Ú s t í n/L. - Derby s Roudnicí mělo od samého úvodu jasného favorita. Ústečtí zápas ovládli, vyhráli 23:2. Nejvíce kanadských bodů si připsal Matěj Drha, celkem 9 (5+4). Velmi dobře se také prezentoval Vaněk. Vstřelil hattrick a na další branku přihrál.
čt 13. 12. 2012, 13. 12. 2012
HC Roudnice n. L.
23:2 6:0, 9:0, 8:2

Branky a nahrávky: 3. Rubeš (Tůma, Holý), 6. Tůma (Rubeš), 11. Zdvořáček (Drha), 13. Amirov (Loukota, Tůma), 15. Ozom, 18. Magasanik (Zdvořáček, Drha), 25. Drha (Zdvořáček), 27. Buchtela (Magasanik), 32. Ozom (Vico, Vaněk), 34. Zdvořáček (Magasanik, Drha), 35. Bejček (Ozom), 36. Drha (Magasanik, Zdvořáček), 37. Vaněk (Tůma, Amirov), 37. Drha (Magasanik), 40. Tůma (Rubeš, Loukota), 47. Drha (Magasanik, Zdvořáček), 52. Vaněk (Ozom, Loukota), 53. Amirov (Rubeš), 55. Loukota (Tůma), 56.Drha (Zdvořáček), 58. Zdvořáček (Magasanik, Drha), 58. Magasanik, 60. Vaněk - 53. Pěkný (Macoun), 60. Macoun (Mrva). Rozhodčí: Vitík - Sládek, Goltsch. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 84:22. Průběh utkání: 18:0, 18:1, 23:1, 23:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Holý K. - Vytejček, Loukota, Buchtela, Komár, Kába, Moucha, Holý T. - Amirov, Tůma, Rubeš - Zdvořáček, Drha, Magasanik - Bejček, Ozom, Vico - Vaněk

HC Roudnice n. L.: Moravec - Obst, Richtr, Večeřa, Vyštejn, Mrva, Rittig, Macibora, Pěkný, Brandejský, Makoun, Dvořák, Satran, Vít

Domácí začali rychle, ve 3. minutě se prosadil Rubeš. V šesté minutě bylo ještě veseleji. Tůmova střela skončila v brance. V 11. minutě se po parádní Drhově přihrávce prosadil Zdvořáček. Čtvrtou branku svého týmu zařídil Amirov. Ve dvanácté minutě vedlo Ústí 4:0. Lvíčata stále neměla dost, v 15. minutě se do listiny střelců zapsal po krásné individuální akci Ozom. Ještě v první třetině se Ústí dočkalo šesté branky. Magasanik stál na konci pohledné akce, do které se zapojila celá pětice. Za stavu 6:0 skončila první třetina.

Ve 25. minutě se krásnou střelou prosadil Drha. Osmou branku domácího týmu zaznamenal Buchtela, pro kterého to byl premiérový zásah v mladším dorostu. Krátce po polovině zápasu skórovali domácí znovu. Ozom střelou do prázdné branky zaznamenal svůj druhý gól v zápase. Zdvořáček vstřelil desátou branku domácí party. Hosté byli zralí na ručník, v čase 34:13 Bejček prostřelil gólmana Moravce. Hosté by rádi vyměnili brankáře, ale jiného maskovaného mladíka neměli. O necelou minutu později se prosadil Drha. Třináctou branku zajistil Vaněk. Vaněk je žákem osmé třídy a toto byl jeho premiérový zápas, který se mu velice povedl. To nebylo zdaleka všechno. V čase 36:47 se prosadil po hezké akci Vaněk. Probíhala 37. minuta a puk do branky dopravil Drha, který zaznamenal hattrick. Kapitán domácího týmu Tůma vstřelil patnáctou branku. Po dvou třetinách 15:0.

Ve třetí třetině pokračoval domácí gólostroj. Ve 47. minutě skóroval Drha, který vstřelil svůj čtvrtý gól v zápase. V probíhající 52. minutě se dočkal Vaněk své druhé branky v utkání. Osmnáctý gól padl o několik vteřin později, autorem byl Amirov. Hosté se také dočkali branky, Pěkný připravil svým pokusem brankáře Holého o čisté konto. Stav byl 18:1. Do branky Roudnice, která úplně rezignovala, se ještě trefil Loukota, Drha, Zdvořáček, Magasanik a Vaněk. Za hosty v 60. minutě upravil na konečných 23:2 Macoun. Tento souboj vyhrálo zcela zaslouženě domácí mužstvo.