Ú s t í n/L. - Jedenatřicáté kolo Chance ligy přivedlo do Ústí nad Labem druhý tým tabulky, a to Zubry z Přerova. Brankově bohaté utkání, ve kterém se vedení střídalo ze strany na stranu skončilo nakonec lépe pro hosty. Zubři rozhodli o svém vítězství v závěru utkání, když v pětiminutové početní výhodě završil hattrick ex-ústecký Vlastimil Dostálek. Naopak premiérovou branku v dospělém hokeji si připsal domácí Kalea Costa. Další šanci na body bude mít Slovan ve středu na ledě Vsetína.
so 27. 2. 2021, ZS Ústí n. L.
HC ZUBR Přerov
4:6 2:2, 2:2, 0:2

Branky a nahrávky: 7. D. Sklenář (Furch), 16. Vrdlovec (Š. Havránek, J. Drtina), 25. Costa (Vladimír Brož), 39. O. Bláha (Š. Havránek, J. Drtina) – 8. Číp (Mlčák, Svoboda), 15. Dostálek (Zbořil, Krisl), 33. Číp (Hejcman, Svoboda), 35. Svoboda (Zbořil, Číp), 49. Dostálek (Pšurný), 51. Dostálek (Forman, Matěj Svoboda). Rozhodčí: Grech, Kostourek – Baxa, Juránek. Vyloučení: 5:5. Navíc Marek Voženílek (UNL) - 5+OK za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:3. Střely na branku: 35:33. Zblokované střely: 5:7. Vhazování: 22:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – Š. Havránek, J. Drtina (A), Klikorka, Vladimír Brož, Vala, M. Voženílek, Pika, Zich – Severa, Vrdlovec, Trávníček (C) – Furch, Matějček, Tůma (A) – Protasenja, Costa, D. Sklenář – O. Bláha, M. Bláha.

HC ZUBR Přerov: Holík – Forman, Dluhoš, Zbořil (A), Krisl (C), Kubeš, Mlčák – T. Doležal, Pšurný (A), Dostálek – Svoboda, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Süss – Goiš, Macuh, Ryšavý – Štefka.

Slovan zahájil souboj s druhým týmem tabulky velmi aktivně. V prvních čtyřech minutách měl hned dvě dobré možnosti Bláha, ale síť nerozvlnil. To se povedlo až v sedmé minutě Dominiku Sklenářovi, který ranou přes obránce překonal Holíka – 1:0! Odpověď hostů však trvala pouhých 24 vteřin. Luxusní přihrávku uklidnil do prázdné branky Radek Číp - 1:1! V minutě patnácté hosté otočili vývoj utkání. Před Hamalčíkem šikovně tečoval Vlastimil Dostálek - 1:2! I domácí však dokázali reagovat velmi rychle. Neuběhla ani minuta a Daniel Vrdlovec našel mezeru mezi betony Holíka – 2:2!

I druhou část hry začal lépe Slovan. Dobrý tlak přetavil ve vedoucí branku, a to premiérovou v dresu Slovanu Kalea Costa - 3:2! Vedení vydrželo domácím těsně za polovinu utkání, když dokázal srovnat opět stav Radek Číp, který doslova propálil Hamalčíka – 3:3! Brankové hody však neustály. Hosté opět dokázali otočit vývoj zápasu. Přesilovou hru využil Jakub Svoboda - 3:4! Dokonce prostřední periody však dokázal Slovan opět srovnat krok. Ondřej Bláha ujel do samostatného úniku a ten také proměnil – 4:4!

Do třetí třetiny znovu vstoupil dobře Slovan, ale šance Drtiny a Trávníčka nedostaly Slovan do důležitého vedení. Udeřilo tak na straně druhé. Pětiminutovou přesilovou hru využil a vedení zapsal hostům Vlastimil Dostálek - 4:5! Ex-ústecký Vlastimil Dostálek se nakonec stal katem domácích a po své teči v jednapadesáté minutě završil hattrick – 4:6! V závěru to zkusil Slovan ještě v šesti bez brankáře, ale šance Protasenji a Bláhy už brankou neskončily. Slovan tak v gólově bohatém utkání nakonec na body nedosáhl.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem):Dnešní zápas byl dlouho vyrovnaný, kdy jsme chvíli vedli my a chvíli Přerov. Zápas nakonec rozhodla naše nedisciplinovanost, kdy uděláme nesmyslný faul na půlce a dostaneme pět minut. Už na Kladně nám dali z přesilovek tři góly a dnes také. Poté odskočili na rozdíl dvou branek a i přesto, že jsme hráli dobře a bojovali, tak to s takto kvalitním soupeřem nestačilo. Holt dnes nedisciplinovanost rozhodla.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov):Dnes pro nás těžký zápas s dobře připraveným soupeřem. Bylo celý zápas vidět o co oba týmy hrají a podle toho se ten zápas odvíjel. Z tohoto důvodu jsme dnes opravdu rádi, že dnes vezeme domů tři body.