Ú s t í n/L. - Oba celky vstoupily do utkání velice aktivně, ale první radost byla na straně hostujícího týmu. Postupem času Baník dokázal přidávat branky a tempo hry ze strany domácího celku ustávalo. David Stahl se snažil jak mohl, ale na kombinace do prázdné branky byl krátký. Další utkání sehrájí hráči Slovanu před svými fanoušky 15. 8. 2019 od 17:00 s prvním zahraničním soupeřem z Drážďan.
čt 8. 8. 2019, ZS Ústí n/L
HC Baník Sokolov
0:4 0:2, 0:2, 0:0

Branky a nahrávky: 8. Osmík (Přindiš), 20. Bečvář, 21. Kovařík (Rohan), 35. Vrána (Stříbrný). Rozhodčí: Novák, Místecký – Biedermann, Janíček. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Hes (C), Brož (A), Zukal, Mareš, Málek, Zdvořáček, Zich, Müller – Severa, Roubík, Vildumetz (A)– Maršoun, Procházka, Wojnar – Krliš, Merta, Gottfried – Bláha O., Bláha M.

HC Baník Sokolov: Kuchař – Přindiš (A), Vodička, Michálek, Přibyl, Bernáth, Zavřel, Tomeček – Rohan (C), Vracovský, Kovařík – Kuběna, Osmík, Zadražil (A) – Stříbrný, Vrána, Švec – Čejka, Bečvář, Čurda.

Vstup do utkání byl aktivní z obou stran, po dvou minutách přišlo první ohrožení branky ze strany hostujícího celku, kdy špatný odraz o zadní mantinel zapříčinil ohrožení Stahlovy branky. Na druhé straně o chvilku později vyslal první střelu za domácí celek Zdvořáček, ale brankář Kuchař si se střelou poradil. Slovan mohl vést po pěti minutách hry o jednu branku, ale po přihrávce Brože si Vildumetz se zakončením neporadil, a brankář hostujícího celku si opravdu oddychl, jelikož to byla naprosto gólová šance. Ve 13. minutě si první ústecká lajna nepohlídala rychlý přechod do obranného pásma a za obránci zůstal nehlídaný Martin Osmík, který backhendovou kličkou překonal Stahla. Ve hře čtyři na čtyři po krásné přihrávce ujížděl nikým nehlídaný Roubík sám na hostující branku, ale neposedný kotouč zkrotit nedokázal, a nakonec branku přestřelil. V poslední minutě úvodní třetiny udělal obrovskou chybu Hes ve vlastním obranném pásmu, puku se zmocnil Jan Bečvář, který zakončil střelou na teploměr. - 0:2

Sokolov vstoupil do utkání s početní výhodou a po padesáti vteřinách ji dokázal zužitkovat. K pravé tyči se postavil Lubomír Kovařík, kterému přišel puk přímo na hokejku a jeho zakončení bylo zcela jednoduché, jelikož domácí brankář už neměl šanci se přesunout. Po třetí obdržené brance byl Slovan jak opařený a těžko se mu dostávalo do utkání zpět. Další možnost zvýšení skóre pro Sokolov měl Vracovský, ke kterému se přes tři přihrávky dostal puk, ale on nedokázal trefit odkrytou branku. Slovan nebruslil, v soubojích byl pozdě a byl také odměněn další obdrženou brankou, puk se náhodně odrazil od brusle Jakuba Vrány, který ji dobře nasměroval a je z toho další branka v síti Stahla. Těsně před koncem prostřední třetiny byl vyloučen Vildumetz a Baník do třetí třetiny bude vstupovat opět s početní výhodou. - 0:4

Na začátku třetí třetiny se v oslabení dostal do velké šance domácí Maršou, který ujížděl sám na Kuchaře, ale ústecký útočník byl faulován a jeho zakončení šlo nad branku. Rozhodčí odměnili obránce Baníku dvouminutovým trestem za sekání. Ve třetí třetině byl hostující celek dosti neukázněný, když v půlce periody měl tři hráče na trestné lavici, ale celek z krajského města ne, a ne přeměnit tuto početní výhodu v branku. Na konci utkání se dostal do šance po dvou přihrávkách Vildumetz, jeho rána z pravé strany šla do přesouvajícího se Kuchaře. - 0:0

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Těžko se mi to hodnotí, podali jsme špatný výkon, i když v první třetině to bylo herně dobré, měli jsme tam čtyři až pět šancí, které jsme neproměnili, a pak už to byla jedna velká křeč. Hlavně ve druhé třetině, kdy jsme měli snad první střelu na branku ve dvanácté minutě a celkově jsme hráli špatně. Zatím nenacvičujeme přesilové hry, budeme se jim věnovat od příštího týdne a bylo to vidět. Z pěti přesilových her, které jsme měli ve třetí třetině, musíme dát alespoň jednu, dvě branky, i když to nenacvičujeme.“

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): „Pro nás to samozřejmě bylo první přípravné utkání a vůbec bych nechtěl hodnotit, v jaké fázi přípravy jsme my a v jaké fázi přípravy je soupeř. Do utkání jsme nastupovali se záměrem hrát co nejlépe každé střídání, tak jak to budeme chtít v celé sezóně. Samozřejmě tam dnes byly jak pozitivní věci, tak i negativní věci. Například pět vyloučení v poslední třetině, to jsou pro nás poučný věci, víme, že to nemůžeme dělat, že s tímto neuspějeme. Věřím však, že výsledek byl odměnou za ten entusiasmus, s kterým do toho dnes hráči nastoupili, a to od prvního po poslední hráče, brankáře nevyjímaje.“