Ústí nad Labem - Lvi nedokázali během první části proměnit dvě trestná střílení, když si na Romanu Willovi vylámali zuby Miloslav Čermák a Jakub Lev. Mladá Boleslav skórovala zásluhou exústeckého Milana Mikulíka v minutě sedmé, v minutě čtrnácté navýšil vedení Středočechů Petr Kafka. Ve 32. minutě se prosadil David Výborný, Slovan stihl zareagovat pouze exmladoboleslavským Danielem Boháčem ve 48. minutě a Robinem Kovářem při hře šesti proti čtyřem šedesát pět sekund před koncem řádné hrací doby.
st 7. 11. 2012, Zlatopramen Arena
BK Mladá Boleslav
2:3 0:2, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 48. Daniel Boháč (Poživil, Kovář), 59. Kovář (Roubík, Sklenička) - 7. Mikulík (D. Vrbata, Nouza), 14. Kafka (D. Výborný, Bohunický), 32. D. Výborný (Pabiška). Rozhodčí: Horák, Pešina - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 8:9, navíc Bohunický [PODR], Pojkar [HÁK] (oba MBL) TS. Využití: 2:1. Diváci: 3 255. Střely na branku: 28:28 (7:13, 5:7, 16:8). Průběh utkání: 0:3, 2:3. Zakázaná uvolnění: 1:2. Ofsajdy: 1:1. Vyhraná vhazování: 38:26 (14:8, 11:5, 13:13).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, K. Černý, F. Pavlík, J. Zeman, Vl. Brož, Holomek, do 40. Dan Růžička, do 40. Vobořil - R. Kovář, Roubík, Daniel Boháč - J. Kloz, R. Hanzl, Handlovský - D. Tůma, M. Čermák, Sklenička - Rod, do 40. Havlíček, Jakub Lev II

BK Mladá Boleslav: Will - Kasík, Pojkar, Bohunický, Toman, Šmach, Jindra, Mozík - Nouza, D. Vrbata, Mikulík - Kafka, D. Výborný, L. Pabiška - Rys, Koudelka, Demel - Jiránek, Loskot, Lenc

V prvních vteřinách vyzkoušel Willovu pozornost Boháč. Ten však zachytil kotouč do lapačky. Na druhé straně zase prověřil Orcta někdejší hráč Ústí, Mikulík. Branky svého protějšku pak několikrát ohrozily oba celky. V sedmé minutě utkání se na branku řítil Čermák, který byl ovšem faulovaný, a tak bylo nařízeno trestné střílení. Čermák se při něm pokusil poslat puk Willovi mezi nohy. Brankář hostí však sevřel betony k sobě a nedal ústeckému útočníkovi šanci. Nevyužitá příležitost musela Lvy mrzet, protože několik sekund po neproměněné jedinečné šanci, vstřelila Boleslav branku. Vrbata vyslal z pravého kruhu nenápadnou střelu, kterou dokázal do brány usměrnit najíždějící si MILAN MIKULÍK – 1:0. Hostujícímu týmu jakoby gól dodal energii a sebevědomí. Delší dobu totiž kroužili kolem lví klece jako supi. Když se pak domácí dostali do rychlého protiútoku, byl opět nedovoleně zadržen jeden ze žlutomodrých hráčů a rozhodčí nařídil znovu trestné střílení. Ani Lev ale nedokázal na Willa vyzrát. Zelenobílí si ve třinácté minutě zahráli i svou první přesilovku. V ní jim na skórování stačilo pouhých čtyřicet vteřin. Výborný si najížděl k bráně po pravé straně kluziště, a poslal puk na úplně volného PETRA KAFKU, který neměl problém zakončit do zcela odkryté svatyně. Ve zbytku první části se hra přelévala už jen ze strany na stranu, a do šaten se tak odcházel za stavu 0:2.

Hned na začátku druhé periody se mohl prosadit Kovář, který se octl sám před ležícím Willem a téměř odkrytou klecí. Měl však smůlu, protože mu podklouzly nohy a kotouč minul. Mladá Boleslav pak ale na ledě jasně dominovala. Největší šanci hostí měl Pabiška, který trefil konstrukci Orctovy klece. Ústí si v polovině této třetiny zahrálo v početní výhodě, která ovšem netrvala obvyklé dvě minuty, protože čtyřicet vteřin před jejím skončením usedl k časoměřičům i jeden z domácích hráčů. Hra čtyři na čtyři se zlíbila zelenobílým. Ti využili menšího počtu hráčů na ledové ploše a zvýšili stav na 3:0. Pabiška nahrál puk do jízdy rozjetému DAVIDU VÝBORNÉMU, který si počkal a přes položeného Orcta zkušeně zakončil. Slovan měl o chvilku později k dispozici další přesilovou hru. Během ní dokázal tým žlutomodrých vystřelit na mladoboleslavského brankáře pouze dvakrát. Dvě minuty před koncem druhé části pak odešli pykat na trestnou lavici hráči z obou celků a oba týmy dohrávaly ve čtyřech mužích na ledě.

V úvodních minutách třetí třetiny se na ledové ploše rozpoutala menší šarvátka, v níž byli hlavními aktéry Sklenička a Mozík. Oba provinilci putovali na trestnou lavici a s nimi i Čermák, který si chvíli před potyčkou pomohl nedovoleným zákrokem na Willa. I přesto, že hráli Lvi v oslabení, octli se v obrovské šanci. Hanzl s Klozem ujížděli na boleslavskou bránu, přičemž Hanzl poslal puk do tandemu druhému jmenovanému, jemuž střelu do odkryté klece překazil Bohunický. Ve čtyřech mužích pak hráli opět hosté, čehož Ústí využilo. Po pravé straně mantinelu ujížděl Kovář. Ten poslal puk na DANIELA BOHÁČE, který tečoval puk do mladoboleslavské brány. Na ledě pak vzplály emoce. Handlovský si ,,ručně stručně“ vyřizoval účty s Tomanem poté, co brankář hostí zalehl kotouč za svatyní. Tímto gólem domácí mančaft znovu oživl. Několika nebezpečnými střelami ohrozil Willa, který držel svůj tým famózními zákroky nad vodou. Bruslařský klub se ke konci zápasu už do větších příležitostí nedostal. Často si pomáhal nedovolenými zákroky. Jedním z nich byl i faul Vrbaty. Žlutomodří tak měli ještě šanci ovlivnit skóre, což se jim nakonec i povedlo. Sklenička poslal puk na Roubíka, který ho zadovkou nasměroval před bránu. Boleslavský gólman vyrazil kotouč přímo před ROBINA KOVÁŘE. Ten využil situace a dorazil ho do sítě, čímž ještě upravil stav na 2:3.

Jiří Mička (HC Slovan Ústečtí Lvi): "V úvodu zápasu jsme měli k dispozici dvě penalty, které jsme neproměnili. Mladá Boleslav nám odskočila na rozdíl dvou branek. Měli jsme ve středu problém slepit sestavu, protože hráčů na marodce je hodně. Díky posilám z Litvínova a Plzně se nám podařilo díry zalepit. Od 15. minuty jsme hráli už lépe, a kdyby se utkání hrálo o dvě minuty déle, věřím, že bychom duel vyrovnali na 3:3 a dotáhli zápas do prodloužení."

František Výborný (BK Mladá Boleslav): "Čekali jsme, že domácí po nás půjdou a budou agresivní. Dvě třetiny jsme to zvládali tím, že jsme dali góly a utkání kontrovali. Nesmíme si ale myslet, že budeme ve Zlatopramen Areně hrát bez obdrženého gólu, i když by to bylo parádní. První inkasovaná branka padla po individuální chybě, kdy byl na ledě nedobruslený hráč. Gól domácí nakopl, následně po naší sérii vyloučeních vstřelili Lvi branku druhou. Chtěli skóre srovnat a já si cením toho, že to naši hráči ustáli, nenechali se vyprovokovat nějakým oplácením a dotáhli zápas do vítězného konce. Ústí nad Labem je parádní mužstvo a těžké střetnutí jsme očekávali. S umístěním v tabulce jsme samozřejmě spokojení, některým vytíženým hráčům můžeme dát nyní volno a dát prostor některým mladším. Jdeme zápas od zápasu, pro nás je velké překvapení Roman Will. Nikdo tohoto brankáře moc neznal, když chytal za juniory. Jsme z něj nadšení a s jeho výkony jsme spokojení. Středeční utkání se mohlo vyvíjet jinak, kdyby například pustil jednu z penalt. Vítězství je především i jeho zásluha."