Ústečtí dorostenci odehráli 19. kolo extraligy. Cestovali do Plzně. Zápas pro Lvíčata nezačal dobře, již v 10. minutě inkasovala branku. Domácí střelci byli při chuti a nastříleli 7 gólů, díky skvělému útoku vyhrála Plzeň bez problému 7:0. Svěřenci trenéra Mareše ani tentokrát na body nedosáhli.
pá 29. 10. 2010
HC Škoda Plzeň
7:0 2:0, 2:0, 3:0

Branky a nahrávky: 10. Tulačka (Šmíd, Schleiss), 17. Houfek (Farný), 25. Houfek, 33. Pitel (Pour), 55. Pour (Pitel), 56. Mašek (Schleiss, Kubalík), 59. Váchal (Pitel). Rozhodčí: Svoboda - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 3:6, navíc Procházka (PLZ) TS. Využití: 2:0. Diváci: 100. Střely na branku: 38:16. Průběh utkání: 7:0.

HC Škoda Plzeň: Karafiát - Houfek, Šmíd, Moravčík, Procházka, Marcel, Farný, Kubík, Tichý - Pejchar, Váchal, Kubalík, Mašek, Schleiss, Tulačka, Kopta, Pour, Pitel, Tolar.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák (od 33. minuty Ryšavý) - Ságer, Vaněk, Holeček, Chmel, Procházka, Křepelka, Zdvořáček, Vegner, Rosa, Hanzl, Harkabus, Jindřich, Fojt, Bílek, Janák, Topol, Hajn, Baščák, Poláček.

První minuty zápasu patřily domácím, kteří Lvi téměř nepustili do svého obranného pásma. Aktivitu indiánů dokumentoval ve čtvrté minutě Kopta, který vypálil z levého kruhu a dokonce se ještě dostal k dorážce. Hosté se k ohrožení hostující klece dostali až ve své přesilovce, avšak žádný drtivý tlak se z jejich strany nekonal. A tak udeřili domácí. Michal Šmíd vystřelil od modré čáry a k teči se ještě dostal Vojtěch Tulačka. Novák byl bez šance. Severočeši si tak největší šanci v první třetině připsali až v jedenácté minutě, když Kosa ujel po levém křídle. Jeho pokus ale s přehledem vyrazil Karafiát levým ramenem. Své přesilovky se dočkali i indiáni a soupeři také ukázali, jak nejlépe s ní naložit. Jakub Houfek vypálil od modré čáry a puk se Novákovi schoval tak obratně, že skončil až za jeho zády.

Nástup do druhé části si Ústečtí pohlídali a hráli s Plzeňskými naprosto vyrovnanou partii. Až do chvíle, kdy se faulu dopustil Vaněk a scénář z předchozí domácí přesilovky se opakoval. Jakub Houfek od modré čáry znovu rozvlnil ústeckou síť. Lvi se nepoučili a znovu faulovali - dvěma minutami ocenil hlavní rozhodčí držení Zdvořáčka. Podle tradičního scénáře tohoto utkání rychle po vyhraném buly následovala střela od modré, ale proti Kubíkovi byl Novák úspěšný. Po minutě a vteřině se hosté provinili ještě jednou a museli jít do tří. Velkou šanci sebral po Houfkově střele Schleissovi jeden z pozorných obránců, útočník Plzně byl několik decimetrů od prázdné branky. Plzeňští se však sami nevyvarovali faulů, a tak záhy jejich dvojnásobná převaha skončila. Indiáni ale nijak smutnit nemuseli. Správnou hokejovou drzost předvedl Jiří Pitel ve třiatřicáté minutě, když se neohroženě pustil sám do útočného pásma. Zde oklamal obránce a pak dobře provedenou kličkou vyhnal Nováka z hostující klece. Vzápětí se nový muž v ústecké brance Ryšavý zapotil tváří v tvář Schleissovi, ale své čisté konto ubránil.

Ve třetí třetině byli i nadále aktivnější domácí, ale i tak se Ústeckým konečně podařilo probít se do třetiny. Jako například ve čtyřicáté šesté minutě, kdy hned dva zákroky po sobě musel Karafiát vytáhnout proti Fojtovi. Velkou šanci k první brance měli pak po polovině dvacetiminutovky hosté, když Chmel jel trestné střílení po technickém přestupku Ivana Procházky. Avšak Chmel nedokázal vymyslet nic lepšího, než prudkou střelu z mezikruží, proti které Karafiát v plzeňské brance spolehlivě secvakl betony. A tak to byli opět Plzeňští, kdo se radoval. Pitel našel Michala Poura, který už čisté konto Ryšavému pokazil. A o necelou minutku bylo v plzeňské ČEZ Aréně ještě veseleji. Jan Schleiss našel přihrávkou napříč brankovištěm Filipa Maška, který neměl sebemenší problém trefit odkrytou část ústecké svatyně. Lvi po šesté minutě ztratili chuť bojovat a za svou nehokejovou pasivitu přišel zasloužený trest v podobě sedmé plzeňské trefy. Pitel našel najíždějícího Váchala, který z první trefil přesně. Starší dorostenci Plzně tak potvrdili své první místo v tabulce další domácí výhrou.

František Černý (trenér Plzně): Od první minuty byla vidět kluk našich kluků v zápase odevzdat to nejlepší. Soupeře jsme jasně přehrávali ve všech hokejových aspektech hry. I když jsme mohli proměnit více šancí a rozhodnout utkání dříve, nakonec jsme se střelecky prosadili a zaslouženě vyhráli. Trestného střílení jsem se nebál, věřil jsem našemu brankáři a navíc, i kdyby soupeř svoje střílení proměnil, ze hry bylo jasné, že jsme lepší, a tak věřím, že bychom i tak vyhráli. Teď je důležité, abychom byli úspěšní v následujících utkání, kdy hrajeme se silnými celky Slavie a Sparty.