Ústí nad Labem - Zápas druhého kola ELIOD ligy mladšího dorostu mezi Ústím nad Labem a Děčínem zvládli lépe hokejisté Slovanu, kteří si připisují do tabulky soutěže tři body po výhře 5:1. Nejvíce se na výhře žlutomodrých podepsal Jakub Herák (2+1) a Marek Veselý (1+2).
ne 14. 9. 2014, Zlatopramen Arena
HC Děčín
5:1 2:0, 0:0, 3:1

Branky a nahrávky: 2. Herák (Štochl, Gottfried), 11. Veselý (Čermák, Štochl), 43. Čermák (Štěpánek, Veselý), 47. Herák (Gottfried), 57. Dörner (Herák, Veselý) – 47. Ineman (Arnold). Rozhodčí: Plachý – Pazourek, J. Beneš. Vyloučení: 5:4, navíc Hipius (DEC) 10 min. [NARZ]. Využití: 2:1. Diváci: 200. Střely na branku: 40:13 (14:7, 10:2, 16:4). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1. Zakázaná uvolnění: 6:3. Ofsajdy: 2:1; z toho úmyslné 0:1. Vyhraná vhazování: 25:29 (8:8, 9:9, 8:12).

Ústecký Slovan s.r.o.: Paťha – E. Mareš, Chmela, M. Štěpánek ml., Stuchlý – Dörner, T. Čermák, M. Veselý – Štochl, Herák, Gottfried – Tipán, Patera ml., Vidlička. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor.

HC Děčín: Fejl – Hipius, P. Štěpánek, Tošnar, Holá, Černohorský, B. Tenkrát – Chňapko, Horák, Forejtová – Kouba, Ineman, Ryšavý – V. Dvořák, Arnold, Kouřil. Trenéři: Aleš Havlík, Bohuslav Tenkrát st., Roman Špírek ml.

První třetina byla v režii Slovanu, který se dokázal dvakrát prosadit. Po pětašedesáti sekundách hry využil zaspání hostující obrany Jakub Herák, jenž z bezprostřední blízkosti nedal po přihrávce od Jakuba Štochla z přečíslení dva na jednoho Janu Fejlovi šanci. V minutě jedenácté zužitkoval za asistence Tomáše Čermáka přesilovou hru Marek Veselý. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení.

Druhá dvacetiminutovka nebyla bohatá na góly ani brankové příležitosti. Za vyzdvihnutí stojí pouze akce ze závěru pětadvacáté a ze začátku devětadvacáté minuty, kdy nejprve jedovku Erika Mareše tečoval do tyče Sebastian Dörner, ve druhé šanci hledal Tomáš Čermák u opačné tyče zcela osamoceného Marka Veselého, který před odkrytou brankou promáchl.

Do třetí části vstoupil lépe Slovan, když střelecký pokus Martina Štěpánka usměrnil ve čtyřicáté třetí minutě za záda hostujícího hájce svatyně Tomáš Čermák. O necelé čtyři minuty později vyslal Pavel Gottfried do brejku Jakuba Heráka, který se z levého kruhu nemýlil.

Radost svěřenců Jana Čalouna a Jiřího Sochora netrvala dlouho, za dvacet sedm sekund překazil čisté konto Ondřeji Paťhovi v početní převaze Filip Ineman, jenž potřeboval při zakončení z prostoru mezi kruhy nutnou dávku štěstí. V minutě padesáté šesté podruhé v utkání tečoval střelu Erika Mareše smolař Sebastian Dörner znovu do tyče. Ústecký kapitán si chuť spravil během následující minuty, kdy ve dvojnásobné početní výhodě navýšil po time-outu Slovanu vedení domácích.

V severočeském derby uspěli hokejisté Ústí nad Labem, kteří Děčín přelstili v poměru 5:1 a berou ze zápasu druhého kola ELIOD ligy mladšího dorostu tři body.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): "Rozpadla se nám trochu sestava, byli jsme oslabení díky nemocem. Museli jsme na to reagovat. Víme, že Děčín hraje houževnatý hokej, to se potvrdilo. Musíme kluky pochválit, že se s tím vyrovnali a hokejovostí Děčín přehráli. Dobře jsme začali, po první části jsme vedli 2:0. Nabádali jsme kluky, aby nebyli dlouho na ledě, protože nás je málo, a byli tak více platní na ledě. Ve druhé třetině jsme se v tomto směru trochu trápili, hráče jsme na to upozornili. Ve třetí dvacetiminutovce to bylo znovu lepší a zápas jsme uhráli na svou stranu." (celý rozhovor naleznete zde)

Aleš Havlík (HC Děčín): "Soupeř byl lepší a přestřílel nás. Příčiny porážky jsou jednoduché, propadli jsme v taktických záležitostech, co se týče obsazování hráčů v předbrankovém prostoru. Protihráče jsme si nepohlídali nebo jsme zbytečně startovali na hráče za brankou. Z toho vznikaly góly, první branka padla z přečíslení dva na jednoho, kde jsme rovněž nedokázali pokrýt hráče."