Ú s t í n/L. - Lvům by se bývalo vyplatilo schovat si nějaké ty góly ze zápasu s Jihlavou do následujícího utkání v Berouně. Škoda, že to takhle nefunguje, jinak by si tentokrát Slovan nemusel dělat starosti se dvěma obdrženými brankami ve druhé třetině, jimiž Medvědi srovnali skóre. V poslední dvacetiminutovce nesáhl po vítězství ani jeden tým tak důrazně, aby si mohl odnést všechny tři body, tudíž přišlo na řadu prodloužení. V něm si Berounští vystřihli ještě jednu přesilovku, ale Lvy opět podržel Volke. A brankář, který musel nahradit zraněného Orcta, nezklamal ani při nájezdech, za jeho záda prošla jen jedna střela. Vítěznou branku Lvů si připsal Roman Němeček.
po 17. 11. 2008
Medvědi Beroun 1933
2:3sn 0:2, 2:0, 0:0 – 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 26. Kupec (Vlček), 36. Martinec (Křesťan) - 9. Špirko (Vágner), 10. Šagát (Šaffer), 65. Němeček. Rozhodčí: Souček - Šmíd, Brejcha. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. Diváci: 400. Střely na branku: 31:23. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Medvědi Beroun 1933: Štelmach - Gudas, Martinec, Malý, Nedvěd, Vejvoda, Tvrzník, Křesťan, Pavel, Kica, Slížek, Novotný, Kupec, Kubica, Vlček, Hlusička, Pánek, Vaněček.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke - Bolf, Tůma, Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Vágner, Novotný - Janků, Pazourek, Kloz - Šagát, Dragoun, Sklenička - Heřman, Hanzl, Prorok - Havlíček, Špirko, Šaffer.

První branku dostali Medvědi z přesilovky a druhou si dali vlastní, když Hlusička dovezl puk nešťastně do vlastní branky. Pak se ale odraženou střelou trefil Kupec a o vyrovnání se postaral obránce Martinec, který zužitkoval skvělou práci Křesťana. Beroun nevyužil dvě dlouhé přesilovky pěti proti třem a to ho stálo výhru v základní hrací době. Ještě v prodloužení byli Medvědi blíže ke dvěma bodům, ale opět se neprosadili v koncovce. V samostatných nájezdech se trefili ústečtí Špirko s Němečkem, zatímco za domácí pouze zkušený bek Nedvěd.

Zpočátku zápasu to vypadalo, že by mohli Medvědi držet s favoritem krok. Zvláště při vyloučení Šaffera se musel Volke v brance hostů ohánět při střelách Nedvěda a Kicy. Jenže ve zbylém čase úvodní části doplatil Beroun na čtyři vyloučení, při nichž jim hra v oslabení brala rychle síly proti výborně bruslícímu Ústí. V 9. minutě udeřilo před Štelmachovou brankou poprvé, když se v přesilovce nadvakrát prosadil nikým neatakovaný Špirko - 0:1. O minutu později rozjel ústeckou akci Šaffer a puk si ve zmatcích před berounskou brankou dovezl do vlastní branky berounský Hlusička. Branka byla přiznána Šagátovi - 0:2. Medvědi měli šanci až tři minuty před první přestávkou, ale Slížkovu ránu bez přípravy lapil pozorný Volke.

Ve druhé třetině se obraz hry podstatně zlepšil a Medvědi byli jednoznačnými pány na ledě, když svého soka přehrávali zejména bojovností a také i zlepšeným pohybem. Beroun nejprve pohrdl 93 vteřinovou přesilovkou pěti proti třem, ale vše si vynahradil v následujících minutách. Nejdříve střelu Vlčka usměrnil za Volkeho záda před brankou číhající Kupec - 1:2. Vyrovnat se povedlo Medvědům ve 36. minutě. To kapitán Radek Křesťan vybojoval ve středním pásmu puk, počkal si na najíždějícího beka Martince a tomu se podařilo propasírovat puk podruhé do sítě - 2:2. A mohlo být na berounském zimáku ještě veseleji, ale Vlčkovu nabídku nevyužil Kupec ke vstřelení třetí branky. Trefil jen spojnici Břevna a tyče Volkeho branky!

I ve třetí části pokračoval skvělý hokej, na kterém měli zásluhu překvapivě více Medvědi. Ti v poslední desetiminutovce opět promarnili 91 vteřin trvající přesilovku pět na tři a ke třetímu gólu už jim díky tomu, že celý zápas museli odehrát ve značně kombinované sestavě, chyběly síly.