Ú s t í n/L. - Po výprasku v posledním kole na ledě Chomutova se Ústečtí vrátili na vítěznou vlnu. V domácím prostředí přehráli předposlední Havířov. Jejich výkon však zdaleka nebyl bez chyb, zvláště v úvodu utkání museli děkovat brankáři Orctovi, že nepustili soupeře ze severu Moravy do vedení. Nastartoval je až vedoucí gól Marka Hovorky. Zvláště ve druhé třetině již předváděli zlepšený výkon a náskok o branku navýšili.
st 21. 10. 2009
AZ Heimstaden Havířov
2:0 1:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 20. Hovorka (Němeček, Alinč), 23. Janků (Klobouček, Pazourek). Rozhodčí: Horák – Polonyi, Jílek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 2035. Střely na branku: 40:27. Průběh utkání: 2:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Sklenička, Gýna – Hovorka, Alinč, Šaffer – Janků, Pazourek, Heřman – Mrázek, P. Kříž, Kloz – Mikulík, M. Pšurný, R. Pšurný

AZ Heimstaden Havířov: Vošvrda - Klimeš, Zientek, Rangl, Peštuka, Šafařík, Tesařík, Krisl, Hruška - Žajgla, Moravec, Fořt - Haas, Piecha, Smejkal - Seman, Sikora, Zeliska - Červenka, Velecký, Szabo

Po novém promíchání ústeckých útoků zaměstnala první formace Havířovské v jejich obraně, Alinč přejel modrou a šikovně nechal puk za sebou, odkud se ho nerozpakoval na bránu poslat Šaffer, jeho střela nebyla shledána nebezpečnou, Vošvrda puk za svá záda nepustil. Zajímavější to mohlo být vzápětí na druhé straně, Lvi totiž přišli v útoku o puk a pustili hosty do přečíslení. Fořt ovšem neprotlačil kotouč přes padajícího obránce, i když mu na druhé straně najížděl Moravec. Výsledkem byla alespoň přesilová hra, v níž mohl Pantery poslat do vedení Zeliska. To by se ale nesměl Orct bleskově přesunout k druhé tyči. Když na domácího brankáře nevyzrál ani Žajgla bekhendovým blafákem, převzali útočnou taktovku opět Lvi. Jenže před brankou Havířovských bylo až moc těsno, klid na zakončení neměl ani Pazourek ani Kloz. Hosté pro změnu hrozili z protiútoků a na rozdíl od domácích se vcelku bez problémů dostávali i k odraženým pukům. Ke konci třetiny to přece jen začalo vypadat, že by domácí mohli přelstít obranu Panterů, povedlo se výborně uvolnit Pavla Janků na levém křídle, jenže zakončení nebylo stoprocentní. Mrázek se nečekaně dostal před dva obránce, se střelou se ale trochu ukvapil, nedal jí ani potřebnou výšku ani směr. Jako blesk z čistého nebe se ve dvacáté minutě vřítil Hovorka do útočného pásma a nekompromisní tvrdou ranou poslal domácí do vytouženého vedení – 1:0.

První útok mohl načít druhou třetinu tak úspěšně jako zakončil tu předchozí. Hovorkův pas našel na milimetr přesně Alinče před brankou, tomu se ale nepovedlo zasunout puk k levé tyči, Vošvrda tam nechal beton. Aktivita domácích byla odměněna alespoň přesilovou hrou. Té se ujala druhá formace a nutno říci, že to zvládla na výbornou. Klobouček vyslal ostrý projektil od modré a Janků ho mohl pohodlně doklepnout do odkryté branky, což také udělal – 2:0. Panterům očividně obdržené branky na výkonnosti nepřidaly. Zatímco v první dvacetiminutovce byli Slovanu rovnocenným soupeřem, v této fázi začali zaostávat. Lvi pronikali do dalších a dalších slibných příležitostí. Skleničkova rána se hlasitě odrazila od zadního mantinelu, Pojkarovo nevinné nahození proklouzlo Vošvrdovou výstrojí a dokutálelo se vedle tyčky. Roman Pšurný obelstil obránce, ale nezískal tolik prostoru, aby na havířovského gólmana něco vymyslel. Dlouho ale atraktivní tempo nevydrželo, hra se začala kouskovat do drobných soubojů o puk, ztratila na přesnosti a plynulosti. Málem z toho těžili hosté, v jejich přesilovce se musel Orct hodně ohánět, aby někdo z klubka hráčů před ním nedopravil puk za brankovou čáru.

Propagačními střelami rozehřáli v úvodu třetí třetiny oba brankáře Mikulík a Fořt. Obraz hry poněkud vylepšila početní výhoda domácích. Rány od modré se tentokrát neujaly, přestože tu Němečkovu na brankovišti dorážel Pojkar. Janků měl o chvíli později před sebou téměř prázdnou branku, ale přestřelil. Zkušený střelec nadále společně s Pazourkem podnikal výpady do havířovské obrany, Vošvrda s vydatnou pomocí beků uhasil všechny požáry, jež Ústečtí působili. Ani Havířov se nechtěl zatím smířit s výsledkem, Velecký pronikl do útoku a udržel domácího brankáře v pohotovosti. Hosté se snažili posílat všechny puky na branku. Jedno nahození zvláštně doplachtilo mimo dosah překvapeného Orcta, naštěstí pro něj ale skončilo mimo jeho tyče. A zase na druhou stranu, Sklenička si nabruslil do pásma a opět ukázal, jak jedovaté umí být kotouče vyslané z jeho hole, tentokrát dokonce orazítkoval tyč. Kloboučkovo nahození se chvíli povalovalo před brankářem, ale nikdo z domácích na něj nedosáhl. Následně nedokázal Janků nasměrovat puk za gólmana Panterů. Takřka na konci utkání dostal ještě Havířov šanci v přesilovce, ale Lvi pochopili, že utkání je třeba zodpovědně dohrát a ohlídali všechny útočné aktivity hostů. Utkání skončilo za stavu 2:0.