Ú s t í n/L. - Do Hradce Králové k třetímu zápasu semifinálové série play off pocestují Ústečtí Lvi s vedení 2:0 na zápasy. Zatímco včera bylo na začátku třetí třetiny rozhodnuto, dnes se hrálo až do úplného konce. Rozhodla jediná branka Vítězslava Jankových v přesilovce. V samém závěru se Ústečtí o vítězství strachovali a poděkovat mohou fantastickému Málkovi. Zvláště proti Přeučilovi jeho lapačka zasáhla excelentně. Třetí zápas je na programu už pozítří.
po 6. 3. 2006
Královští lvi Hradec Králové
1:0 0:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 37. Jankových (Grof, Červenka) Rozhodčí: Blecha - Kareš, Rozlílek. Vyloučení: 5:8, navíc Petr Suchý (HKR) 10 min NESP. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5050.

Ústecký Slovan s.r.o.: Málek - Kudrna Jan, Hájek, Pavlas, Mazanec, Grof, Vála, Klobouček, Zápotočný - Antoš, Pazourek, Eiselt - Havel, Slížek, Kuchler - Jankových, Sýkora, Klimt - Fink, Červenka, Kudrna Jiří,

Královští lvi Hradec Králové: Dušek - Mocek, Suchý Petr, Šeda Michal, Hendrich, Černý, Plíhal, Toužimský - Volráb, Roubík, Diviš - Přeučil, Koudelka, Vondráček - Potůček, Šeda Jan, Suchý Pavel - Prachař, Domin, Fišer

Utkání nabralo rychlý spád, v úvodu si Kudrnova lajna vypracovala první šance a z nich vyplynul faul Hendricha, v přesilovce musel pak Dušek skrýt Hájkovu bombu od modré pod betony. Překonán byl hradecký brankář už v 7. minutě, když povalující se puk v brankovišti dorazil Klimt. Rozhodčí ale zapískal o chvíli dříve a utnul tak lví šance. Domácí se začali trápit v kombinaci a přechodu středního pásma. I jejich přesilovková zbraň ztratila na účinnosti, a tak se postupem dostávali pod tlak. Nejblíže měl ke gólu nikým nekrytý Volráb, jenž tváří v tvář Málkovi neobstál. Hradecké kleště svíraly Ústecké těsněji a těsněji, ke konci třetiny se z nich dokázal vymanit Červenka, který přihrál do druhé vlny Klimtovi. Jeho tvrdou ránu však eliminoval skvělý Dušek.

V úvodu druhé části měl ale východočeský brankář problémy s nahozením Slížka a následnými dorážkami Kuchlera. Štěstí pak stálo při Duškovi ve 27. minutě, když bek Zápotočný zastavil puk na modré, v nouzi nahodil na branku, před níž jemně tečoval Červenka do protipohybu gólmana. Kotouč jen těsně minul levou tyč. Souboj brankářů pokračoval, Šedovy dvě tvrdé rány Málek jen vyrážel a spoléhal se na pomoc obránců. Namále mohl mít i po polovině zápasu, avšak skákající touš před ústeckou svatyní Domin minul. Zahrozil i útok Volráb, Koudelka, Potůček, jenže s finální přihrávkou měli Hradečtí problém. Ve 36. minutě putoval na trestnou lavici hostující Pavel Suchý. Přesilovou hru nehráli domácí nijak oslnivě, ale za to efektně. Po střele Grofa se odražený kotouč vrátil zpět k jejímu autorovi, jenž místo druhého pokusu volil přihrávku na Jankových a ten zprvní síť rozvlnil – 1:0. Do šaten se šlo za takového stavu i díky tomu, že Koudelkova střela po zásahu Málka jen těsně minula ústeckou klec.

První horký moment připravil Duškovi jeho spoluhráč Mocek, který ztečoval nahození Pazourka přímo mezi tyče. V přesilové hře Hradce poté tvrdou ranou trefil Toužimský do ramene Hájka, který byl tak kromě Volrába a Kuchlera dalším hráčem, který se z ledu bez pomoci sám na střídačku nevrátil. Krásnou akci pak na druhé straně předvedl Kuchler, když u mantinelu zasekl a ve švédském stylu střílel přihrávku Havlovi, který tečoval jen do Duška. Každou vteřinou se atmosféra v hale stávala nervóznější, domácí bránili úzké vedení, které chtěli Hradečtí smazat. Vyrovnání měl na lopatě Přeučil, jenž se zjevil před klečícím Málkem sám. Málek ale jeho střelu lapil a divákům se svým suvenýrem pochlubil. Na výsledku nezměnil nic ani Šeda pálící od modré a ovoce nepřinesl ani oddechový čas a následná power-play hostí.

Vladimír Jeřábek (HC VČE Hradec Králové): "Neodehráli jsme to tu špatně, dvě třetině jsme líp bruslil, Ústí si vytvořilo tlak až v té třetí. Za předvedený výkon můžu hráčům poděkovat, protože to bylo odmakané. Hráli jsme lépe než včera, ale se stejným výsledkem, což nás mrzí o to víc. Tak, jak jsme hráli dnes, jsme hráli s Jihlavou. Chyběl nám nejproduktivnější hráč Fořt, který odešel s otřesem mozku po sérii s Jihlavou. A také Tomáše Linharta nám nepustily Pardubice, protože hrají o bytí a nebytí, ten chybí jednoznačně. Na Málka se musí razantněji a to je asi pro naše mladé kluky velká překážka. Ústí je vynikající mužstvo, ale potrápit ho ještě můžeme."

Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Vítězství se rodilo strašně těžce, do utkání jsme pod dojmem včerejšího hladkého průběhu vstoupili vlažně a Hradec Králové dnes předvedl parádní výkon. V první třetině nám dělal jejich pohyb velké problémy a také tam byl neuznaný gól. Tam ale ze své pozice rozhodčí asi neviděl, to se stane. Pazourek měl naražené žebra, ale není to vážné, Slížkovi po teplotě rychle odešly síly a co se týče nastřelení Davida Hájka a Michala Havla a také zranění Jiřího Kuchlera, dozvíme se více ráno od doktora. Do Hradce jedeme už zítra, abychom se na utkání dobře připravili. Hradec prokázal, že je to výborné a silné mužstvo, ale my se pokusíme rozhodnout už ve třetím zápase."