V neděli 19.2.2017 mladší dorostenci odehráli zápas na domácím ledě proti Karlovým Varům. První dvě třetiny hra vypadala nadějně, v poslední třetině se ale podařilo karlovarským vyrovnat a následně v prodloužení vstřelit vítězný gól.
ne 19. 2. 2017, ZS Ústí nad Labem
HC Energie Karlovy Vary
4:5pp 2:2, 1:0, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 10. Costa (Dohnal, Šešina), 20. Tůma J. (Čermák T.), 34. Janoušek, 42. Tůma V. (Tůma J.), 19. Křemen (Zdeněk), 20. Korčmaroš (Novotný, Jiskra), 46. Stejskal (Pohanka, Zdeněk), 60. Zdeněk (Jiskra, Křemen). Prodloužení: 63. Zdeněk (Rozhon).
Vyloučení: 8:6.
Využití: 0:1.
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2, 4:4, 4:5p.
Rozhodčí: Mareš, Mašek, Lichtenberk.
Počet diváků: 183.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke, Kadlec, Šešina, Tůma V., Magasanik, Sitár, Polata, Tůma J., Čermák T., Dohnal, Šindelář, Costa, Janoušek, Čermák J., Martínek, Tot.

HC Energie Karlovy Vary: Bednář, Krutina, Kosina, Pohanka, Benda, Stejskal, Kursa, Korčmaroš, Novotný, Jiskra, Křemen, Zdeněk, Karbulka, Bílek, Matoušek, Rozhon, Mašek.

Na začátku první třetiny zaznamenali domácí i hosté přesilovou hru. Ani jeden tým ji ale nedokázal využít. Bezprostředně po oslabení Ústí se ale trefil Costa, s pomocí Dohnala a Šešiny. Po čase karlovarští opět hráli přesilovou hru, domácím se však podařilo ubránit. Dvě minuty před koncem třetiny se podaří hostům vyrovnat díky Křemenovi. O další minutu později se dostávají do vedení, tuto branku vstřelil Korčmaroš. Žlutomodrým se ale vyplatilo zabojovat, a zásluhou J. Tůmy vyrovnávají, asistenci si připsal T. Čermák.

Ve druhé třetině měli domácí několik slibných šancí. V další části hry proběhly přesilové hry pro obě mužstva, ani jedna z nich nebyla využita. Kotouč se pohyboval převážně u Volkeho brány, další gól si ale připsali domácí. O vedení se postaral Janoušek. Žlutomodří dostali šanci v podobě další přesilové hry, tu se jim ale nepodařilo využít.

I přesto vstoupili do třetí třetiny zápasu za příznivého skóre 3:2. Zanedlouho potěšil ústecké fanoušky V. Tůma, kterému asistoval J. Tůma. Domácí se dostávají do oslabení a bohužel pro ně se trefuje karlovarský hráč Stejskal, snižuje tak vedení Slovanu na 4:3. Probíhá několik vyloučení a hra 3 na 3. Domácím se daří několik oslabení překonat, 2 vteřiny před koncem poslední třetiny se povedlo hostím vyrovnat zásluhou Zdeňka.

Ten se prosadil i v prodloužení, při kterém oba týmy hrály 3 na 3. Slovan tak na domácím ledě prohrál zápas s Karlovými Vary 4:5.

Lukáš Místecký (HC Slovan Ústí nad Labem): Dneska celý tým makal, až na jednoho hráče v posledních pár minutách. Je to škoda. Když pracuje 14 lidí a 15tý ne, tak to potom dopadá takhle.

Jiří Kovka (HC Energie Karlovy Vary): Jsme hlavně rádi, že se nám podařilo dokonat utkání do vítězného konce. V posledních dvou zápasech se nám nedařilo střelecky, ačkoli jsme hráli velmi dobře a dneska to vyšlo. Samozřejmě i díky vyloučení ústeckého hráče do konce utkání, protože jsme měli dlouhou přesilovku. Na konci jsme to tam došťouchali a věřili jsme, že v prodloužení si ten druhý bod vezmeme.