Ú s t í n/L. - Druhý semifinálový zápas mezi Ústím a Havlíčkovým Brodem neprobíhal určitě tak, jak by si trenér Rosol představoval. Po dvou třetinách Lvi prohrávali 1:2 a přitom mohli vsítit o čtyři góly více. K vidění totiž bylo mnoho tyček, které bránily Lvům ujmout se vedení v zápasu. Týmy hrály velmi vyrovnaně a o vítězi rozhodla až třetí třetina, ve které Klobouček sám projel skrz půlku ledu, odrazil všechny své soupeře a posunul puk k brance, kde jej tečoval Rok Pajič. Ani power-play hostů už Rebelům nepomohla, ba naopak v ní ještě inkasovali. Lvi se tak mohou radovat z opravdu velmi vydřené výhry. Stav série je 2:0 na zápasy.
út 8. 3. 2011, Zlatopramen Arena
HC Rebel Havlíčkův Brod
4:2 0:1, 1:1, 3:0

Branky a nahrávky: 22. Alinč (Pojkar), 49. Šagát (Hanzl, Klobouček), 57. Pajič (Klobouček, Alinč), 60. Roubík (Černý) - 16. Zohorna (Soldán, Knotek), 36. Knotek (Holec, Kempný). Rozhodčí: Vampola, P. Přikryl - Dančišin, Matějček. Delegát: Stulák. Vyloučení: 3:5, navíc Holec (HBR) 10 min. NESP. Využití: 1:0. Diváci: 3 750. Střely na branku: 47:30 (11:8, 19:11, 17:11). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2. Zakázaná uvolnění: 7:6. Ofsajdy: 0:5. Vyhraná vhazování: 35:37 (10:6, 13:14, 12:17).

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz – J. Jeřábek, Pojkar, L. Poživil, Vobořil, do 40. P. Hořava, do 40. Gureň, Klobouček, K. Černý - Mikulík, Roubík, Šagát – do 40. Sklenička, Alinč, Hampl – do 40. Čurilla, Pajič, Ludvík – do 40. Kloz, R. Hanzl, Handlovský.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Slipčenko – Soldán, Kempný, Morava, Sova, Šenkeřík, Vošmik, od 59. Zítka, Krejčí – Ondráček, Voj. Němec, Fiedler – V. Meidl, Knotek, Holec – H. Zohorna, Zábranský, Švaňhal – P. Štěpánek, Stromko, Hadrava.

Úvod druhého střetnutí byl plynulý, hru přerušovaly víceméně jen zásahy obou brankářů. První si ve druhé minutě připsal ústecký gólman Francouz, jenž zlikvidoval ránu Švaňhala. Útočník Havlíčkova Brodu nevyzrál na hájce severočeské svatyně ani o okamžik později, kdy puk po závaru před Francouzem doklouzal na tyč. Dvě minuty na to následovala přesilová hra pro svěřence trenéra Rosola. Ti ji nesehráli špatně, ale gólu se Zlatopramen Arena nedočkala. Přesto měli dobré příležitosti Kloz, který pálil od modré a Vobořil, jenž na Slipčenka nevyzrál z prostoru mezi kruhy. V téže početní výhodě protáhl také brankáře červenobílých Vobořil, když jeho pokus vyrazil Slipčenko nad.

Otevřít skóre utkání mohl taktéž hostující Soldán, ale jeho jedovka z pravého kruhu skončila ve Francouzově lapačce. Před polovinou první části se naskytla početní výhoda i pro hosty. V ní byl nebezpečný Knotek, jenž střílel v desáté minutě mírně nad. Žlutomodří se nechali slyšet až v minutě dvanácté, kdy znovu soupeřově obraně zatopil Vobořil. Jeho dělovku Slipčenko vyrazil, stačil dokonce zareagovat i na Skleničkovu dorážku. O troše střelecké smůly hovoří také Ludvíkova tyč z úhlu. Další velmi nepřehledná situace se zrodila o dvě minuty později. Davidu Pojkarovi naservíroval přihrávku zpoza brány Šagát, první jmenovaný se ale trefil jen do brankářových betonů.

První úder přišel v zápase až s šestnáctou minutou. Nejprve nikoho nenalezl výbornou přihrávkou Knotek a touš se objevil na pravé straně hrazení. Kotouče se následně ujal Soldán, jenž neváhal vystřelit. Jeho střelecký pokus usměrnil před Francouzem Hynek ZOHORNA a hosté se ujali vedení - 0:1. Nepříznivý stav z pohledu Lvů vydržel i po zbytek první dvacetiminutovky.

Do dějství s pořadovým číslem dvě vstoupili Ústečtí o hodně lépe. Již ve dvaadvacáté minutě prostřelil z levého bodu pro vhazování Slipčenka Jan ALINČ, kterého uvolnil dlouhým pasem Pojkar - 1:1. Rebelům mohl vedení vrátit ve 28. minutě Knotek, kotouč ale z jeho hole mířil do břevna a následně do ochranné sítě. Karta se obrátila na začátku 36. minuty, kdy se už Jan KNOTEK mohl radovat ze vsítěné branky. Holec mu ukázkově přihrál před brankoviště Francouze a výše uvedený střelec nedal brankáři Ústí nad Labem šanci - 1:2.

Ve 39. minutě mohla srovnat nová posila ústeckého kádru. Jakub Jeřábek ale od modré čáry pouze orazítkoval tyč Slipčenkovy svatyně! Stav po čtyřiceti minutách hry tak byl 2:1 pro tým Rebelů.

Do třetí periody nastoupil trochu jiný Slovan než v předchozích dvou třetinách. Dalo by se konstatovat, že Ústí nad Labem mělo poslední část víceméně ve svých rukou, protože v ní zvítězilo 3:0, ale tak tomu rozhodně nebylo. Druhý bod byl hodně upracovaný a je pro ústecké hokejisty velmi cenný. Nejprve vyrovnal ve 49. minutě po ukázkové souhře tria Klobouček-Hanzl-Martin ŠAGÁT poslední jmenovaný - 2:2. Za čtyři minuty mohl chybu obránce Vošmika potrestat z úniku opět Šagát, ale Slipčenko stál proti a byl neomylný. O vítězný gól klání se necelé čtyři minuty před koncem řádné hrací doby postaral kapitán Klobouček, jenž si nabruslil před Slipčenka a z mezikruží přihrál na volného Roka PAJIČE, který už neomylně zavěsil - 3:2. Hostům ke zvratu nepomohl ani vlastní oddechový čas z první poloviny 59. minuty a ani time-out domácích, jenž si trenér Rosol vyžádal třicet dvě vteřiny před koncem. Ani hra bez brankáře k vyrovnání nevedla, naopak pojistku při power-play Rebelů přidal tři sekundy před závěrečnou sirénou v přesilové hře Jaroslav ROUBÍK, který tak zkopíroval výsledek z prvního duelu - 4:2.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Byl to opět těžký zápas se šťastným koncem pro nás. Náš výkon v prvních dvou třetinách nebyl vůbec dobrý, hráli jsme až profesorsky. Nechodili jsme do brány, málo bruslili, nabízeli, zkrátka to nebylo ono. Od třetí části jsme to stáhli na tři pětky, kličovým mužem dnes byl Jan Klobouček. Venkovní utkání budou těžká, pojedeme urvat jedno vítězství."

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod): "Dnes jsme předvedli, že můžeme hrát s každým a že se nemáme za co stydět, protože jsme velice kvalitní a ambiciózní Ústi potrápili více, než jsme si mysleli. Samozřejmě jsme smutní z toho, že jsme zde neurvali jeden zápas, ale nic si z toho neděláme a soustředíme se na další duel, který hrajeme doma a když se budeme prezentovat podobným výkonem, tak věřím, že se sem ještě vrátíme a Ústí postup znepříjemníme."