Beroun - V posledním letošním měření sil se prvoligové šelmy rozešly smírně. Ústečtí Lvi zahájili v Berouně výtečně, navrátilec Eiselt hned ve 2. minutě poslal hosty do vedení. Lvy vzápětí schladila využitá přesilovka Berounských, Klimtův pobyt na trestné ukončil Křesťan. Ústí poté přitlačilo na pilu a ve 37. minutě mu byl odměnou gól Kloboučka, tři minuty před koncem však zajistil Medvědům prodloužení Filip. V nastaveném čase měl rozhodnutí na holi Eiselt i domácí Filip, na remíze 2:2 se už ovšem nic nezměnilo.
st 8. 2. 2006
Medvědi Beroun 1933
2:2pp 1:1, 0:1, 1:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 4. Křesťan (Pulpán, Horčička), 57. Filip (Frolík, Kašák) - 2. Eiselt (Červenka, Kudrna Jiří), 37. Klobouček (Jech, Lopuski). Rozhodčí: Souček - Lhotský, Svoboda. Diváci: 1000. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2. Střely na branku: 18:44.

Medvědi Beroun 1933: Valent - Filip, Kašák, Vaněček, Štrach, Míka - Sakata, Šinágl, Tvrzník - Horčička, Křesťan, Frolík - Bakrlík, Pabiška, Vlček - Hluchý, Pulpán, Novotný.

Ústecký Slovan s.r.o.: Málek - Drábek, Grof, Hájek, Hořava, Mazanec, Pavlas, Vála, Zápotočný - Jankových, Havel, Klimt - Červenka, Eiselt, Kudrna Jiří - Sýkora, Slížek, Lopuski - Kobouček, Kuchler, Jech.

Na berounském zimním stadionu ještě ani nestihli někteří diváci usednout na svá místa a už se měnilo skóre. Domácí sice začali aktivně, ale už po sto devíti sekundách prohrávali. Červenka našel v útočném pásmu exberounského Václava Eiselta, který svým bývalým spoluhráčům příliš radosti nenadělil. Po rychlém obletu svatyně zasunul puk za Valenta - 0:1. V dresu Lvů nastoupilo několik bývalých hokejistů Berouna. Největší hvězdou byl asi Roman Málek, který pomáhá Ústí v závěru sezony k vytouženému postupu do nejvyšší soutěže. Ani on ale nevydržel s čistým štítem dlouho. Ve 4. minutě se Medvědům naskytla premiérová početní výhoda, kterou dokázali bleskurychle přetavit ve vyrovnání. Horčička „mazal“ na modrou Pulpánovi, jehož ránu vychýlil z předpokládaného směru svou holí Radek Křesťan - 1:1. Tempo na úvod střetnutí bylo strhující a několik málo sekund po brance domácích se mohlo opět měnit skóre. Velkou šanci Kloboučka však Valent zničil svou holí. Velmi slušně zaplněná berounská hala viděla první třetinu vcelku vysoké kvality. Žádnou vážnější šanci už ale ani jeden z brankářů nemusel řešit. Po první siréně byl stav smírný.

Na úvod druhého dějství se berounský Martin Frolík dostával do velké šance, ale byl stažen Lopuskim. Medvědi měli výhodu jednoho muže v poli, ale s tou naložili prachbídně. Ústečtí nebyli ani dvě minuty v plném počtu a pykat odešel za nebezpečnou hru vysokou holí Vítězslav Jankových. Když dvacet sekund nato odešel za katr i Slížek, naskytla se domácím veliká příležitost k otočení skóre. Jenže na hokejky se jim vkradla nervozita a jedinou šanci měl Bakrlík, ale v těsné blízkosti Málka neuspěl. Středočeši promrhali opravdu velikou šanci na trhák. Lvi si na druhou stranu posílili sebevědomí. Drápy jim ale opět ztupila vlastní nedisciplinovanost, když Jech odešel na dvě minuty za nesportovní chování. Hosté opět početní nevýhodu sehráli s lehkostí a čtyři minuty před koncem druhé třetiny sami udeřili po dlouhém obléháni Valentovy klece. Menším zmatek po Jechově nahození ukončil úklidem puku na místo určení Jan Klobouček - 1:2. Tento stav svítil na ukazateli skóre i po čtyřiceti odehraných minutách.

Hostující celek nechtěl nechat nic náhodě a hned od úvodního buly třetí části opět zavalil Valenta ataky. Ve 44. minutě předvedli oku lahodící kombinaci Sýkora, Slížek a Lopuski, když rozebrali do posledního šroubečku medvědí doupě. V cestě jim však stál tahoun celé smečky Michal Valent. Slovan se tlačil do zakončení a jeho střelecká aktivita byla velice slušná. Aktivitu opět zbrzdilo zbytečné vyloučení, kdy se provinil Slížek. Přesilovka však pouze pomohla domácímu týmu vymanit se na dvě minuty ze lvích kleští. V 56. minutě se hrálo na obou stranách ve čtyřech a přišlo, vzhledem k dosavadnímu vývoji zápasu, nečekané. Beroun vyrovnal. Přesně v čase 56:41 našel Martin Frolík Lukáše Filipa, na jehož pokus byl krátký i Roman Málek - 2:2. Závěr normální hrací doby byl opět v jednoznačné režii Severočechů. Dostat se opět do vedení už se jim ale nepodařilo.

Domácí v prodloužení přepnuli na vyšší výkonnostní stupeň a možná Ústecké i trochu zaskočili. Hluchý se řítil sám na Málka, ale neuspěl. Na druhé straně se v podobné situaci ocitl Eiselt. Asi největší šanci na rozhodnutí o zisku prémiového bodu měl šest vteřin před koncem domácí hrdina Filip, který ale jen těsně minul. Utkání tak skončilo i po nastavené pětiminutovce remízou, která je rozhodně pro hosty ztrátou.