Ú s t í n/L. - 29. kolo Ligy juniorů nabídlo utkání mezi domácím Slovanem a Karlovými Vary “B“. Po vyrovnaných čtyřiceti minutách, kdy byl stav 1:1, přišla na řadu poslední a zároveň rozhodující dvacetiminutovka. Slovan postupně pěti brankami vyprovodil Vary a připsal si na své konto další vítězství.
pá 5. 2. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Energie Karlovy Vary B
6:1 0:0, 1:1, 5:0

Branky a nahrávky: 31. Zdvořáček (Trončinský, Hucek), 41. Ozom (Navarra, Hucek), 46. Macek (Loukota), 47. Trončinský (Patzelt, Navarra), 55. Patzelt (Navarra), 60. Patzelt (Janák, Loukota) - 38. Trapl (Pfister). Rozhodčí: Hlinka - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 7:3. Diváci: 86. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík - Trončinský, Loukota, Hucek, Zdvořáček, Michajličenko, Janák, Ozom, Amirov, Patzelt, Řídel, Navarra, Kopta, Macek, Drha.

HC Energie Karlovy Vary B: Beran - Novák J., Prachař, Pastier, Dimitrov, Trapl, Priškin, Pfister, Novák M., Chodounský, Sus, Juránek, Václav, Šneberk.

První třetina duelu prvního Slovanu s pátými Karlovými Vary “B“ se obešla bez branek. Oba gólmani ovšem nezůstali bez práce. Adam Beran musel být pozorný po střele Jana Hucka od modré čáry a následně také při teči Petra Michajličenka. Na druhé straně si Vary zahrály v početní výhodě a Tomáš Chodounský si mezi kruhy načasoval střelu. Ovšem ani zde branka nepadla.

V začátku druhé periody se domácí tlačili do zakončení a snažili se strhnout vedení na svou stranu. Nejprve Roman Navarra vypálil z pravého kruhu a následně se snažil překvapit Berana od modré Jakub Loukota. Karlovarský gólman byl však pozorný a za svá záda nepustil ani střelu Petra Michajličenka, kterému přenechal kotouč Petr Zdvořáček.

První branka v utkání padla v čase 30:15. Při početním oslabení Petr Zdvořáček za brankou obral o puk hostujícího gólmana a poté už bez větších problémů uklidil kotouč do odkryté brány. Hosté však našli na inkasovanou branku odpověď v podobě vyrovnávacího gólu. Ve 38. minutě Martin Trapl bekhendem zakončil do pravého rohu Zvědělíkovi klece a zápas byl opět otevřený.

Na řadu přišla tedy třetí a zároveň rozhodující dvacetiminutovka. V té Slovan potvrdil své kvality a postupně pěti brankami rozhodl utkání. Nejprve po čtyřiceti osmi sekundách Bořek Ozom po přihrávce od Romana Navarry propálil z pravého kruhu Berana a nastartoval tak gólovou smršť Slovanu. Následně se do tabulky střelců svým gólem zapsal Marek Macek, který od modré čáry trefil mezírku mezi betony Berana. Slovan získal převahu a gólová nadílka pokračovala. Ondřej Kopta přenechal na pravém kruhu kotouč Janu Trončinskému, který měl dostatečný prostor ke střele a bez problému zakončil do pravého rohu klece. Slovanu následně na cestě za dalším gólem nezabránilo ani oslabení. V početním oslabení Roman Navarra za brankou odstavil karlovarského hráče, přihrál před branku na Martina Patzelta, který už jen uklidil kotouč mezi betony a zvýšil na 5:1. Poslední a definitní tečku pátečnímu utkání udělil opět Martin Patzelt, kterého našel osamoceného u levé tyče Milan Janák a svým druhým gólem dal pátečnímu utkání konečnou podobu 6:1.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem):
„Když navážu na první dvě třetiny, tak jsme měli hodně střel, ale karlovarský gólman chytal velmi kvalitně. Zápas se poté rychle zlomil a následně už jsme soupeře přehrávali."