Ú s t í n/L. - Ve šlágru 17. kola první hokejové ligy dospělo utkání mezi Ústeckými Lvy a brněnskou Kometou opět až do prodloužení. Slovan vedl, Kometa bleskově srovnala. Ve 43. minutě vstřelil svůj první letošní gól v ústeckém dresu Adam Šaffer, v závěrečném tlaku ale Kometa opět srovnala. V nájezdech už byli úspěšní pouze Lvi, a to Špirko a Čaloun.
so 25. 10. 2008
HC Kometa Brno
3:2sn 1:1, 0:0, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 16. Pazourek (Novák, Janků), 43. Šaffer (Dragoun, Pojkar), rozhodující nájezd Špirko - 16. Kostourek (David, Haluza), 57. Zubíček (Kostourek) Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 5 521. Střely na branku: 32:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Novotný, Tůma, Klobouček, Zeman, Němeček, Vágner, Pojkar, Bolf - Šagát, Mikulík, Sklenička - Janků, Novák, Pazourek - Čaloun, Špirko, Heřman - Dragoun, Havlíček, Šaffer.

HC Kometa Brno: Hylák (65. Hronek) - Kántor, Houdek, Zubíček, Mikel, Lhotský, Morava, David, Křetínský - Černý, Švagrovský, Brabenec - Sedlák, Klimt, Kýhos - Vondráček, Barus, Mikšan - Haluza, Kostourek, Barklík.

Domácí zahrozili hned v úvodní minutě, kotouč se otřel o boční síťku. Kometa kontrovala ještě v téže minutě, když Salfického prověřil Klimt. Šance se pak střídaly na obou stranách. Ve 3. minutě Zeman v souboji zahákoval Černého, který odjel z ledu s doprovodem a bolestivou grimasou. Při návratu domácího hráče na led ujeli do přečíslení Heřman se Šafferem, ale akce skončila těsně mimo branku. V 8. minutě měli nejprve dvakrát za sebou šanci domácí, vzápětí parádně zasahoval Salfický proti šanci Brna. Další velkou šanci promarnili domácí v 10. minutě. Vzápětí zahrozili opět, ale zastavil je faul Komety. Při následné přesilovce ale byli blíže úspěchu hosté. Také následující minuty patřili hostům. V 15. minutě nejprve Pazourek přestřelil, vzápětí dostal repete a po přesné příhře Nováka k tyči poslal Lvy do vedení. Na odpověď se nečekalo dlouho. Ještě v téže minutě se o vyrovnání postaral Kostourek. Závěr první třetiny dohrávali hosté s výhodou jednoho muže v poli.

V úvodu druhé části hry dohrávali hosté přesilovku, do přečíslení se ale dostali nejprve Mikulík se Šagátem, vzápětí hasil Špirkův brejk Hylák. Následující okamžiky také patřili domácím. Hosté se k nebezpečnější akci dostali až ve 25. minutě. Vzápětí měli domácí výhodu přesilové hry, ale podobně jako hostím se jim při ní nedařilo. Zajímavé okamžiky na obou stranách byly vidět opět až při hře s plnými počty hráčů. Rozhodčí toho mnoho nezapískal, ale ve 32. minutě viděl nedovolený zákrok na pronikajícího Kostourka a hosté hráli přesilovku. V oslabení však byli blízko úspěchu opět Šagát s Mikulíkem. 8 vteřin před koncem oslabení vyhodil kotouč z obranného pásma Vágner a hosté si tak přesilovku prodloužili. Ovšem po půlminutě ji zkrátil trochu zbytečným faulem Barus. Ke konci třetiny domácí trochu polevili a hned bylo před Salfickým velmi nebezpečno.

Třetí třetina začala ve vysokém tempu. Ve 43. minutě domácí jednoduše rozehráli z vlastního pásma, Dragoun posunul ve středním pásmu na Šaffera a ten se trefil mezi betony Hyláka - 2:1. Vzápětí se do velké šance dostal Šagát. Horko bylo i na druhé straně, ale Salfický předvedl beze zbytku své kvality. Ve 46. minutě otřel Šagát svoji střelu o horní tyčku. I nadále se hrálo ve vysokém tempu, zaplněné ochozy fanoušků obou týmů vytvářely výbornou atmosféru. V 50. minutě, v přesilovce, byli domácí velmi blízko třetímu úspěchu. Hylák ale s pomocí obránce nebezpečí zažehnal. S přibývajícími minutami se hosté více tlačili do gólu, domácí naděje držel Salfický. V 53. minutě dostal Novák přihrávku od zadního mantinelu, Hylák byl na místě. Další vyrovnání přinesla 57. minuta. Zubíček pálil od modré a Salfickému se puk překulil přes lapačku do branky. Závěrečná minuta třetí třetiny patřila domácím, vstřelit gól se jim ale nepodařilo.

Prodloužení začalo z obou stran opatrně. V 63. minutě si vytvořila dvě šance dnes velmi agilní dvojice Šagát - Mikulík. Protože se ale nic dalšího už neodehrálo, dokráčelo utkání až do loterie nájezdů. Jako první jeli hosté. Houdka Salfický vychytal. Rastislav Špirko nekompromisně pod víko proměnil a rozdílovou brankou tak zajistil Lvům premiový bod. Za hosty neuspěl v nájezdu ani Brabenec, vítězství Lvů naopak podtrhl domácí kapitán Jan Čaloun.

Vladimír Kýhos (HC Kometa Group): Byl to dobrý hokej. Remíza by byla spravedlivá, i když jsme po chybě se štěstím vyrovnali. Jsme rádi za bod, nájezdy už jsou loterie. Herně jsme neodehráli špatnej zápas, možná jsme některý šance mohli dotáhnout víc do konce. Diváci se dnes určitě mohli pobavit, šance byly na obou stranách.
Jan Votruba (HC Slovan Ústečtí Lvi): Byl to kvalitní zápas. Ze začátku jsme byli trochu přemotivovaný, každej to chtěl vzít na sebe. Ale od druhý třetiny jsme hráli dobře, vytvářeli jsme si šance, ale bohužel jsme proměnili jen dvě. Mohli jsme mít tři body, ale musíme být spokojení s těma dvěma. Brno bylo v první třetině lepší a měli několik nových gólových šancí. Tam podal Dušan vynikající výkon. Mrzí nás vyrovnávací gól na 2:2. Tu standardní situaci jsme nezvládli, měli jsme špatně rozebrané hráče. Ale to se v hokeji stává.