Ú s t í n/L. - v rámci 18. kola se Slovan utkal na domácím ledě s celkem z Českých Budějovic. Po nadějném začátku se Motor rozestřílel, porazil Slovan 8:1 a odváží si domů 3 body.
so 26. 10. 2019, ZS Ústí n/L
ČEZ Motor České Budějovice
1:8 1:2, 0:5, 0:1

Branky a nahrávky: 4. J. Havel – 11. R. Přikryl, 16. J. Veselý (Beránek, Prokeš), 27. Christov (Holec, Venkrbec), 28. J. Veselý (M. Novák, Plášil), 30. Šimánek (Beránek, Gilbert), 33. Babka (Gilbert, Vydarený), 40. J. Veselý (Plášil, M. Novák), 54. Lytvynov (Gilbert). Rozhodčí: Pavlovič, Micka – Bosák, Hejl. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 725. Střely na branku: 19:46. Průběh utkání: 1:0, 1:8.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brízgala (33. Stahl) – Vl. Brož (A), D. Krejčí (A), Hes, Smetana (C), Veber, Zukal – Tůma, Vildumetz, Maršoun – Kružík, Pšenička, J. Havel – O. Procházka, Kordule, O. Bláha – M. Harkabus, Dörner.

ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň – Pýcha (C), Plášil, Vydarený (A), Lytvynov, Pavel – Babka, Christov, Venkrbec – Holec, M. Novák (A), R. Přikryl – Z. Doležal, Beránek, Šimánek – J. Veselý, Karabáček, Prokeš – Endál, Gilbert.

Do začátku utkání vstoupili lépe domácí, kteří svou prvotní aktivitou hosty přehrávali, což se jim také vyplatilo, když byl při úniku faulován Jan Havel, který svůj následný nájezd krásně proměnil. Hosty tato branka však probudila a karta se poté obrátila, kdy to byli právě hosté, kteří diktovali tempo hry. Tato zvýšená chuť do hry nesla brzo své ovoce, když dokázal srovnat Roman Přikryl, jenž ujel ústecké obraně a prostřelil Brízgalu. Hosté se zanedlouho radovali z další branky, když střela Beránka skončila v Brízgalově výstroji, avšak kotouč mu z ní vypadal a Jan Veselý měl poté už jen lehkou práci a otočil tak stav utkání na 1:2.

Začátek třetiny opět chvíli ovládli domácí a mohli dokonce vyrovnat, avšak Vildumetz mířil jen do horní tyče. Postupně však začali přebírat režii opět hosté, kteří domácí do ničeho nepouštěli a sami dokázali zvýšit, když se k odraženému puku dostal Vít Christov a uklidil jej za záda Brízgaly. Zanedlouho dokázal zvýšit při přesilovce Jan Veselý, který ujel obraně po levé straně a poté se prosadil backhendovou kličkou. Budějovicím to však nestačilo a vzápětí si připsal presnou trefu i Jiří Šimánek, který se po buly ocitl sám před brankou a backhendem se nemýlil. Při hře 4 na 4 ukázali Budějovice Slovanu jak je to jednoduché, když kombinací všech čtyřech hráčů přešly celé hřiště a Jakub Babka poté přesnou střelou zavěsil. Ještě před přestávkou zkompletoval svůj hattrick Jan Veselý, když doklepl nahození Plášila do ústecké branky a upravil skóre na 1:7.

Třetí třetina už proběhla v poměrně klidnějším tempu, jelikož bylo o výsledku zápasu rozhodnuto, takže se ani jeden z celků do hry příliš nehrnul. Hosté však Slovan stále přehrávali a ten se tak nedostával do žádné nadějnější šance. Budějovice nakonec dokázaly ještě upravit výsledek zápasu, když Ivan Lytvynov dorazil střelu Gilberta a zvýšil na konečných 1:8.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes se jasně ukázala kvalita obou mužstev. Budějovice mají letos jednoznačně nejlepší kádr z celé ligy a dnes to všem ukázali. My jsme dnes hráli to, co jsme chtěli jen deset minut, poté to byla jednoznačná záležitost hostů. Co mě ale žere, je to, ze si až na pár výjimek přijde většina hráčů pouze zahrát a vůbec jim nedochází, že hrají za Slovan a pro fanoušky Slovanu a doslova ten zápas odklouzou. Tak to ale nebude.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): My jsme samozřejmě chtěli pokračovat v těch výkonech kterými se prezentujeme poslední dobou. Jsem moc rád že se nám to dnes povedlo. Tady v Ústí je veliký hřiště, takže jsme věděli co nás bude čekat když nebudeme hrát solidně. Jsem moc rád jak k tomu kluci přistupujou. Teď máme trošičku pauzu, protože nám posunuli jeden zápas, takže si trochu odfrkneme a budeme se připravovat na dalšího soupeře. Jsme moc rádi že jsme to dnes zvládli a pro nás jsou to výborné tři body.