Ústí nad Labem - Slovan hostil v rámci 14. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu celek HC Slavia Praha. Pražené od samotného začátku dominovali zápasu a na jeho konci svítilo na kostce nad ledem skóre 1:11 ve prospěch Slavie. Jedinou trefu Ústí zařídil ve 36. minutě Petr Klepáček.
so 31. 10. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Slavia Praha
1:11 0:3, 1:3, 0:5

Branky a nahrávky: 36. Klepáček (Stuchlý) – 1. A. Klapka (Janča, Všetečka), 14. A. Klapka (Všetečka, Janča), 16. A. Klapka, 23. Brož (Hradil), 32. Vaniš (Zderadička), 37. Vaniš (Zderadička, Brož), 43. A. Klapka, 52. A. Klapka (Všetečka), 53. Vaniš (Brož), 58. Brož (Vaniš, Štibingr), 60. Brož (Janča). Rozhodčí: Plachý – Střelka, Goltsch. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 18:37 (4:17, 7:11, 7:9). Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:11.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brňák – Štochl, M. Štěpánek, Chmela, Stuchlý, E. Mareš, Vidlička – Machulda, Harkabus, Batryn, T. Čermák, Šindelář, Herák, Janoušek, J. Tůma, Gottfried, Klepáček.

HC Slavia Praha: Pánek (33. Dusil) – Střeštík, Štibingr, T. Klapka, Zderadička, Macek, Kučera, Srdínko – Brož, Vojinovič, Všetečka, Kižlin, Hradil, Petrák, Vlček, Havrda, Vaniš, Janča, A. Klapka.

Nástup vyšel sešívaným na jedničku. Již při prvním střídání dal Adam Klapka gól. Janča dokázal z levého kruhu Brňáka prostřelit, ale kotouč se pohyboval po brankové čáře, kde ho dorážel právě Klapka. I další branku červenobílých vsítil Adam Klapka. Ve čtrnácté minutě už podruhé překonal domácího gólmana Brňáka. O dvě minuty později byl rozdíl tříbrankový. Po samostatném úniku dovršil svůj hattrick Adam Klapka, který střílel z pravého kruhu přesně do pravého horního rohu.

I druhou periodu ovládla Slavia. Po dvou minutách hry se dostal ke kotouči Jaroslav Brož a tvrdou střelou zápěstím vymetl levý horní růžek Brňákovy branky. I nadále se hrálo v režii Slavie, a tak není divu, že i následující gól byl z hokejky jednoho z červenobílých. Po vypršení vlastního trestu se Zderadička dostal k puku a posunul ho dále na lépe postaveného Jiřího Vaniše, kterému nedělalo problém prostřelit Brňáka. Po výměně sešívaného gólmana se dočkali gólu i domácí. Petr Klepáček z mezikruží vystřelil zápěstím a vystřelil do pravého horního rohu, kam Dusil svou lapačkou nedosáhl. O minutu později ale přidal již druhou branku Jiří Vaniš. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:6.

V poslední dvacetiminutovce se hrál nejvyrovnanější hokej. Po třech minutách hry se počtvrté v zápase prosadil Adam Klapka. Ve vlastním oslabení obral protihráče o kotouč, obkroužil branku a zvýšil rozdíl na 6 branek. Svůj pátý gól přidal Adam Klapka po osmi minutách hry. O minutu později se blýskl už třetím gólem také Jiří Vaniš. Po skrumáži před Brňákem dokázal dorazit kotouč do ústecké svatyně.

Slávisté se o pár chvil radovali z desátého gólu v brance Ústí. Jaroslav Brož vyjel zpoza branky do mezikruží a překonal podruhé v zápase domácího gólmana. I Jaroslav Brož se v tomto utkání dočkal hattricku. Necelou minutu před koncem se dostal blízko ke gólmanovi a z prvého kruhu překvapil Brňáka, kterého prostřelil mezi lapačkou a betonem. Slávisté si tedy vezou z Ústí cenné tři body.