Ú s t í n/L. - V rámci 24. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu přicestoval do Ústí nad Labem celek PZ Kladno. Domácí vstoupili do zápasu lépe, dokázali se prosadit. Kladno otočilo zápas během necelé minuty. V polovině zápasu Lvíčata inkasovala znovu. Dvě minuty před druhou sirénou snížil Karel Zich. Lvíčata v v závěrečných sekundách základní hrací doby měla velký tlak, zkoušela vyrovnat v v přesilové hře šesti na čtyři, ale nepodařilo se. Ústí prohrálo 2:3.
ne 12. 1. 2014
PZ Kladno
2:3 1:2, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 8. Vandas (Magasanik), 38. Vaněk (Zich, Magasanik) – 17. Mach (Veber, Jarý), 18. Vach (Řečinský), 31. Vach (Kučera J.). Rozhodčí: Barna - Temr, Šimánek. Vyloučení: 1:4. Bez využití:. Diváci: 150. Střely na branku: 56:30. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Havlík Š. – Havlík D., Vandas, Moucha, Vytejček, Horčička, Opočenký – Zich, Vaněk, Magasanik, Leitner, Vico, Brňák, Osmani, Spálenka, Dörner

PZ Kladno: Blažek – Husárik, Jarý, Libovický, Pejchal, Sedláček, Šebesta, Šíma, Slatinský, Müller, Veber, Kučera J.,

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu se domácímu týmu povedl. V osmé minutě se prosadil Jaroslav Vandas, na jehož střelu byl brankář Blažek krátký. Hrál se rychlý hokej, ve kterém nechyběly osobní souboje. Hosté si na gól museli počkat do času 16:46, kdy se k puku dostal Matyáš Mach, který vyrovnal na 1:1. Uplynula půlminuta hry a skóre se přepisovalo znovu. Na střelu Dominika Vacha byl gólman Havlík v brance Ústí krátký. Kladno velmi rychle otočilo vývoj zápasu, a tak za stavu 1:2 skončila první třetina.

V úvodu třetiny měli domácí převahu. Vico se dostal sám před brankáře, ale branku minul. Ústečtí se poměrně snadno dostávali do útočného pásma, gólmana Kladna zasypali velkým množstvím střel. Jenže byli to hosté, kdo se z ničeho nic prosadil. Jakub Kučera našel v mezikruží postaveného Dominika Vacha, který střelou z první skóroval a připsal si tak v zápase druhý přesný zásah. Po polovině zápasu hráli domácí první přesilovku. Sehráli ji dobře, střel měli hodně, jen chyběla přesnost. Ve 38. minutě se ke kotouči po parádní kombinaci Magasanika se Zichem dostal Kryštof Vaněk, který se trefil přesně. Za stavu 2:3 skončila druhá třetina.

Třetí dějství nabídlo rychlý útočný hokej, oba týmy se snažili skórovat. Ve 48. minutě se do brejku dostal Michal Kučera, gólmana Havlíka ale nepřekonal. Domácí maskovaný muž si připsal výborný zákrok. Stejně dopadl i Řečinský o několik sekund později. Lvíčata hrála přesilovku, ale nedostala se stabilně do pásma. Ústí se snažilo, ale prostě to nešlo. V čase 58:31 si domácí trenéři vzali oddechový čas. Havlík zůstal na střídačce. Lvíčata se dostala do útočného pásma. Jejich snaha o vyrovnání byla podpořena vyloučením hostujícího hráče. Přesilovou hru šest na čtyři nedokázala využít, a tak prohrála 2:3.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí): Do utkání jsme vstoupili dobře, vedli jsme 1:0. Pak jsme soupeře nechali dát rychlé dvě branky. Následně Kladno zvýšilo na 3:1. Dokázali jsme snížit, ale v závěru možná i kvůli nešikovnosti v koncovce jsme vyrovnat nedokázali. Náš náskok na poslední PZ Kladno se snížil, což náš mrzí, ale musím soupeři pogratulovat k výhře.

Pavel Křepelka (PZ Kladno): Utkání hodnotím dobře, získali jsme důležité body. Doufám, že v dalších zápasech na dnešní výkon navážeme.