Ú s t í n/L. - Severočeské derby mezi Ústím a Mostem přineslo jednoznačnou výhru domácího týmu. Lvíčata vyhrála 10:0. Přesně polovinu branek vstřelil kapitán domácí skvadry Tůma, na další dva přihrál. Kuriozitou je, že byl k vidění i souboj dívek. Ústecká útočnice Martina Mašková proti brankářce Kateřině Zechovské. Mašková své statistiky o body neobohatila, jen jednou byla na trestné lavici.
ne 21. 10. 2012, Zlatopramen Arena
MOSTEČTÍ LVI
10:0 3:0, 4:0, 3:0

Branky a nahrávky: 3. Tůma (Loukota), 5. Rubeš (Amirov), 11. Tůma (Rubeš, Amirov), 21. Rubeš (Tůma, Amirov), 31. Rubeš (Vytejček, Tůma), 39. Tůma (Vytejček, Rubeš), 40. Drha (Leitner), 48. Tůma (Rubeš, Loukota), 58. Magasanik (Drha), 60. Tůma (Rubeš, Vytejček). Rozhodčí: Plachý - Benš, Majerčín. Vyloučení: 5:11, navíc Lancinger (Most) 10 min. [UHL]+ OK [NESP], Uher (Most) 10 min. [NESP]. Využití: 3:0. Diváci: 137. Střely na branku: 57:27. Průběh utkání: 10:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík (od 41. Rychtář) - Buchtela, Komár, Loukota, Kába, Vytejček, Moucha, Hruška, Drha, Bejček, Vico, Leitner, Mašková, Amirov, Rubeš, Tůma, Magasanik, Kubín

MOSTEČTÍ LVI: Uher (od 31. Zechovská) - Lancinger, Matys, Balász, Bachmaier, Hošek, Ziegler, Hladík, Freibauer, Marek, Vladař, Voříšek, Zvěřina, Bořík, Piškule, Klika, Řehák, Vozár, Vébr

Úvod zápasu byl ve znamení rychlého vyloučení na obou stranách. Hrálo se tedy ve čtyřech na obou stranách. V čase 2:25 se domácí dostali do šance dva na jednoho. Loukota parádní přihrávkou vyzval kapitána Tůmu ke skórování. Ten nabídku neodmítl, a tak se domácí dostali do vedení. Ústečtí byli stále aktivní. Z toho vyplynula další branka. V 5. minutě puk jeden z domácích borců napálil do tyče, poté Amirov trefil hostujícího gólmana. Od něj se touš odrazil před Rubeše, který doslova protlačil puk mezírkou mezi betony. Po polovině třetiny vedli domácí 2:0. O další branku domácích se postaral kapitán Tůma. Za stavu 3:0 skončila první třetina.

První velkou šanci prostřední periody si připsal Most, který prověřil Zvědělíka hned několikrát. Hned v čase 20:36 díky přihrávce Tůmy se k puku dostal Rubeš. Střelou pod horní tyč poslal domácí do vedení 4:0. Hosté se dostali do několika dobrých pozic. Připomnělo se pravidlo nedáš – dostaneš. Ve 31. minutě Rubeš prostřelil hostujícího gólmana, který se pakoval z branky. Ústecký Rubeš vstřelil hattrick. Na místo gólmana Uhra šla brankářka Kateřina Zechovská. Ani ta neudržela čisté konto dlouho. V čase 38:34 dokonal hattrick i Tůma. Osm sekund před koncem třetiny zvýšil Drha na 7:0. Za tohoto stavu skončila třetina.

Poslední dějství se v poklidu dohrávalo. Domácí vystřídali brankáře. Do hry šel Rychtář. Více ze hry měli domácí, protože Most se do útoku příliš nehrnul. V čase 47:35 brankářka Mostu inkasovala znovu. Čtvrtou branku v zápase zaznamenal Tůma. Šest minut před koncem se hráči obou týmů poprali, výsledkem šarvátky byla početní výhoda domácích. Žlutomodří ji sice nevyužili, ale hned po ní hráli další. Tu už využil Magasanik, který svůj gól řádně oslavil. Domácí vedli 9:0. V samotném závěru ještě musel být pozorný Rychtář. Padesát pět sekund před koncem se parádní střelou pod horní tyč prezentoval Tůma. Byla to pro něj pátá branka. Za stavu 10:0 skončil zápas.