D ě č í n - Předposlední kolo základní části ELIOD ligy mladšího dorostu svedlo dohromady první a druhý tým tabulky. Zápas, který měl být papírově šlágrem kola, se jím opravdu stal i na ledě. Obě mužstva předvedla napínavou podívanou a přítomní diváci se určitě nenudili, neboť drama trvalo až do závěrečné sirény. Neporazitelnost Ústeckých Lvů v základní hrací době trvala plných 20 kol, tedy 18 zápasů. V utkání se blýskl hattrickem hostující Amirov, domácí Barták zaznamenal dokonce čtyři branky včetně rozhodujícího obratu v poslední minutě.
so 12. 1. 2013
HC Děčín
6:5 1:0, 1:2, 4:3

Branky a nahrávky: 20. Techl, 30. Barták, 46. D. Havlík (Pulda, Křepelka), 47. Barták (Techl), 60. Barták (Techl, Žďánský), 60. Barták (Žďánský) - 21. Amirov (Vytejček, Rubeš), 34. Amirov (Rubeš, Tůma), 47. Tůma (Rubeš), 48. Drha (Zdvořáček, Magasanik), 51. Amirov (Loukota). Rozhodčí: Vitík - Žák, Holý. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 34:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:5, 6:5.

HC Děčín: Š. Havlík – Kvaček, Michajličenko, Horčička, Boudný, Pulda, D. Havlík, Zelinger - Barták, Techl, Žďánský - Zábranský, Růžička, Trmal - Křepelka, Brňák, Osmani - Klaban, Zyka

Ústecký Slovan s.r.o.: Rychtář - Vytejček, Loukota, Buchtela, Komár, Kába, Moucha - Amirov, Tůma, Rubeš - Leitner, Zdvořáček, Drha - Kordule, Ozom, Magasanik - Kubín

Utkání začalo přesilovou hrou hostí, kteří v ní však nic nevymysleli. První větší šance se zrodila ve 4. minutě, kdy v přečíslení Rubeš s Amirovem ohrozili branku domácích, ale domácí brankář Havlík byl pozorný. V 9. minutě předvedl první těžký zákrok také hostující brankář Rychtář. V 10. minutě se řítil v samostatné akci domácí útočník na Rychtáře, ten mu šanci zmařil. Minutu poté se ve velké šanci ocitl Tůma, ale neuspěl. Následně byl v šanci také Drha, se stejným neúspěchem. Hrál se rychlý, důrazný hokej. V závěru třetiny hosté faulovali a chvilku po nich i domácí, a tak se třetina dohrávala ve čtyřech na obou stranách. Do velké šance se znovu dostal Tůma, ale opět neuspěl. Na druhé straně se do podobné šance dostal domácí kapitán Techl a v čase 19:49 otevřel v oslabení skóre - 1:0.

Druhou třetinu zahájili hosté přenesenou přesilovou hrou, ve které hned v úvodu mněli paradoxně šanci domácí. Ihned po té se však hosté dostali do přečíslení 3 na 1 a Amirov po asistenci Rubeše vyrovnal na 1:1. Ve 25. minutě zahrozili domácí. Po nich se presentoval střelou Ozom. V čase 29:33 vyřešil přečíslení domácích Barták střelou pod víko a otevřel tak svůj střelecký účet. Domácí byli na koni a následovala jejich další šance. Vyrovnání stavu přinesla akce v čase 33:27, kdy svým druhým gólem Amirov srovnal na 2:2. Do konce třetiny už jen následovalo několik zakázaných uvolnění na obou stranách.

Vyrovnaný stav na začátku třetí třetiny sliboval drama. Hosté nejprve ubránili zbývající oslabení z druhé třetiny. Další oslabení však už hosté ubránit nezvládli. V čase 45:35 Havlík střelou od modré upravil na 3:2 pro domácí. Po pouhých 29 vteřinách se ocitl před ústeckou brankou osamocený Barták a zvýšil vedení Děčína již na 4:2. Vypadalo to, že zápas domácí zvládnou. Naštěstí pro hosty za pouhých 41 vteřin vyhrál Rubeš buly pro Tůmu a ten švihem snížil na 4:3. Tím vrátil hosty do hry. Drama gradovalo. Za pouhých 31 vteřin obkroužil branku domácích Zdvořáček, našel přihrávkou Drhu a ten vyrovnal na 4:4. Hosté měli v těchto chvílích navrch. Domácí trenér Havlík sáhl k oddechovému času, aby tlak hostů zpomalil. Ani to však nepomohlo. Brzy nato Loukota vystřelil od modré a jeho střelu tečoval potřetí skórující Amirov - 4:5. Následoval faul hostí a domácí přesilovka. V té však skórovat nedokázali.

Hrál se hokej nahoru dolů se šancemi na obou stranách. Zhruba 2 minuty před koncem třetí třetiny i hostují trenér Čaloun v timeoutu uklidňoval své svěřence. Pouhou minutu před koncem hostující kapitán Tůma v útočném pásmu fauloval a domácím tak svitla naděje na vyrovnání. Sáhli k powerplay a 26 vteřin před třetí sirénou vyrovnal Barták na 5:5. To však nebylo vše. Když už si všichni mysleli, že takto utkání skončí, v poslední akci zápasu opět Barták (v zápase již počtvrté) pouhých 6 vteřin před koncem vstřelil vítězný gól domácích. Děčínští hráči tak svou bojovností připravili Ústeckým první letošní porážku v normální hrací době.