Ú s t í n/L. - V posledním přípravném zápase na sezónu 2005/2006 přivítali Lvi Energetiky z Hradce Králové. Chtěli zakončit přípravu bez ztráty bodu doma, což ale vzalo za své již v 6. minutě první třetiny, kdy se hosté ujali vedení. Domácím kotouče uskakovaly, nebyli schopni si vynutit stálý tlak a kupili chyby, které Hradečtí dokázali potrestat. Ve 12. minutě se prosadil Koudelka a bylo to 0:2. Energetici si nakonec z generálky na ligu odvážejí ze Lví arény zasloužené vítězství 1:4.
čt 1. 9. 2005
Královští lvi Hradec Králové
1:4 0:3, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 54. Kysela (Mazanec, Pavlas) - 6. Kašík (Volráb), 12. Koudelka (Vondráček), 20. Valko (Vondráček), 59. Šeda. Rozhodčí: Florián - Hynčica, Šerý. Vyloučení: 8:9, navíc Pavlas (Ú) 10 min. NESP. Využití: 1:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 31:16. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Vála, Drábek, Klobouček, Kudrna Jan, Mazanec, Pavlas, Zápotočný, Grof - Kudrna Jiří, Sýkora, Jankových - Antoš, Pazourek, Fink - Kuchler, Slížek, Kysela - Klimt, Lopuski, Buďa

Královští lvi Hradec Králové: Dušek - Blanár, Šeda, Kolafa, Kolář, Hendrich, Čížek, Daňo, Fejgl - Fořt, Roubík, Diviš - Valko, Koudelka, Vondráček - Kašík, Volráb, Potůček - Štolc, Domin, Suchý Pavel

Hned na začátku zápasu ohrozil dvakrát za sebou soupeřovu branku Sýkora. Hrál se rychlý, důrazný hokej, šance se střídaly na obou stranách. V 6. minutě nahrál Volráb mezi kruhy Kašíkovi a ten střelou z voleje otevřel skóre zápasu - 0:1. Hradec praktikoval na ústeckém ledě důrazný forčeking a domácí se proti němu nemohli prosadit. Ve 12. minutě si od zadního mantinelu vybruslil před branku Koudelka a pohotovou střelou Sáblíka překvapil. Když už se zdálo, že za tohoto stavu se půjde do kabin, zapomněli ústečtí hráči na osamoceného Valka, který v pohodě do odkryté branky usměrnil Vondráčkovu přihrávku - 0:3.

Na začátku druhé třetiny hráli domácí hokejisté dvakrát za sebou v oslabení. Ve 25. minutě se síly vyrovnaly na 4 proti 4, ale vzápětí měl možnost Slovan hrát přesilovku 5 proti 3. Ta trvala pouhých 7 vteřin, když na trestnou lavici usedl Pazourek. Hra se standardním počtem hráčů byla možná až od 28. minuty. Hra ale nebyla příliš pohledná. Ve 30. minutě vyslal Klobouček Antoše, který individuální akci přes celé kluziště zakončil efektním blafákem do bekhendu, ale Dušek se v Hradecké kleci opět vyznamenal. 3 minuty před druhou sirénou orazítkoval Antoš tyč, k odraženému kotouči se dostal Lopuski, ale zblízka přestřelil.

Do závěrečné třetiny vstoupili domácí hokejisté se zjevnou snahu zkorigovat nepříznivý stav. Hned po první akci Slovanu poskakoval puk v brankovišti, ale Dušek ho ještě stačil před hokejkou Jankových skrýt pod lapačku. Vzápětí si na brankáři Energetiků vylámali zuby Antoš a Klobouček. Chvílemi se skoro zdálo, že hradecký gólman přivádí ústecké střelce k šílenství. Hosté se sice hlavně bránili, ale také podnikali výpady do otevřené ústecké obrany. Možnost držet hosty pod tlakem si domácí pokazili ve 49. minutě, kdy jim rozhodčí napočítali šest hráčů v poli. Během přesilovky ale hosté Sáblíka prakticky neohrozili. V 53. minutě poslal rozhodčí Florian Východočechy během  necelé minuty do tří. O minutu později naznačil Pavlas střelu, nahrál Mazancovi, ten také naznačil střelu, ale nahrál k pravé tyči volnému Kyselovi, který sklepl kotouč za Duškova záda - 1:3. Hokejisté Slovanu ještě přidali na tempu a na ledě se začalo více jiskřit. Poté opět zaúřadoval rozhodčí Florian a až do konce utkání seděl někdo na trestné lavici. V předposlední minutě, v přesilovce, odvolali trenéři ještě Sáblíka z branky. Mezitím vybojoval za brankou puk Šeda a kotouč vyhodil z pásma. Sáblík, který se již nestačil vrátit, jen sledoval jeho dráhu do branky - 1:4.

Ladislav Kolda (HC VČE Hradec Králové): "Pro nás to byl před zápasem jeden z nejtěžších soupeřů, favorit ligy se silným kádrem. My jsme se snažili hrát zezadu. Myslím, že jsme tam úspěšně přestáli ten začátek, kdy jsme dost chybovali. Kdyby dali domácí gól, tak by se to asi vyvíjelo jinak. Nám se ale potom podařilo vstřelit tři pěkné góly a zápas jsme dostali na naši stranu. Podržel nás brankář, měl tam snad čtyřicet zásahů. Ve třetí třetině jsme se trochu zbytečně nechali dostat pod tlak. Hráli jsme na kompletní čtyři útoky, což u nás není úplně zvykem. Myslím, že celkově jsme podali dobrý výkon, ale důležité bude, abychom z toho dnešního výkonu neusnuli na vavřínech. V obraně nám ještě chybí Petr Suchý a Petr Mocek, což jsou hráči základního kádru."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Především se nám nevydařil vstup do utkání. V první třetině jsme inkasovali tři góly. Od druhé třetiny byl náš výkon i herní projev zlepšený, ale nedokázali jsme se dostat na kontaktní gól. Nedokázali jsme využít šancí. Převahu jsme měli i ve třetí třetině, ale nedokázali jsme ji brankově vyjádřit. Pro nás bude nejdůležitější se z té dnešní porážky poučit. Před startem ligy to pro nás je, doufám, dostatečné varování, abychom věděli, že se hraje 60 minut a nic nepodceňovali. Opět jsme udělali hvězdu z jejich brankáře. Jsou šance, že i kdyby tam stál Hašek, tak toho góla musíme dát. Jejich gólman podal výborný výkon, ale my se na druhou stranu musíme více tlačit před branku, clonit, jít na dorážky. Střeleckých příležitostí jsme měli hodně, ale před tou brankou, tam, kde to nejvíc bolí, tam jsme nebyli."