Ústí nad Labem - Na domácím ledě odehráli ústečtí mladší dorostenci velmi napínavý zápas proti pracovním zálohám Kladna. Úvodní branku vstřelilo PZ Kladno hned v první třetině. Domácí na sebe ovšem nenechali dlouho čekat a po chvíli stav vyrovnali na 1:1. Hostující celek během první třetiny vstřelil ještě jeden gól, čímž navýšil stav na 1:2. Další gól padl až v třetí třetině, a to do branky hostí. Třetí třetina skončila za stavu 2:2. Až prodloužení rozhodlo o vítězi, kterým se nakonec stalo PZ Kladno.
ne 25. 9. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
PZ Kladno
2:3pp 1:2, 0:0, 1:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 7. Costa (J. Tůma, Šindelář), 52. Magasanik (Janoušek, Sitár) – 3. M. Čermák (Routa), 11. Routa (M. Čermák, Vokurka), 62. M. Čermák (Volráb, Routa). Rozhodčí: Vyštejn – Lichtenberk, Michajličenko. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 137. Střely na bránu: 33:30 (10:13, 11:4, 12:10 – 0:3). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Polata, V. Tůma, Šešina, Sitár, Kříž, Magasanik, Kolbaba – Tot, Bláha, T. Čermák, Costa, Šindelář, J. Čermák, Janoušek, J. Tůma, Dohnal.

PZ Kladno: Novotný – Vokurka, Teinitzer, Volráb, Erben – Hrubý, Hašek, Kraus, Šťastný, Ploch, Darsa, Routa, Turek, Pejchal, Černý, M. Čermák.

První třetina začala lépe pro hostující celek PZ Kladna. Dvě minuty od jejího začátku se kladenští vyznamenali prvním gólem, jejž do ústecké brány poslal Matěj Čermák s asistencí Routy. První inkasovaný gól nakopl ústecké hráče, kteří se rozhodli kladenským odpovědět v šesté minutě výbornou střelou Costy, jemuž asistovali Jan Tůma s Šindelářem. Kladno nebylo s vyrovnaným stavem spokojeno a na začátku desáté minuty navýšilo stav dalším gólem, který tentokrát do branky tečoval Routa s asistencí Matěje Čermáka a Vokurky. Na konci třetiny začalo Ústí vyvíjet na kladenské velký tlak, ale stav se nepodařilo změnit nikomu. První třetina skončila za stavu 1:2.

Druhá třetina byla gólově pasivní. Stav zůstal nezměněn, ač mělo Ústí, díky častým vyloučením na straně Kladna, spoustu času na vyrovnání nebo dokonce na otočení stavu.

Třetí třetinu zahájilo Ústí v přesilové hře, kterou nedokázalo využít. Zlom nastal v půlce padesáté první minuty, kdy Ústí konečně srovnalo stav na 2:2. David Magasanik zpracoval přihrávku od Janouška a Sitára a poslal ji za záda kladenského brankáře. Poslední třetina skončila za vyrovnaného stavu 2:2.

Po základní hrací době přišlo prodloužení, které definitivně rozhodlo o vítězi, jímž se stalo PZ Kladno. V šedesáté první minutě, při hře tři na tři, si dokázal kladenský hráč Matěj Čermák najít skulinku mezi ústeckými hráči a ústeckým gólmanem a poslal puk, za asistence Volrába a Routy, přímo do branky domácích. Celý zápas tedy skončil výhrou hostujícího PZ Kladna 3:2 po prodloužení.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Hra se hraje 60 minut a my jsme bohužel z těch 60 minut hráli jen 15 minut. Když jsme prohrávali 1:2, tak jsme konečně začali hrát to, co po klucích chceme – s agresivním přístupem plus bruslení v pohybu, a tak jsme si začali tvořit obrovský tlak, ze kterého jsme ten zápas vlastně srovnali na 2:2. Ještě tam byl ten Šindelář, ten mohl v závěru rozhodnout, když vyjel s Costou dva na jednoho a netrefil bránu. Když zhodnotím to utkání normálně, tak Kladno si ty dva body zasloužilo za ten výkon, který předvedlo na ledě.

Pavel Křepelka (PZ Kladno): Jsme v první řadě rádi, že jsme získali konečně první body, protože jsme byli pořád na nule a už to pro kluky bylo frustrující. Nicméně musíme důrazně zapracovat na obraně. Nakonec můžeme být rádi, že to došlo do prodloužení, protože tam byly ještě šance v přečíslení pro Ústí, takže zaplať Pánbůh za 2 body.