Ú s t í n/L. - Třetí kolo základní části 1. ligy Lvi zvládli na ledě Olomouce na výbornou. První třetina napověděla, že zápas se neponese v duchu přestřelky se spoustou gólů. Slovanu k vítězství stačila druhá třetina, jíž díky brankám Pavla Janků a Jana Kloze vyhráli 2:0. Přestože domácí nesložili ruce do klína a pokoušeli se stav minimálně dorovnat, Zdeňka Orcta se jim podařilo překonat až necelé dvě minuty před koncem. Olomouc zkusila hru bez brankáře, ale výsledkem byl jen další puk v její síti.
so 19. 9. 2009
HC Olomouc
1:3 0:0, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 59. Bartoň (Polodna, Ministr) - 25. Janků (Alinč, Heřman), 38. Kloz (Pšurný R., Dragoun), 60. Pojkar (Orct). Rozhodčí: Kubičík - J. Novák, Poláček. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 2100. Střely na branku: 28:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

HC Olomouc: Žigárdy – Bartoň, Lhotský, Vyrůbalík , Mikel, Janáček, Ondrušek, Nedbálek – Bordowski, Brančík, Davídek - Černý, Čuřík, Haluza - Kucharczyk, Mikšan, Ministr - Polodna, Kucharczyk, Zbořil – Zábranský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Kříž, Vobořil, Gýna, Mizera - Šagát, Mikulík, Sklenička - Janků, Alinč, Heřman - Hovorka, Pajič, Šaffer - Kloz, Dragoun, Pšurný