Ú s t í n/L. - Domácí vstoupili do duelu se Znojmem ve velkém stylu. Vše, co měli, vrhli do útoku, jenže lajna za lajnou a puk za pukem se postupně tříštily o Horčičku v brance hostí. Lvi se nakonec propracovali k první brance utkání. Jenže vedení jim nevydrželo dlouho. Znojmo od druhého dějství zavelelo k obratu, který ale nedokázalo dotáhnout do konce. Lvi se dokázali v poslední třetině vybičovat a vyhrát ji o dvě branky. Střelcem té vítězné se stal Andrej Novotný, jehož přesilovková trefa zajistila, že tentokrát v Ústí po souboji s Orly zůstanou všechny body.
po 28. 12. 2009
Orli Znojmo
4:3 1:1, 0:1, 3:1

Branky a nahrávky: 15. Alinč (Šaffer, Němeček), 47. Mikulík (Sklenička, Novotný), 50. R. Pšurný (M. Pšurný, Mikulík), 56. Novotný (Mikulík, M. Pšurný) - 17. Hořava (Sedlák), 29. Morava (Hořava, Barták), 48. Padělek (TS). Rozhodčí: Zubzanda - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 8:12, navíc Klobouček (UNL) TS a Kolafa (ZNO) 10 min. NESP. Využití: 3:1. Diváci: 2750. Střely na branku: 54:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Novotný, Sklenička - Janků, Alinč, Šaffer - Hovorka, Pajič, Kloz - Šagát, Hanzl, Heřman - M. Pšurný, Mikulík, R. Pšurný.

Orli Znojmo: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Štrach, Kolafa, Lattner, Protivný, David - Havlík, Barus, Vyletelka - Beroun, Padělek, Sedlák - Staněk, Meidl, Kubica - Jarůšek, Barták.

Domácí Lvi se do svého soupeře zakousli hned od začátku utkání a už po necelých dvou minutách ho donutili faulovat. Ve 3. minutě se domácí už radovali z vedoucí branky, ale hlavní rozhodčí ji pro posunutí branky neuznal. V 5. minutě dostal puk do jízdy Hovorka, Horčička vytěsnil nad branku. O chvíli později zachytil znojemskou rozehrávku Šagát, ale ani on Horčičku nepřekonal. Hosté poté přidali na důrazu a k vidéní byl rychlý hokej plný osobních soubojů. Ve 12. minutě si při přesilovce sjel mezi kruhy Janků, jeho volej jen těsně minul branku. Vzápětí se Horčička vytáhl proti pohotové dorážce. Ve 14. minutě zůstali během chvilky ležet na ledě dva domácí hráči, a protože píšťalka rozhodčího zůstala němá, následovala hromadná potyčka, po které se trestné lavice na obou stranách pěkně zaplnily. Výhodu jednoho muže měli domácí, když Němeček pálil od modré a Alinč pohodlně dorazil Šafferovu teč. V 17. minutě ujel po chybě domácích Hořava a z první vážnější akce hostí vyrovnal - 1:1. V 19. minutě hráli hosté svou první přesilovku a brzy nato dokonce dvojnásobnou, ale trojice bránících Lvů další nebezpečí odvrátila.

Na začátku druhé třetiny dohrávali hosté krátkou přesilovku, ale brzy poté zahrozili opět domácí. Pak následovala poměrně hluchá pasáž, kdy tempo hry výrazně polevilo a hra obou týmů byla velmi nepřesná. Ve 27. minutě domácí opět zahřívali trestnou lavici a Moravova střela od modré našla přesně horní růžek domácí svatyně - 1:2. Po obdržené brance domácí trochu polevili a Znojemských bylo hned všude plno. Ústecké Lvy probudily až dvě po sobě jdoucí přesilovky ve 33. minutě. Z množství střel se ale žádná neujala. Konec druhé třetiny si domácí zbytečně zkomplikovali, když nejprve špatně střídali a poté vyhodili kotouč z obranné třetiny do hlediště. Zdálo se však, že hostům jednobrankový náskok stačil, neboť se téměř nedostali ani dostřel domácí branky.

Úvod třetí třetiny patřil dohrávané přesilovce Znojma, ale hosté než se rozkoukali, hráli domácí v pěti. Další výhodu jednoho hráče v poli měli hosté o minutu později, obraz hry se ale nijak nezměnil. Ve 47. minutě hráli přesilovku domácí, Horčičkovi po střele Skleničky kotouč vypadl a Mikulík z mrtvého úhlu o brankáře vyrovnal - 2:2. Jen o minutu později vyrobili domácí obrovskou hrubku a Klobouček musel na poslední chvíli zatáhnout za záchrannou brzdu. Nařízené trestné střílení s přehledem proměnil Padělek. Gólová přestřelka ale pokračovala. Důraz u levé tyčky se vyplatil Romanu Pšurnému, který opět vyrovnal - 3:3. V poslední pětiminutovce hráli domácí více než minutu a půl dvojnásobnou přesilovku. V 56. minutě si sjel z modré čáry Novotný a střelou přes hráče nedal Horčičkovi šanci - 4:3. Utkání pak nabralo úplně jiné tempo. Minutu před koncem třetiny si hosté ještě vyžádali oddechový čas a odvolali brankáře, ale domácí si pracně vybojované tři body už vzít nenechali.

Jan Neliba, Orli Znojmo: Do zápasu jsme vložili veškeré úsilí. Na to v jakém jsme přijeli složení a kolik hráčů nám ještě chybělo, jsme podali statečný výkon. Bohužel jsme narozdíl od Ústí nevyužili dvojnásobnou přesilovku. To rozhodlo. Mrzí nás, že odjíždíme bez bodů.