Ú s t í n/L. - Cesta za prvním vítězstvím v letošním play off nebyla pro Lvy vůbec jednoduchá. To se ale ostatně čekalo. Vrchlabí předvedlo houževnatý výkon. Dokonce vedlo. Domácí otočili zápas ve druhé třetině díky krásné kombinaci, na jejímž konci stál Handlovský a brance v oslabení Robina Hanzla jen pár desítek vteřin před druhou sirénou. Po druhém zásahu Handlovského hosté ještě zvládli zdramatizovat zápas využitou přesilovkou. Pojistku na konečných 4:2 dal při hře bez brankáře Ludvík. Druhý zápas stejných soků uvidí Zlatopramen aréna už v sobotu 19. února, tentokrát od 17 hodin.
pá 18. 2. 2011, Zlatopramen Arena
HC Stadion Vrchlabí
4:2 0:1, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 29. Handlovský (Černý, Hanzl), 40. Hanzl (Handlovský), 52. Handlovský (Hořava, Roubík), 60. Ludvík (Klobouček, Mikulík) - 11. Bauer (Hubáček, Beck), 58. Beck (Filip, V. Drábek). Rozhodčí: J. Dvořák, Úlehla - Padevět, J. Čížek. Delegát: Gottwald. Vyloučení: 12:8, navíc Sklenička (UNL) 10 min. NESP. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 3 370. Střely na branku: 41:31 (12:12, 17:12, 12:7). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct – Pojkar, Gureň, Vobořil, Sklenička, L. Poživil, Hořava, Klobouček, Černý – Janků, Mikulík, Ludvík – Čurilla, Alinč, Hampl – Pajič, Roubík, Diviš – Kloz, R. Hanzl, Handlovský

HC Stadion Vrchlabí: Koutský – V. Čížek, R. Bauer, V. Drábek, Pácal, Matějíček, J. Hanzl, Zukal, Poskočil – Loskot, Hubáček, Beck – Urban, Filip, O. Látal – J. Drábek, Bláha, Rusnák – Bezouška, Zíma, Andres

O první vzrušení se postarali už v první minutě Mikulík a Janků. Druhý jmenovaný nejprve vybídl Mikulíka střílenou přihrávku, podruhé si role vyměnili. Na obě střely však Koutský stačil zareagovat. O chvíli později bylo rušno i před Orctem, Urban sice zblízka neuspěl, ale vybojoval alespoň první přesilovku. Přes počáteční problémy ji Lvi přečkali bez újmy.

Po pěti minutách přišlo další varování hostů. Vrchlabští využili nepřesnou rozehrávku a Rusnák z mezikruží řádně vystrašil domácího gólmana. Na druhé straně se nacpal před brankáře Hanzl, Koutský střelu vyrazil, na modré se k puku dostal Černý, ale jeho střela mířila přesně do hrudi brankáře.

Domácí obrana nepůsobila v úvodu utkání příliš jistě, což vycítil J. Drábek, který se natlačil před Orcta, jenž situaci zachránil skokem pod nohy. V 11. minutě už se hosté radovali. Zpoza brány si až před Orcta vybruslil Richard Bauer a nikým nehlídaný zavěsil puk pod břevno – 0:1!

Na Lvech obdržená branka nezanechala žádné následky. Už o dvě minuty později vytvořila Hanzlova lajna před Koutským závar, Handlovský ani následně Kloz však úspěšní nebyli.

V závěru první třetiny dostali domácí výhodu dvou mužů v poli, ani tu se jim však nepovedlo využít, pozornost gólmana vyzkoušel pouze bekhendovou střelou Čurilla.

I zbytek svého oslabení ve druhé části Vrchlabští zvládli, domácí si opět nevytvořili žádnou větší šanci. Lvi si i nadále drželi mírnou územní převahu, hosté čekali na protiútok. Při jednom takovém nevyzrál na Orcta Urban ani o chvíli později Látal.

Ve 29. minutě bylo srovnáno, Lukáš Handlovský v tísni před bránou dokázal tečovat nahození Černého – 1:1! Lvy vstřelená branka očividně povzbudila a Vrchlabí se muselo hodně otáčet, aby neinkasovalo podruhé. Nebezpečný Andresův výpad však Lvům připomněl, že hosté nepřijeli do Zlatopramen Areny jenom bránit.

Další zajímavou šanci přinesla až přesilovka Vrchlabí ve 37. minutě, střelu Hubáčka od modré nebezpečně dorážel Čížek, ústecká obrana v čele s Orctem však situaci vyřešila.

Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, strhnul vedení na stranu domácích 39 vteřin před druhou sirénou Robin Hanzl, který v oslabení napadal společně s Handlovským až za bránou hostí, získal puk, najel si před Koutského a chladnokrevně skóroval – 2:1

V úvodu třetí části se Koutský zapotil při střele Pojkara od modré, kdy se puk po jeho zásahu snášel do brány, ale skončil na tyčce! O chvíli později Bláha před druhou bránou vyzkoušel pozornost Orcta svižnou střelou k tyči.

Ani v dalších minutách nebyla nouze o zajímavé momenty, velkou šanci spálil v 51. minutě po přesné přihrávce Alinče Čurilla, který sám před bránou nedokázal zvednout puk. O minutu později už se ale Lvi mohli radovat potřetí. Od modré střílel Hořava, puk se v houštině těl odrazil k Lukášovi Handlovskému, který podruhé rozvlnil síť – 3:1!

Pět minut před koncem třetí třetiny se hostům naskytla velká šance na zdramatizování utkání, bezmála dvouminutová dvojnásobná přesilovka. Vrchlabí pálilo na Orcta jeden puk za druhým, domácím se na chvíli podařilo vyhodit, pak se ale opět usadilo před bránou. Střelu Drábka tečoval před bránou Filip, Orct stačil puk jen zpomalit a do brány ho tak v pohodě mohl zasunout Patrik Beck – 3:2!

V 59. minutě bylo zaděláno na ještě větší drama, když na trestnou putoval domácí Sklenička. Hosté se šesti muži v poli obléhali bránu Orcta, pak však dokázal Klobouček vybojovat puk, posunul ho Davidu Ludvíkovi, který v tísni se štěstím poslal puk do opuštěné brány – 4:2!

Domácí Lvi se v sérii ujali vedení 1:0, další zápas je na programu již v sobotu v 17:00.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Byl to klasický první zápas play-off. Měli jsme dlouhou přestávku a hráči se do toho potřebují znovu dostat. Hráli jsme s taktikou jako vždy, ta se musí pilovat po celou sezonu. Udělali jsme jednu chybu, kterou soupeř potrestal. Obdržená branka nás trochu srazila, ale od druhé třetiny jsme se do toho znovu dostali. Po dnešním zápase se hráči protáhnou, vyjezdí na kole, vyspí. Ráno se rozbruslí a odpoledne půjdeme znovu na to."

Josef Řeháček (HC Elektromont Vrchlabí): "Odvedli jsme velmi dobrý výkon, domácí jsme i trochu překvapili. Hráli jsme zodpovědně a myslím si, že jsme ve dvou třetinách měli i více gólových šancí než soupeř. Vedli jsme 1:0, ale během druhé dvacetiminutovky jsme udělali dvě malé chyby. V závěru jsme stále bojovali a v přesilové hře snížili na 3:2. Při power-play, při hře 6 na 4 jsme stále věřili, že utkání srovnáme. Do Zlatopramen Areny jsme přijeli s tím, že chceme uhrát alespoň jeden zápas, i když Ústí nad Labem je velký favorit. Přesto jsem přesvědčen o tom, že kdyby nám neselhala koncovka, zápas bychom zde dnes uhráli, šance jsme na to měli. Večer budeme trávit v penzionu v Chlumci, kde shlédneme i video. Cílem Vrchlabí bylo před sezonou semifinále, nakonec to dopadlo to tak, že již ve čtvrtfinále narážíme na vítěze základní části. Věříme si, budeme se snažit bojovat a pokud se do semifinále nedostaneme, budeme chtít čtvrtfinálovou sérii, co nejvíce natáhnout."