Prostějov - Čtyřicáté deváté kolo odehrálo Ústí nad Labem na ledě Jestřábů. Slovan otevřel skóre už v páté minutě, ale následně se podařilo domácím vyrovnat. Stejný postup se odehrál ještě jednou, avšak poté se Ústečtí prosadili dvakrát a vedli už 4:2. Prostějovští hokejisté si však poradili s Jakubem Soukupem do konce řádné hrací doby dvakrát a utkání pokračovalo do prodloužení. V nastaveném čase se štěstí přiklonilo na stranu pořádajícího celku, a tak si Slovan do tabulky připisuje pouze jeden bod.
po 8. 2. 2016, Zimní stadion Prostějov
LHK Jestřábi Prostějov
5:4pp 1:2, 1:0, 2:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 9. Zachar (Drtina, Kolář), 34. Zachar (Venkrbec, Luňák), 50. Šlahař (Krejčík, Husák), 55. Venkrbec (Husák, Protivný), 64. Luňák (Protivný, Venkrbec) – 5. Tenkrát (Melka), 18. Chalupa (Roubík, Smetana), 43. Tůma (Roubík, Kloz), 49. Roubík (Tůma, Kloz). Rozhodčí: R. Trombík – Barteček, Poruba. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 1 230. Střely na branku: 41:35 (13:15, 14:4, 13:13 – 1:3). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 5:4.

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Drtina, Kolář, Mojžíš, Husák, Rudl, Protivný – Luňák, Venkrbec, Zachar – Novák, Moskal, Čuřík – Šlahař, Illéš, Krejčík – Seidler, Voženílek, Augustin. Trenér: Kamil Přecechtěl, Jiří Vykoukal.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Chalupa, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, Bernard, Holomek, od 41. Macek – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, do 30. Čurda, Kuchler – do 22. Křivohlávek, Melka, Merta – od 30. Janák. Trenér: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Na první gól zápasu se čekalo jen do páté minuty. Ústecký Melka přihrávkou z levé strany našel před brankou postaveného Petra Tenkráta a ten uklidil puk k levé tyči. Vzápětí Jakub Šlahař průnikem po levém křídle prověřil gólmana Soukupa a nová akvizice v sestavě Hanáků Petr Seidler se zase uvedla zakončením na bližší tyč po Augustinově pasu.

V osmé minutě střílel z mezikruží do brankářovy výstroje Novák a za minutu už se Jestřábům podařilo vyrovnat. David Zachar, který se po dlouhé době na prostějovské půdě ukázal jako domácí hráč, si zleva najel před Soukupa a bekhendem jej překonal.

Jestřábi pak přečkali hostující přesilovku a v 15. minutě mohli skóre otočit ve svůj prospěch. Luňák ideálně oslovil Venkrbce, který však ústeckou klec v dobré pozici těsně minul.

A tak udeřil Slovan. Roubík přihrál téměř přes celé pásmo Lukáši Chalupovi, který ranou z první prostřelil Horčičku. Chvíli před sirénou se naskytla šance na srovnání Martinu Novákovi, leč sám před Soukupem nezakončil přesně.

Podobně dopadl i ve 26. minutě, kdy jeho zakončení předcházel nebezpečný pokus Čuříka z mezikruží. Jakubu Čuříkovi se nepovedlo skórovat ani o šest minut později, kdy si zleva tísněn obráncem nabruslil k pravé tyči a bekhendovou stranou hole střílel vedle.

Po výtečném průniku Lukáše Luňáka se už ale Jestřábi radovali. Útočník s číslem 16 přihrál na pravou stranu Venkrbcovi. Ten zase do mezikruží nabil Davidu Zacharovi, který zavřel oči a připsal si svůj druhý gól v zápase.

Po chybě jednoho z hostujících zadáků měli Prostějované blízko ke třetí brance. Matouš Venkrbce nabídl tutovku Jakubu Čuříkovi, tomu však v pondělí zkrátka nebylo přáno, trefil jen připraveného Soukupa.

Na začátku posledního dějství se Ústí potřetí dostalo do vedení. K puku se prodral David Tůma a žabičkou v pádu jej poslal do sítě. Ve 49. minutě se pak Tůma změnil v nahrávače. Přihrávkou z otočky uvolnil kanonýra Jaroslava Roubíka, který na Horčičku najížděl z levé strany kluziště a nakonec puk pověsil do vzdálenější šibenice.

Jestřábi však neskládali zbraně a brzy se dočkali snížení. Krejčík si za brankou tělem odstavil protihráče, obtočil se kolem konstrukce a Jakub Šlahař jeho přesnou přízemní přihrávku v pádu po zemi dostal za Soukupa.

V 55. minutě se navíc Hanáci dočkali vyrovnání. Matouš Venkrbec prokličkoval mezi ústeckými hráči a jeho střela zápěstím se zastavila až v síti. Rozhodnout o vítězi mohl chvíli před koncem řádné hrací doby Janák, který předtím orazítkoval tyč. Tentokrát jel zcela sám na Horčičku, prostějovský muž s maskou ale jeho bekhendový blafák parádně zneškodnil lapačkou.

Utkání tak dospělo do prodloužení. To ale Prostějov v 64. minutě předčasně ukončil vítězným zásahem. Důrazný Venkrbec předal na modrou čáru Protivnému, jehož přesnou střílenou nahrávku brilantně sklepl Lukáš Luňák a vystřelil výběru trenéra Přecechtěla bod navíc.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): „Myslím si, že jsme odehráli těžké utkání, tak jako všechny předcházející s Ústím. Bylo vyrovnané. Zápas jsme nezačali nejlépe, nemohli jsme se dostat do tempa a nevytvořili jsme si tlak, jaký jsme chtěli. Od druhé třetiny už se nám to dařilo a podstatně jsme naši hru zlepšili. Bohužel na začátku třetí třetiny jsme inkasovali dva laciné góly, které nás opět přibrzdily. Na druhou stranu si nesmírně vážím toho, že tým to nezabalil a bojoval až do konce. Konečně jsme pak naplno zabodovali i v prodloužení, po dlouhé době jsme jej také vyhráli. Mám z toho nesmírnou radost.“

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Zápas se hodnotí špatně. Vedli jsme 4:2, Prostějov tlačil a my jsme bohužel udělali dvě hrubé chyby a dostali jsme na 4:4. I když jsme na konci řádné hrací doby jeli sami na branku, gól jsme nedali. V prodloužení jsme měli dvě šance, potom jsme ale bohužel udělali chybu a dostali gól. Ztratili jsme dva body.“