Praha - K zápasu třetího kola ELIOD ligy mladšího dorostu odcestovali svěřenci Jana Čalouna a Jiřího Sochora na horký led Kobry Praha. Po bezbrankové úvodní dvacetiminutovce skončila druhá část nerozhodně 2:2. Rozhodovalo se tak ve třetím dějství, kdy za stavu 3:3 v čase 57:21 min. vstřelili domácí rozhodující branku. Hokejistům Ústí nad Labem nepomohla ani závěrečná power-play, při které sami inkasovali a z tuzemského hlavního města odjíždí poraženi 3:5.
čt 18. 9. 2014, Zimní stadion Kobra Praha
HC Kobra Praha
5:3 0:0, 2:2, 3:1

Branky a nahrávky: 25. Čech (Šálek), 36. Šálek (Limanovský, Čech), 52. Pavel, 58. Havlín (Pavel, Altrichter), 60. Karoch – 21. Čermák, 31. Batryn (Čermák, Dörner), 53. Dörner (Čermák, Batryn). Rozhodčí: Střelka – Fuis, Sitarčík. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 36. Střely na branku: 26:46 (10:16, 6:18, 10:12). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3.

HC Kobra Praha: Altrichter – Karoch, O. Kratochvíl, Lukáš, D. Vávra, Šálek, Kněžek – A. Štěpánek, Pěnkava, Zmeškal – Chroust, Rosenbaum, Drökin – M. Hruška, Havlín, Limanovský – Š. Čech, Pavel. Trenéři: Petr Hrbek, Petr Hána.

Ústecký Slovan s.r.o.: Lejčík – Štochl, Chmela, M. Štěpánek ml., Stuchlý – Janoušek, T. Čermák, Dörner – Batryn, M. Veselý, Gottfried – Patera ml., Tipán, Vidlička. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor.

Úvodní část branku nepřinesla, přestože obě družstva měla k dispozici početní výhodu. Diváci byli také svědky dvouminutové hry čtyři na čtyři.

Druhá dvacetiminutovka nabídla dvě branky na každé straně. Skóre nejprve v jednadvacáté minutě otevřel Tomáš Čermák, z přesilové hry se podařilo o necelých pět minut později vyrovnat Štěpánu Čechovi. Vedení hostům vrátil v minutě třiatřicáté Dmytro Batryn, za tři minuty a sedm sekund srovnal znovu stav David Šálek.

Dalšího přesného zásahu se třicet šest diváků dočkalo v minutě dvaapadesáté, kdy se při vyloučení Michala Kněžka v oslabení prosadil Ondřej Pavel. Při stejném vyloučení stihli hráči Slovanu vyrovnat, za šedesát jednu vteřinu zužitkoval přesilovku kapitán Sebastian Dörner.

Zlomový moment celého duelu nastal v čase 57:21 min., kdy se po nahrávce Ondřeje Pavla trefil do černého Ondřej Havlín. Čtyřicet jednu sekundu před koncem řádné hrací doby riskli hosté hru bez brankáře, při které inkasovali. Do prázdné klece skóroval Marek Karoch, který definitivně pohřbil naděje Slovanu.

Kobra Praha dokázala odvrátit nepříznivý stav a získala v domácím prostředí tři body. Šanci na reputaci mají žlutomodří ve čtvrtek 25. září 2014 od 17:00 h, kdy hostí doma Medvědy z Berouna.

Petr Hána (HC Kobra Praha): "Ze začátku zápasu jsme měli ze soupeře respekt a byli trochu nervózní. Po bezbrankové první části jsme klukům říkali, že to půjde. Ve druhé třetině jsme dvakrát prohrávali, přesto jsme do přestávky stihli srovnat skóre na 2:2. Hráli jsme s nasazením, v závěru vyhrál šťastnější. Na Ústí nad Labem jsme se připravovali, je to náš konkurenční soupeř několik let, když například před dvěma lety postoupil před námi do extraligy mladšího dorostu."

Jiří Sochor (HC Slovan Ústí nad Labem): "Utkání bylo hodně vyrovnané. Věděli jsme, že soupeř bude fyzicky zdatný, ale přesto si myslím, že jsme měli více šancí. Bohužel se nám klíčové šance nepodařilo proměnit a z jediné brankové příležitosti soupeře jsme v závěru zápasu inkasovali gól. Za výkon jsme kluky pochválili, ale na produktivitě musíme zapracovat. Soupeř nás ničím nepřekvapil. Bylo vidět, že Kobra Praha disponuje staršími hráči, kteří měli více fyzických sil, navíc měla téměř kompletní čtyři formace. My jsme hráli na necelé tři pětky a to na konci utkání rozhodlo."