Ú s t í n/L. - Starší dorostenci proti tomuto týmu již nastoupili. V Benátkách prohráli 0:5, a tak měli svému soupeři co vracet. Zápas vypadal přesně opačně než ten předchozí. Ústí hrálo velmi aktivně, naopak hosté si nevěděli rady. Žlutomodří vyhráli 5:1.
ne 28. 10. 2012
HC Benátky nad Jizerou
5:1 1:0, 3:1, 1:0

Branky a nahrávky: 15. Šimanovský (Chovanec), 24. Janák (Chovanec), 28. Straka (Kopta, Janák), 35. Navarra (Chovanec, Šimanovský), 52. Kment (Procházka) - 30. Váňa. Rozhodčí: Luczków – Kilián, Ptáček. Vyloučení: 4:7, navíc Nesládek (BNJ) 10 min. NESP. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 32:21. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec – Šimanovský, Trončinský, Straka, Klement, Hucek, Melichar, Řídel, Procházka, Chovanec, Vondráček, Kopta, Navarra, Macek, Kment, Koval, Kašek, Gruber

HC Benátky nad Jizerou: Hosnedl - Macura, Šrámek, Ondrušek, Černý Michal, Nesládek, Šípek, Revaj, Černý Martin, Váňa, Špičan, Kalfiřt, Fedymycz, Šícha, Křivokapič

Úvod zápasu se odehrál ve velkém tempu. Hrál se velmi rychlý hokej. Domácí hráči obsadili útočné pásmo a začali soupeřovu branku ostřelovat. Lvíčata měla ponechanou výhodu, když v čase 14:14 puk do branky dostal Šimanovský. Jednalo se o branku v početní výhodě. Za stavu 1:0 skončila první třetina.

V čase 23:48 se parádní střelou prosadil Janák, který využil Chovancovu přihrávku. Krátce před polovinou zápasu vedlo Ústí už 3:0. Povedenou střelou od modré čáry se prezentoval Straka. V čase 29:48 se dočkali i hosté. Váňova střela nestřela proklouzla až do branky. Ústí odpovědělo poměrně rychle. Ve 35. minuta Navarra jel sám na gólmana, potáhl puk, položil si brankáře a pod horní tyč zakončil. Za stavu 4:1 skončila druhá třetina.

Za rozhodnutého stavu se třetí třetina jen dohrávala. V čase 51:01 se do úniku dostal Kment, protihráč ho neodstavil od puku a ústecký útočník předvedl ukázkový blafák do backhandu a pověsil puk pod horní tyč. Hosté toho moc nepředvedli, a tak po zásluze prohráli.