v utočnému pásmu zmocnil Zavřel a bleskovou ranou zápěstím dopravil kotouč za gólmana Petráska pošesté. Lvíčata ve srovnání s hosty propadla v každém směru, a zaslouženě tak dostala šestigólovou lekci.

 
Aktuálně na webu

4. třída: Prohra s Litoměřicemi

Žáci ústecké čtvrté třídy nestačili v severočeském derby na Stadion Litoměřice. Kališníci dokázali... Celý článek

4. třída: Slovan vyhrál nad Drážďany

Žáci ústecké třetí třídy dokázali porazit soupeře z Německa. Nad týmem Drážďan vyhráli 9.6. Celý článek

3. třída: výrazná výhra nad Bílinou

Celkem 35 gólů vstřelil žáci ústecké třetí třídy v zápase s Bílinou. V severočeském derby vyhráli... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv