Ú s t í n/L. - Ani ve druhém zápase nové extraligové sezóny se mladší dorostenci Ústeckých Lvů neradovali z prvních bodů. Po bezbrankové první třetině šli sice do vedení, ale poté už bylo na ledě prakticky jedno mužstvo. Hostující Plzeň.
čt 15. 9. 2011
HC Škoda Plzeň
1:4 0:0, 1:2, 0:2

Branky a nahrávky: 24. Lander (Kopta) - 30. Krliš, 35. Švarc (Pokorný), 48. Krliš, 58. Hajšman (Krliš, Beneš). Rozhodčí: Barna - Šimánek, Nidl. Vyloučení: 2:3, navíc Melichar (UNL) TS. Bez využití:. Diváci: 137. Střely na branku: 14:54. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Chmel - Hübsch, Hucek, Melichar, Balcar, Klement, Komár, Loukota - Guman, Lander, Kopta - Tůma, Patyk, Navarra - Šváb, Macek, Koval - Amirov, Drha

HC Škoda Plzeň: Zeman - Kaňák, Krásný, Pokorný, Polívka, Starý, Tyr, Walter - Beneš, Hajšman, Ivanič, Kokoška, Kopta L., Kučera, Martykán, Stráský, Suchý, Vlček, Vracovský, Švarc

Mladší dorostenci Plzně byli na ledě Ústí nad Labem lepším týmem, což nakonec dokazuje i závěrečný počet střel 54:14 ve prospěch Plzně. I přes aktivitu indiánů, navíc podpořenou přesilovkou v polovině dvaceti minut, gól v první třetině nepadl a skóre se měnilo až v části druhé. To otevřeli domácí, po Koptově přihrávce Zemana v brance Plzně překonal Jiří Lander. Indiáni se ke slovu dostali v polovině duelu, když Václav Krliš srovnal se Lvy krok po proměněném trestném nájezdu, kdy jej v šanci fauloval Melichar. Uběhlo pět minut a hosté šli do vedení. Pokorný našel Milana Švarce, který podruhé rozvlnil ústeckou síťku v brance. Domácí měli šanci odpovědět v závěru dvacetiminutovky, když se na trestnou lavici posadil plzeňský Beneš, ale svou výhodu neproměnili. Jak druhá třetina skončila, třetí začala. Lvi měli k dispozici prakticky ihned v úvodu poslední části přesilovku, která dokonce po osm vteřin byla dvojnásobná. Přestože osm vteřin je zlomek času, ani následující klasická početní výhoda rozhodně k zahození není, avšak domácí Zemana a bránící čtveřici nepřekonali. A tak přišel trest v podobě třetího plzeňského gólu, když se tentokrát ze hry trefil Krliš. Ani Plzeňané nevyužili svou následující přesilovku, a tak si výhru pojistili až necelé tři minuty před koncem, kdy definitivně rozhodl Martin Hajšman.