st 6. 9. 2006
SK Trhači Kadaň
3:2 1:0, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 12. Ficenc (Martinec, Klimt), 35. Pazourek (Hulva), 59. Antoš (Ivan, Pazourek) – 38. Pražák (Heřman, Pulpán), 44. Hlavatý (Hlubuček). Rozhodčí: Chlupsa - Hynčica, Novák. Vyloučení: 7:1, navíc Janků (UNL) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 850. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Fikrt - Ficenc, Grof, Hořava, Houdek, Jan Kudrna, Nádašdi, Zápotočný, Kolafa - Hulva, Pazourek, Antoš – Ivan, Slížek, Klimt – Janků, Martinec, Vítek – Přeučil, Klobouček, Jiří Kudrna

SK Trhači Kadaň: Hübl - Staněk, Spitzer, Trojovský, Růžička, Pulpán, Lašek, Hlavatý, Hlubuček - Žák, Postl, Kajer - Polanský, Hlusička, Metlička - Zíka, Pražák, Krpenský - Heřman, Stehlík, Hobl

První a jedinou přesilovku utkání si domácí zahráli už po 16 vteřinách hry, kdy Spitzer těsně přestřelil ochranné sklo a podle kontroverzního pravidla musel na trestnou lavici. V 6. minutě vyřešil kadaňský brankář poměrně hustý závar před svou brankou a vzápětí vyzrál na pokus Přeučila. V minutě 11. dostal před branku Pazourek přesný pas z rohu kluziště od Hulvy, Hübl byl opět na místě. O minutu později objel Martinec branku, Klimt Hüblovi stínil a Ficenc tak měl dost času a prostoru poslat puk přesně pod víko. Teprve poté přišlo první vážnější ohrožení domácí branky. Postupně se stále více projevovala špatná kvalita ledu a tempo hry se znatelně zvolnilo.

Ani úvod prostřední části hry nezastihl hokejisty obou týmů v bůh ví jakém tempu. Ve 23. minutě přišel vůbec první faul utkání. Na 2 minuty si hákování odpočinul Klimt. Domácí ale sehráli oslabení víc než obstojně, když dokonce ohrozili branku vícekrát jak soupeř. Poté následovala poměrně dlouhá pasáž téměř bez přerušení, kterou ve 28. minutě utnul faulem Hořava. Ve 35. minutě jeli Antoš s Hulvou na jediného obránce Kadaně. Druhý jmenovaný vystřelil, k odraženému kotouči se z druhé vlny dostal Pazourek a zavěsil - 2:0. Uběhly 3 minuty, když Vítkovi zahrál na housle Heřman a rozjetý Pražák golfem ze dvou metrů málem protrhl síť - 2:1.

Úvod závěrečného dějství opět patřil přesilové hře v podání hostí, když ve 43. minutě zastavil pronikajícího Hobla nedovoleně Klimt. Přesilovka hostí trvala jen půl minuty. Klobouček nejprve po střele vykopl puk, ale jen k Hlavatému, který střelou přes domácího univerzála překvapil Fikrta - 2:2. Tempo hry se znatelně zrychlilo, přesnost přihrávek ale zůstala horší. Ve 47. minutě trefil Hulva tyč a v 51. minutě vychytal Hübl Martincův brejk v oslabení. K upracovanému vítězství se domácí hokejisté dobrali půldruhé minuty před závěrečnou sirénou. Ivan se přetlačoval před brankou, Hübl myslel, že má puk pod kontrolou, zatímco ten ležel volně v brankovišti. Nejrychleji se k němu dostal domácí kapitán Antoš a zajistil Ústeckým Lvům hubené vítězství. Hostům ke zkorigování výsledku nepomohla ani minutová powerplay.

Po dohodě obou týmů se po závěrečné siréně jely ještě nájezdy. Za Kadaň se trefili Pražák a Půlpán, za Ústecké Lvy Hulva.

Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Byla to poslední příprava, při které jsme měli možnost vyzkoušet si nějaké věci. Naše představa byla před zápasem trochu jiná. Utkání se nehrálo v žádném velkém tempu a nemělo nijak velkou kvalitu. Já nemám ve zvyku se nějak vymlouvat, ale dnes to utkání velmi poznamenala kvalita ledu. Ráno jdete na rozbruslení a tam je mlha, že není nic vidět, a přijdete na zápas a ten led, to je tragédie. Nevím, na co tu máme nějakou novou technologii. Když bylo v červenci +30, tak byl ten led lepší. Hrát se dalo tak 10 minut, pak ta kontrola puku byla strašně těžká. Neklouzal puk, ani hráči. Byli jsme poměrně často vylučovaní, takže jsme si alespoň dost vyzkoušeli tu hru v oslabení. Ten výsledek nebyl ani tak důležitý."