Lvíčata rozstřílela Jablonec
21.09.2008 | Hana Veigendová

Lvíčata rozstřílela Jablonec

Ú s t í n/L. - Ve čtvrtém kole ligy dorostu se střetly dva celky ze severu Čech – na ústecký led zavítalo mužstvo z Jablonce nad Nisou. Přes rozpačitou první třetinu, kdy se jednogólově prosadili jak hráči z Ústí nad Labem, tak jablonečtí hokejisté, nedala Lvíčata Jablonci více prostoru. Soupeř si z ústeckého ledu odvezl osmigólovou nálož. Za Ústí se dvakrát prosadil Kuchynka.

4. kolo
neděle 21. 9. 2008, 18:00 h
8:1
(1:1, 2:0, 5:0)
 

Branky a nahrávky: 16. Med (Harkabus), 26. Faigl (Kopas), 30. Hanzl (Harkabus, Skokan), 41. Krupička (Racek), 43. Fojt, 52. Kuchynka (Racek, Krupička), 58. Kuchynka (Krupička), 60. Kopas (Smetana) – 18. Drapák (Černý). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1.

Ústí nad Labem: Habart – Burkovec, Smetana, Novotný, Váchal, Med, Černý, Horáček – Keltner, Racek, Krupička - Faigl, Kuchynka, Kopas – Hanzl, Harkabus, Horáček – Topol, Fojt, Skokan.

Jablonec n. N.: Novák - Navrátil, Šťastný, Francl, Nový, Hric, Dvořák, Budín, Kuch, Pejchal, Hájek, Drapák, Černý, Růzha, Hloušek, Broučil.

Komentář

V úvodní třetině jako první vyzkoušel pozornost jabloneckého brankáře Krupička. Poté zapomněli na útočné modré hostující obránci Kuchynku, který ale zakončil nepřesně. Ani jablonečtí hráči nezůstali pozadu – tvrdou střelu vyslal na ústeckou branku Hloušek. Jako první si přesilovku zahráli hosté, ale Lvíčata dobře napadala a k ničemu Jablonecké nepouštěla. Na konci početní výhody mohl skórovat Černý, ale puk promáchl. V čase 15:17 se poprvé rozsvítilo červené světlo za zády brankáře Nováka – první gól v zápase vstřelil Med. Ale úsměv na tvářích Ústeckým nevydržel dlouho – v čase 17:27 se za Jablonec prosadil Drapák. Na konci třetiny mohl zvyšovat Racek, ale trefil jen tyč.

Druhá třetina začala zlehka a opatrně. Hra se převážně odehrávala ve středním pásmu. V čase 25:37 přidal Faigl druhý ústecký gól. Druhou přesilovku si zahráli opět hosté – Jablonečtí se sice dostali do útočné třetiny, ale ústečtí hokejisté dobře napadali, a tak se Jablonec ke střele nedostal. Ve 30. minutě vyslal na Habartovu branku prudkou střelu Šťastný, ale ústecký brankář dokázal včas sklapnout betony. V čase 29:29 přidal Hanzl již třetí gól. Od té doby byla Lvíčata aktivnější a puk ze svých holí skoro nedávala. V závěru třetiny si Jablonec připsal další početní výhodu, ale v šancích bylo spíše Ústí.

Třetí třetina začala svižně. Už v první minutě zvýšila Lvíčata skóre o tři branky – za Ústí se prosadil Krupička. V čase 42:30 opět zvedali ruce nad hlavu domácí – tentokrát skóroval Fojt. I přes nepříznivě vyhlížející skóre se Jablonečtí nevzdávali a bojovali, ale ústecký brankář se již překvapit nenechal. V 52. minutě mířil přesně ústecký hráč Kuchynka. V 54. minutě dokázali jablonečtí hokejisté zahrozit, když střílel Budín, ale puk se zastavil na brankové čáře. V čase 57:36 přidal Kuchynka svůj druhý gól. Na samém konci zápasu si domácí zahráli přesilovku, kterou dokázal v čase 59:59 využít Kopas - 8:1.

Statistiky hráčů
Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

V Ústí se mi líbí, máme tu výbornou partu, říká Štěpán Havránek

Ú s t í n/L. - Před sezónou 2019-2020 přišel do Ústí nad Labem obránce Štěpán Havránek. Mladý... Celý článek

Souhrn úvodu juniorské sezóny s pěticí rozhovorů

Ústí n/L. – Vládní opatření nařídily z důvodu rychle se šířící nákazy nemocí Covid-19 zastavení... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv