Mladší dorost vyhrál nad Kobrou
17.02.2013 | Jan Prošek

Praha - Mladší dorostenci odehráli první zápas nadstavbové části na hřišti soupeře. Na velmi chladném stadionu Kobry byla od samého začátku lepší Lvíčata. O osudu utkání rozhodla první třetina, kterou žlutomodří vyhráli 3:0. Z hlavního města republiky si Ústí odváží výhru 6:2.

ZS Kobra Praha
25. kolo
neděle 17. 2. 2013, 12:30 h
2:6
(0:3, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. Lauko (Dubský), 53. Bulín (Kafka, Hnátek) - 1. Magasanik (Zdvořáček), 4. Ozom (Magasanik, Zdvořáček), 9. Ozom (Zdvořáček, Drha), 27. Rubeš (Tůma, Amirov), 40. Amirov (Tůma, Rubeš), 58. Tůma (Rubeš, Amirov). Rozhodčí: Krivák - Luhan, Vršecký. Vyloučení: 5:5, navíc Dubský (KOB) 10 min. NESP. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 52. Střely na branku: 42:72. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6.

Kobra: Haupt, od 20. Hofman - Hodonský V., Hrabě, Prokop, Bulín, Lauko, Sovík, Dubský, Kafka, Fiala, Hnátek, Novák, Kadlec, Okagawa, Doležal, Hodonský S.

Ústí nad Labem: Zvědělík - Buchtela, Loukota, Kába, Drha, Holý, Vytejček, Moucha - Bejček, Vico, Leitner, Amirov, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Magasanik, Kubín, Ozom

Mladšímu dorostu vstup do zápasu vyšel výborně. Po 48 sekundách skóroval Magasanik. V 5. minutě Ozom poslal Ústí do výhodnější pozice. Kobra začala zlobit, Zvědělík musel předvést své umění. Domácím střelcům odolal, a tak se mohla zrodit kombinace Zdvořáčka s Ozomem, který pohodlně skóroval. Žlutomodří hráli zodpovědně do obrany. Po první třetině platil stav 3:0 pro Ústí.

Domácí obranu rozebrala první ústecká formace a Rubeš střílel do odkryté branky. Zvědělík se snažil, seč mohl, ale na střelu Hodonského byl už krátký. Kobra zlepšila hru a vstřelená branka byla jen logickým vyústěním tlaku. Ve 39. minutě rozložila ústecká první pětka domácí obranu a Amirov ukázal, jak může být hokej krásný. Lvíčata vedla 5:1.

Poslední třetina přinesla pohledný hokej, který se divákům musel líbit. Nejprve Bulínsnížil na 2:5 z pohledu Kobry. Poslední slovo si vzal kapitán žlutomodré letky Tůma, který vstřelil pátou branku svého týmu. Ústí si kromě dobré nálady odvezlo z Prahy tři body.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Jsem rád za zisk tří bodů.

Zvědělík Brankář Brankář Brankář Lvíčata Lvíčata Kobra Radost z gólu Jiří Kába Brankář Loukota Lvíčata