Ú s t í n/L. - Novou sezónu otevřeli Lvi na vlastním stadionu s tradičním rivalem z Kadaně. Zápas nesl všechny znaky počátku sezóny. Hráči měli zpočátku hodně sil, ale jistá nesehranost byla vidět. Tempo od začátku zápasu udávali domácí, hosté často zlobili, když Lvi povolili ve hře dozadu. Výsledek 3:1 úplně nevypovídá o rozložení sil na ledě, neboť množství jasných šancí zlikvidoval výborně chytající Hübl. Hráči si naostro zažívali nová pravidla a nutno dodat, že hůře se s postavením mimo hru na červené čáře vyrovnávali domácí.

út 2. 8. 2005
SK Trhači Kadaň
3:1 1:0, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 22. Vála (Jankových, Kudrna Jiří), 27. Sýkora (Jankových), 34. Jankových (Sýkora, Kudrna Jiří) - 29. Postl (Žák). Rozhodčí: Turčan - Hauser, Stulák. Vyloučení: 6:8, navíc Švík a Zika (oba KAD) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: bez využití. Diváci: 1000. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Vála, Drábek, Mazanec, Pavlas, Zápotočný (32), Grof (17), Klobouček, Kudrna Jan - Kudrna Jiří, Sýkora, Jankových - Bašta (11), Slížek (13), Kysela (14) - Lopuski (36), Kuchler (19), Buďa - Antoš (18), Kloz (33), Fink

SK Trhači Kadaň: Hübl - Meňhart, Vobořil, Hlavatý, Pospíšil, Plaček, Kučerka, Čuj, Talarovič - Zika, Oliverius, Kajer - Žák, Švík, Postl - Kukla, Derfler, Zaťovič - Hahn, Hlusička, Kreuzmann

V úvodu zápasu se hosté několikrát nebezpečně natlačili až před Sáblíka. Ve 3. minutě se poprvé předvedla hvězdička polské mládežnické reprezentace Lopuski. Po jeho velké šanci se do brejku dostal ještě i Grof, ale faulem ho zastavil Talarovič. V 7. minutě byl Fink sám před Hüblem, ale ten jeho tutovku vyrazil a Kloz poslal dorážku těsně vedle. Podobně se zadařilo i Jankových, když Sýkora vybojoval puk v rohu kluziště a přesným pasem ho vyzval ke skórování. Na konci přesilovky, ve 14. minutě, našel opět Sýkora od zadního mantinelu mezi kruhy Válu, ale jeho střelu z první Hübl skvěle zastavil. Vzápětí si Vála opět sjel mezi kruhy a tentokrát jeho volej skončil v síti - 1:0. Největší šanci první třetiny měli hosté v 17. minutě. Čuj mířil střelou zápěstím pod víko, ale Sáblík pohotově ramenem vyrazil. V poslední minutě první třetiny, v přesilovce, se přetlačovali s Hüblem Fink a Antoš, ale na kadaňského brankáře nevyzráli.

Do druhé třetiny vstoupili hosté aktivněji. Kolem domácí svatyně bylo stále nebezpečno, z čehož vyplynul i faul Kuchlera. Domácí se v oslabení ubránili a síly na ledě se vyrovnaly. Hrálo se nahoru, dolů a znatelně se zvýšilo tempo hry. Ve 27. minutě se ústecké publikum mohlo radovat podruhé. Po pokusu Jankových doklepl za Hüblova záda Sýkora - 2:0. Vzápětí mohli hosté snížit, ale Sáblík byl na místě. Zmenšený důraz Lvů kolem vlastní branky potrestali hosté v minutě 29. Kolem branky se projel nikým neatakovaný Postl a střelou zápěstím k levé tyči snížil na 1:2 z pohledu hostí. Ve 32. minutě měli domácí možnost hrát 50 vteřin přesilovku 5 proti 3. Největší šanci při ní měl Kloz, ale jeho teč šla nad. Vzápětí, už při hře 5 proti 4, dostal přesnou přihrávku od Sýkory Jankových. Neukvapil se, zamíchal a našel skulinku v Hüblově výstroji - 3:1. Poslední slovo ve druhé třetině měl opět Kloz, ale těsně minul pravý horní roh kadaňské branky.

Prvních 5 minut závěrečné třetiny se hrálo téměř bez přerušení. Vzrušení přinesla až 46. minuta, kdy po Zikově pošťuchování s Buďou a Zápotočným neudržel kadaňský hráč jazyk za zuby a hlavní rozhodčí Turčan ho za to vykázal na 10 minut za katr. Ve 48. minutě měl další z mnoha šancí Lopuski, ale Hübl mu opět překazil možnost vstřelit svůj premiérový gól. S přibývajícím časem se zdálo, že hráčům trochu ubývají síly. V 54. minutě zapomněla domácí obrana na Derflera, ale ten, v konfrontaci s domácím brankářem, posla kotouč těsně vedle. Tečku za utkáním obstaral Fink, když necelých 5 minut před závěrečnou sirénou zazvonil na tyčku Hüblovy svatyně.

Ladislav Kubát (SK Kadaň): "Pro nás to byl zápas, abychom věděli, jak na tom hráči jsou. Hodně jsme obměnili kádr. Potřebujeme zapojit minimálně devět lidí do základního kádru, vlastně skládáme úplně nové mužstvo. Na ledě jsme o pět dní méně než domácí, takže kromě kvalitnějšího kádru i toto se projevilo. Myslím ale, že jsme odehráli dobrý zápas, hráči mě překvapili svou bojovností. 3:1 není určitě špatný výsledek, i když musím říci, že hodně nás podržel brankář Hübl. Odchytal dobrý zápas. Chytal dobře už vloni a teď to jen potvrdil."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Ty první zápasy bývají hodně nepřesné a živelné, což byl charakteristický rys i toho dnešního utkání. Hráli jsme s dvěma kombinovanými pětkami, když nám chyběli Pazourek s Klimtem, kteří měli střevní problémy. Celkově ale utkání svůj účel splnilo. Nejde do nekonečna jen trénovat. Na nějaká hodnocení je ještě brzy. Ve dvou třetinách jsme měli hodně gólových příležitostí, ale mladý brankář Hübl pochytal místy až nemožné. Na druhou stranu nám trochu chyběl důraz v zakončení. Vyzkoušeli jsme v zápase i juniora Honzu Kloze, zahrál si se čtyřmi zkušenými hráči, kteří mu pomohli a zahrál dobře. Měl tam 2, 3 gólové šance a jeví se velmi dobře. Od pondělka je tu Mikolai Lopuski. Byl s námi na dvou trénincích a na zápase. Na soudy je, jak jsem říkal, ještě brzy. Domluvili jsme se na nějakou třízápasovou zkoušku. Těží z výborného bruslení, má stabilitu a důraz při osobních soubojích. Na hranici mezi juniorským a seniorským hokejem je i Pepa Bašta. Vloni hrál 2. ligu v Teplicích, teď s námi trénuje a díky nemoci hráčů se dostal do sestavy."