V 9. kole dorostenecké první ligy přivítali Ústečtí Lvi hokejisty SC Blue Bucks Kolín. Utkání, které bylo zajímavé nejen svým průběhem, ale i počtem vyloučených, vyhráli nakonec hráči z města na dolním toku Labe 5:3. Svým výkonem ale trenérskou dvojici Kabanov – R.Černý určitě nepotěšili. Zápas rozhodli využité přesilové hry, které lépe zvládli domácí.
pá 15. 10. 2004
SC Kolín
5:3 3:1, 1:2, 1:0

Branky: 7. Čejka (Hanzl), 10. Hříbal (Menčík), 15. Novák (Pospíšil J.), 26. Hemiš (Kratochvíl) 43. Rubeš (Mach) – 7. Přibyl (J.Kunášek), 32. Kedršt (Pospíšil P.) 39. Pospíšil P. Rozhodčí: Plachý – Hašek, Vitík. Vyloučení: 14: 13. Využití: 3:3. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3 .

Po vzájemném oťukávání v úvodu zápasu putoval na trestnou lavici ve 2. minutě domácí Menšík za držení hole. Hosté si ale v první nabídnuté přesilové hře nedokázali žádnou šanci vytvořit, naopak ústecký Bartoš našel dlouhým pasem Robina Hanzla, jenže syn bývalé dlouholeté opory Slovanu samostatný únik nevyužil. Vynutil si alespoň vyloučení kolínského Teplého. Po skončení trestu Menšíka měli Lvi početní výhodu. V 5. minutě si z pravého rohu v útočné třetině drze vyjel Čejka, ale jeho střela našla pouze připraveného brankáře Kareše. Hra pokračovala s plným počtem hráčů na obou stranách a Kozlové zahrozili před domácím brankářem. Nejdříve po vhazování prověřil pozornost Kotrby střelou švihem Štěpán Kunášek, který měl další příležitost v 7. minutě. Ze středního pásma se dokázal dostat až před ústeckou branku, ale k zakončení individuální akce se již nedostal. Domácí obrana si v této situaci dokázala poradit jen za cenu faulu. Druhou přesilovou hru dokázal Kolín využít – v 7.minutě Josef Kunášek našel před brankou osamoceného Vojtěcha Přibyla, který svou prudkou střelou po ledě nedal Kotrbovi sebemenší šanci – 0:1. Hokejisty Slovanu obdržená branka probudila a ihned z protiútoku srovnali skóre. Po sedmnácti vteřinách našel nahrávkou z poza branky Hanzl Pavla Čejku1:1. Ústečtí Lvi pokračovali v mírném tlaku, ale jejich veškerá aktivita končila v rozích kluziště útočného pásma. Další příležitost měl domácí Mach, jeho střela příklepem skončila bohužel vysoko nad kolínskou brankou, z následné dorážky se neprosadil ani Jarkovský. V 9. minutě zastavila obrana Kozlů pronikajícího Kočího jen nedovoleným zákrokem. Přesilovku Slovan dokázal využít, když Luboš Hříbal po asistenci Menčíka napodruhé překonal hostujícího Kareše – 2:1. Kolínští pokračovali v agresivním hokeji a často byli jejich zákroky za hranicí pravidel. V 15.minutě hostující Štěpán Kunášek obdržel za faul kolenem trest 5 minut + DU. Ústečtí svým pohybem dokázali rozebrat hostující obranu a v 15.minutě Pospíšil přihrávkou nabídl střeleckou příležitost Václavovi Novákovi, který střelou od modré čáry do pravého horního rohu vymetl pavučinu Karešovy branky – 3:1. Velkou šanci měl ještě domácí Menčík a hosté uzavřeli první třetinu nevyužitou přesilovou hrou.

Druhá třetina se nesla ve stejném duchu jako úvodní dvacetiminutovka. Ve 22. minutě měl Kolín výhodu dvou hráčů v poli, ale šance J.Kunáška a Procházky zůstaly nevyužity. Domácí zřejmě podlehli uspokojení, přestali bruslit a naopak si pomáhali nedovolenými zákroky. Za katr putovali postupně Fryč, Novák a Pospíšil. Hosté si nedokázali vytvořit žádnou kloudnou příležitost, naopak sami mohli inkasovat po brejku Čejky, ale brankář hosty z východu Čech podržel. Jak správně naložit s přesilovkou předvedli v 26. minutě Ústečtí Lvi. Lehké nahození Kratochvíla tečoval před brankou Michal Hemiš4:1. Velký podíl na této brance měla i dezorientovaná obrana Kolína, která nedokázala pokrýt ústeckého forwarda. Kozlové se však nevzdávali, jejich snaha byla ale bržděna zbytečným vylučováním. Hokej se na krátkou dobu ze Lví arény vytratil. Za zmínku snad stojí pouze střela domácího Kratochvíla z 29.minuty, ale pozorný Kareš byl na místě. Ve 32. minutě padla branka z přesilovky i na druhé straně. P.Pospíšil našel křižnou přihrávkou volného Jaroslava Kedrštu4:2. Ústečtí Lvi i nadále předváděli nervózní hokej. V 35. minutě putoval předčasně do šatny domácí kapitán Petr Fryč za faul loktem. Minutu před koncem 2.třetiny se Kozlové vrátili do utkání. Další gól z přesilové hry si po samostatné akci připsal Petr Pospíšil4:3.

Do třetí třetiny vstoupili ústečtí hokejisté s jasným cílem udržet jednobrankové vedení. V 41. minutě pálil bez přípravy domácí Čejka, následné dorážky pokryl Kareš. Ve 43. minutě zahrávali domácí přesilovou hru. Kolínští špatně střídali a toho využila ústecké dvojice Rubeš – Mach. První jmenovaný využil dobré poziční hry svého spoluhráče za brankou a oklamaného brankáře prostřelil – 5:3. Hosty tato branka definitivně položila. Snad jen výborně hrající J.Kunášek znamenal pro Kotrbu v brance Slovanu nebezpečí. Ve 47. minutě měl velkou příležitost ještě Mach, ale s ukazatelem skóre už nepohnul. Domácí tak po těžké bitvě dokráčeli k dalšímu vítězství, kaňkou zápasu je však vážné zranění domácího Davida Příhody.