Ústí n. L. - Jednoznačným výsledkem skončil první barážový duel mezi Ústeckými Lvy a Mladou Boleslaví. Před vyprodanými ochozy byla na domácích na záčátku vidět značná nervozita, pomohl jim však přesilovkový gól Róberta Krajčiho 15 sekund před první sirénou. Stejný hráč pak skóroval ve druhé i třetí části a zaznamenal tak čistý hattrick. Na konečných 4:0 pro domácí uzavřel další slovenský hráč, Marek Hovorka. Druhý barážový duel čeká oba týmy v neděli opět na ústeckém ledě.
pá 11. 4. 2008
BK Mladá Boleslav
4:0 1:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 20. Krajči (Čaloun), 28. Krajči (Nedorost), 44. Krajči (Zeman), 48. Hovorka (Klobouček). Rozhodčí: Šindler, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:13, navíc Zápotočný (UNL) 10 min. NESP. Využití: 2:0. Diváci: 6500 (vyprodáno). Střely na branku: 44:31. Průběh utkání: 4:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Pojkar, Vágner, Zeman, Hořava, Němeček, Evan, Novotný, Zápotočný- Janků, Pazourek, Káňa - V. Novák, Špirko, Hašek - Čaloun, Nedorost, Krajči - Hovorka, Šagát, Klobouček.

BK Mladá Boleslav: Šindelář – Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, D. Mazanec, Mocek, Kolafa, Schnabel – Nouza, Král, Gombár – Mikulík, Boháč, Šebesta –Rumpel, Sýkora, Handlovský - Rod, Eiselt, Fiedler.

O důležitosti utkání svědčila hned první minuta, která byla celkem čtyřikrát přerušená a byl vyloučen první hráč. První přesilovku baráže si tak zahráli hosté. Utkání se neslo spíše v duchu boje, v prvních minutách příliš hokejové krásy nepobralo. Ačkoliv se hrálo převážně na polovině hostí, žádné jasné šance k vidění nebyly. Až v 10. minutě se dral do šance Káňa, ale ani Pazourek, ani Janků se po něm k zakončení nedostali. Tempo postupně ještě více upadalo. Ve 14. minutě domácí opět zahrozili, hosté okamžitě vyhodili na zakázané uvolnění. Vzápětí měl blízko ke gólu Novák, Šindelář se štěstím zastavil. V 18. minutě opět zahrozili domácí, puk poté okamžitě letěl přes všechny čáry. Poté se do rozhozené domácí obrany vydali hosté a Přikryl raději kotouč přidržel. V 19. minutě, při přesilovce, Krajči Šindeláře překonal, kotouč jen těsně minul tyčku. V zápětí si Krajči vybruslil od zadního mantinelu a pohotovou střelou k bližší tyčce otevřel účet utkání.

Vstup do druhé třetiny měli lepší hosté, domácí jakoby byli myšlenkami v kabině, což ještě ve 25. minutě podtrhli faulem. Hosté se však k výraznějšímu ohrožení domácí svatyně nedostali. Ve 28. minutě našel křížnou přihrávkou brankovištěm Nedorost volného Krajčiho a slovenská posila se v utkání trefila podruhé. Hosté poté přestali stíhat a dost přitvrdili.Ve 32. minutě hráli domácí necelou půlminutu přesilovku 4 proti 3. Hra se začala drobit šarvátkami a trestná lavice nestačila vychladnout. Ve 34. minutě vyhodil v oslabení na střídačku kotouč Janků a hosté tak dostali více než minutovou výhodu dvou mužů v poli. Před Přikrylem bylo chvílemi hodně horko, ale domácí branka odolala. Vzápětí si přesilovku zahráli i domácí a Šindelář musel vytáhnout z rukávu několik pěkných zákroků.

Hned v první minutě se po tvrdých zákrocích Boleslavských hokejistů těžce zvedali z ledu Zápotočný a dvougólový střelec Krajči. Domácí hokejistré na to odpověděli nejlepším možným způsobem. Před brankou se nejlépe zorientoval Krajči a zkompletoval tak čistý hattrick - 3:0. Ve 46. minutě hráli hosté přesilovku, ale prakticky se nedostali na dostřel domácí branky. Hned nato přistrčil před branku hostí kotouč Klobouček a Hovorka se trefil přesně mezi Šindelářovy betony. Tempo poté trochu opadlo a hosté se častěji dostávali k ohrožení Přikryla. V 58. minutě bylo ještě kolem domácí svatyně hodně horko, ale domácí si už výsledek pohlídali.

Jaromír Šindel (Sportovní manažer BK Mladá Boleslav): "Myslím, že utkání ukázalo to, co jsme čekali. Naši hráči si přivykali tomu, co je čeká a nečeká, protože někteří vůbec nemají zkušenosti s extraligovými mužstvy. Náš výkon byl takový trochu zakřiknutý a začali jsme hrát velmi opatrně. Domácí nás zcela jednoznačně přehráli v přesilovkách. Tam jsem viděl jednoznačně největší rozdíl v utkání. Na zápas se podíváme, rozebereme si ho a zkušenosti z něj určite zužitkujeme. Na příští utkání máme dost času se připravit a myslím, že přijede trochu jiné mužstvo, alespoň po psychické stránce."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Začátek utkání byl oboustranně opatrný, byla to spíš taková taktická bitva. Je to ale jen jeden ze čtyř kroků. Těch kroků je ještě strašně moc. Jsme rádi, že jsme zvítězili, ale, jak jsem již říkal, je to jen jedno vítězství. Chtěl bych poděkovat všem hráčům. Myslím, že hráli výborně, hlavně do obrany. Měli jsme i hodně šancí v přesilovkách, ale boleslavský gólman toho hodně pochytal. Nám zachytal výborně Petr Přikryl, takže také spokojenost. Co se týče Róberta Krajčiho, tak se po příchodu delší dobu aklimatizoval a dnes mu to vyšlo. Věříme mu, a i proto jsme ho sem brali."