Ústí nad Labem - Slovanu se zápas nevydařil a prohrál 2:5. Góly se mohou pyšnit Adam Janoušek a Martin Štěpánek, kteří i podle hlavního trenéra mladšího dorostu Jana Čalouna odehráli standard.
čt 25. 9. 2014, Zlatopramen Arena
Medvědi Beroun 1933
2:5 1:2, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 16. Janoušek (Herák, Harkabus), 58. Štěpánek – 1. Moška (Nejepsa), 19. Jelínek (Kleveta), 38. Procházka (Jelínek), 45. Kleveta (Jelínek), 59. Procházka (Nejepsa). Rozhodčí: Vitík – Goltsch, Sládek. Vyloučení: 5:7, navíc Parshakov 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:2. Diváci: 66. Střely na branku: 34:25 (10:13, 11:6, 13:6). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Paťha – Štochl, E. Mareš, M. Štěpánek ml., Stuchlý, Vidlička, Chmela – Dörner, T. Čermák, Harkabus – Batryn, M. Veselý, Gottfried – Janoušek, Herák, Klepáček – Tipán. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor.

Medvědi Beroun 1933: Petrus – Pecka, Řepka, Halman, Kosinová, Koštoval, Lefner – Nejepsa, Moška, Parshakov – D. Procházka, Vidim, Vl. Jeřábek – V. Fiala, Jeníček, Foltýn – Kleveta, L. Jelínek, Šmolík. Trenér: Petr Třinecký.

Skóre v zápase otevřel tým hostů, který vstřelil branku hned v první minutě. Kotouč do branky vsítil Josef Moška. Ústečtí vyrovnali na začátku šestnácté minuty, kdy se do černého trefil Adam Janoušek. Navýšení stavu přišlo o necelé tři minuty později. Medvědi si pojistili vedení díky Lukášovi Jelínkovi, jenž zároveň využil i přesilovou hru.

Druhá část byla spíše plná vyloučení. Pro šedesát šest diváků se moc gólových akcí nekonalo. První branka v této třetině přišla až na začátku osmatřicáté minutě. Daniel Procházka využil také přesilovku a mířil přesně.

Ve třetím dějství se už fanoušci obou týmů mohli radovat z gólu svého týmu. Nejprve prostřelil gólmana berounský hráč Jan Kleveta. Následně brankovou příležitost využil i Slovan. Martin Štěpánek využil početní výhodu svého družstva a podařilo se mu přelstit hájce svatyně hostů Jana Petruse. Berounští mladší dorostenci definitivně pohřbili šanci výhry domácích více jak minutu před koncem zápasu. Daniel Procházka uviděl prázdnou bránu a střelou puk zaparkoval do brány přesně.

Ústí nad Labem nemělo svůj den a Beroun si domů zaslouženě odváží tři body. Slovan bude mít možnost získat body v Třemošné, kde hrají v neděli 28. 9. 2014.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): "Řeknu to upřímně, my jsme si nezasloužili vyhrát. Zápas jsme začali dobře, měli jsme gólovky, ale ty jsme neproměnili a to nás poté provázelo v celém utkání. Následovalo mnoho nepřesností, hráči propadali do prostoru, kde nepadají góly. Zápas nebyl z naší strany povedený a Beroun zaslouženě vyhrál. Pochválil bych, i když to dělám nerad, většinou hodnotím celé mužstvo, Adama Janouška s Martinem Štěpánkem, kteří byli jediní, co odehráli standard. Jinak byla k vidění řada nepřesných nahrávek. Prohrávali jsme osobní souboje. Koncovka byla nedůrazná a nebyli jsme v ní pohotoví, což rozhodlo."

Petr Třinecký (HC Berounští Medvědí): "Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém jsme byli šťastnější. My jsme góly dali, Ústí nad Labem ne a to rozhodlo. Na Severočechy jsme se nepřipravovali, ale měli jsme z nich strach a respekt jako vždy. Slovan trénuje Jan Čaloun, výborný trenér. Myslím, že Ústí nad Labem je hokejový pojem, dobří hráči zde vyrůstají a jsou tady dobří trenéři. Jsem samozřejmě rád, že jsme vyhráli."