Ú s t í n/L. - Junioři Slovanu odehráli čtvrté domácí utkání v přípravě a počtvrté dokázali doma zvítězit. Po prohře na ledě Hvězdy Praha si spravili chuť a porazili mostecké Lvy poměrem 5:0. Čistým kontem se v brance domácích blýskl Tomáš Svoboda. Poslední přípravné utkání odehrají naši mladíci hned tento čtvrtek v pražských Letňanech.
út 27. 8. 2019, ZS Ústí n/L
MOSTEČTÍ LVI
5:0 (0:0, 2:0, 3:0

Branky a nahrávky: 23. Polata (Stuchlý), 28. Janoušek (Tot), 54. Hampl (Macel), 55. Janoušek (Polata), 59. Gottfried (Šešina). Rozhodčí: Biedermann – Cícha, Grunt. Vyloučení: 7:3. Využití: Bez využití. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 5:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Svoboda – Šešina, Stuchlý, Štěpánek, Jarábek, Tot – Janoušek, Gottfried, Macel, Matloch, Kušej, Hampl, Čermák.

MOSTEČTÍ LVI: Haspra (31. Kubík) – Hoffmann, Matys, Žižka, Žítek, Hodek, Kratochvíl, Dohnal, Vainer, Beran, Boháč, Řehoř, Leitner, Kitzberger, Uher, Heidenreich, Svoboda.

Do zápasu mladí hráči Slovanu vstoupili dobře, ale Jan Macel, jenž ujel hned ve druhé minutě sám na branku, svou velkou šanci neproměnil. Mostečtí Lvi se však také v úvodu dočkali svých šancí, ale jak samostatný únik, tak situaci dvou proti jednomu pokryl ústecký brankář Svoboda. Před polovinou první periody měl možnost Slovan první přesilové hry, ale ani v té neodkázal otevřít skóre. Poté prokázal chování v rámci fair-play mostecký Jakub Dohnal, který sám odvolal odpískaný nedovolený zákrok. Brankář Svoboda neměl v první třetině příliš práce, ale když jej ranou z mezikruží vyzkoušel Jakub Beran, byl ústecký brankář na místě. Hezkou individuální akci předvedl Pavel Kušej, ten obkroužil branku Mostu, ale kotouč za tyčku zasunout nedokázal. V závěru třetiny nevyužil Most možnost přesilové hry, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhou třetinu zahájili mostečtí Lvi v početní převaze, ale Tomáš Svoboda branku Slovanu zavřel. Na branku se nakonec čekalo třiadvacet minut a poprvé rozsvítil červené světlo domácí Ondřej Polata, který krásným blafákem nedal brankáři hostů šanci – 1:0. Most mohl vzápětí srovnat, ale ránu Ondřeje Řehoře zastavila horní tyč. Hosté svou šanci nevyužili, a tak se rozjel po levém křídle Adam Janoušek a nekompromisní ranou do horního růžku zvýšil vedení domácích – 2:0. Zato hosté nenašli recept na brankáře Svobodu ani ve dvou po sobě jdoucích přesilových hrách. Čtyři minuty před koncem druhé třetiny měl na hokejce snížení Jiří Hoffman, ale tygřím skokem zabránil jisté brance skvělý Tomáš Svoboda, strážce domácí klece.

Slovan zamkl v úvodu třetí části svého soupeře do obranné třetiny, ale koncovka dělala dnes ústeckým hráčům problém a střídající brankář Kubík nepovolil navýšení domácího vedení. Adama Kubíka nepřekonal ani velmi nepříjemnou ranou Adam Janoušek, ten mířil pod horní růžek, ale i tam dosáhl hostující brankář. V polovině závěrečné periody projel jako nůž máslem obranou Mostu Pavel Gottfried, ale i vinou faulu nedokázal poslat kotouč do sítě. Do další tutovky se hnal domácí Adam Janoušek, ale ani jeho sólový únik neznamenal navýšení domácího vedení. Radost domácích se konala až o pár vteřin později, když proměnil samostatný únik ranou k tyči Jan Hampl – 3:0. Závěr patřil Slovanu a druhou brankou v utkání se blýskl ranou zblízka Adam Janoušek – 4:0. I další samostatný únik domácích skončil přesnou ranou, tentokrát se ranou k tyči prosadil ve vlastním oslabení Pavel Gottfried – 5:0.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí n.L.): „Viděli jsme vyrovnané utkání, bruslařsky byly týmy srovnatelné, ale my jsme byli přeci jen efektivnější v koncovce a šikovnější v útočné třetině. Kluci dneska makali, bojovali a bylo tam hodně úsilí z naší strany. Máme každopádně na čem pracovat, odešli nám někteří hráči do jiných soutěží, máme dva kluky ze staršího dorostu, kteří se musí adaptovat na tempo juniorského hokeje. Soutěž začíná za tři týdny a musíme ten kádr do začátku soutěže dobře připravit.“

Daniel Šmec (MOSTEČTÍ LVI): „Měli jsme dnes problémy s pokrýváním hráčů v před brankovém prostoru, ale jinak hráči odehráli fyzicky slušné utkání. Hokej se ale hraje šedesát minut a bohužel se nám dnes nepovedlo posledních šest, sedm minut, ten výsledek mohl být pro nás příznivější. Trefili jsme navíc tyčku, jednou to tam domácí brankář vytáhl z prázdné branky. “