Ú s t í n/L. - Ve 41. kole první ligy se Ústečtí Lvi představili na ledě Mostu. V úvodní třetině byl Slovan dominantnější a díky své aktivitě si vypracoval jednobrankové vedení, kdy využil první přesilovku. Ve druhém dějství se domácím podařilo vyrovnat, a tak se rozhodovalo až v závěrečné třetině. V té poslal Lvy do vedení střelou po ledě Robin Hanzl, po něm mířil přesně do černého Zeman a klid žlutomodrým zajistil Heřman.
po 12. 1. 2009
MOSTEČTÍ LVI
1:4 0:1, 1:0, 0:3

Branky a nahrávky: 25. Havlůj (Urban) - 17. Špirko (Heřman, Tůma), 46. Hanzl (Havlíček, Pazourek), 49. Zeman (Sklenička, Šaffer), 51. Heřman (Špirko). Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 550. Střely na branku: 25:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

MOSTEČTÍ LVI: Sáblík - Charousek, Hlubuček, Poživil, Gýna, Černý, Schmidt - Šinkovič, Budínský, Zíma - Havlůj, Nedrda, Urban - Vrtek, Bauer Jan, Bauer, Jakub - Sláma, Salač, Mach.

Ústecký Slovan s.r.o.: Fiala - Bolf, Tůma, Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman - Heřman, Špirko, Hovorka - Šagát, Dragoun, Sklenička - Havlíček, Hanzl, Pazourek - Novák, Čaloun, Šaffer.

Hned na úvod zápasu měl před Fialou dobrou příležitost domácí Šinkovič, ale neuspěl. Následoval mírný tlak hostů, který přerušila další výborná možnost domácích. Urban sám bruslil na Fialu, ale trefil pouze jeho betony. Potom už začaly otěže utkání přebírat hosté. Slovan několikrát sevřel domácí, ti ale na čele se Sáblíkem dokázali odolávat. V 16. minutě byl vyloučen domácí Hlubuček a Rastislav Špirko dokázal využít ideální přihrávku od Heřmana a polovysokou střelou v podstatě do prázdné branky poslal hosty do vedení 0:1. Na konci třetiny byli vyloučeni hostující Tůma a po něm i Špirko, takže Most měl možnost hrát téměř 40 sekund 5 na 3, přesilovku však bohužel pro domácí rozdělila přestávka.

Domácí v dohrávané přesilovce nedokázali nic vymyslet. Při dvojnásobné výhodě vyslali pouze 1 střelu zásluhou Poživila. Ve 23. minutě byl vyloučen domácí Charousek a o minutu později za hosty Heřman. Zkrácenou přesilovku po návratu Charouska dokázali domácí využít k vyrovnání. V 25. minutě vypálil z kruhů Urban a před Fialou dokázal šikovně do jeho střely vložit čepel Aleš Havlůj 1:1. V podstatě hned po rozehrání trefil na druhé straně Špirko tyč domácí branky. V 29. minutě měl velkou domácí příležitost Mach, ale nikým neatakovaný nedokázal usměrnit puk do téměř prázdné branky. Lvi poté přidali, měli více ze hry, ale do šancí se moc neprosazovali. V 39. minutě se ocitnul sám před Sáblíkem Hovorka, domácí gólman ale předvedl zákrok z říše snů. V poslední minutě ještě ujeli domácí Jan Bauer s Poživilem, ale jejich akci přibrzdil faul hostujícího Pazourka.

Hosté na začátku poslední třetiny pohodlně ubránili oslabení a vrhli se do útoku. Ve 45. minutě se dokázal gólově prosadit Robin Hanzl, kterému nechala domácí obrana dostatek prostoru, aby si položil Sáblíka a střelou po ledě poslal hosty opět do vedení 1:2. Ve 49. minutě našel Sklenička ideálně najetého Jiřího Zemana, který z prostoru mezi kruhy zvyšoval na 1:3. Katastrofální desetiminutovku pro domácí dokonal v čase 50:09 Jan Heřman, který svůj průnik po levé straně zakončil obstřelením Sáblíka 1:4. Domácí už potom na zápas rezignovali, hosté zase vědomi si dostatečného náskoku hru pouze pohodlně kontrolovali, takže se bez většího vzrušení zápas klidně dohrál.

Miloslav Hořava (HC Slovan Ústečtí Lvi): Bylo to vyrovnané utkání, velice dobře zachytal Radek Fiala. Domácí hráli s velkým nasazením, obzvláště ve druhé třetině. Jsme rádi, že jsme ten zápas zvládli. Fiala dnes nastoupil do branky, protože chceme, aby oba brankáři byli rozchytání, aby byli v zápasovém rytmu a byli připravení na play-off. Jsme rádi, že oba dva mají slušnou úroveň. Pavel Janků má chřipku, ale snad během dvou dnů by mohl začít trénovat a Zdeněk Orct se určitě ještě do konce sezony objeví. Záleží na jeho zdravotním stavu.

Jan Neliba (SK HC Most): Hráli jsme dnes s lepším soupeřem, je třeba uznat jejich kvalitu. Je třeba rychle zapomenout, pořád jsme ve hře, stále je o co hrát. Čekají nás soupeři, se kterými můžeme bodovat. Dnes jsme na soupeře neměli, byl jasně lepší.