Ú s t í n/L. - S touhou po tříbodovém zisku se ústečtí hráči vydali na jih Čech navštívit dosud neznámý led nováčka první ligy táborských Kohoutů. Ale jako první inkasovali z hole Petra Martínka. Těsně před koncem první třetiny však dokázal vyrovnat Rok Pajič. Ve druhé třetině se mohli dostat domácí do vedení díky nařízenému trestnému střílení, které posléze neproměnili. Vedení se nakonec ujali hosté zásluhou Pavla Kříže, který se trefil v oslabení a poprvé ve žlutomodrém dresu. Ve třetí třetině ještě dokázal navýšit na konečných 3:1 Milan Mikulík. V ústeckém dresu se objevil po roční odmlce František Mrázek.
so 26. 9. 2009
HC Tábor
1:3 1:1, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Martínek (Kocar, Nedorost) - 20. Pajič (Vobořil), 38. Kříž P. (Pšurný R., Sklenička), 48. Mikulík (Šagát, Němeček). Vyloučení: 10:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 21:44. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

HC Tábor: Kučera - Kudrna, Gajda, Kotaška, Havran, Vomela, Černý, Martínek - Stejskal, Padělek A., Padělek I., Kocar, Šperger, Nedorost, Štrba, Matušík, Kuchejda, Mrkvička, Červený, Rod

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Kříž O., Vobořil, Gýna - Sklenička, Šagát, Mikulík, Dragoun, Janků, Alinč, Heřman, Mrázek, Pajič, Pazourek, Pšurný R., Kříž P. - Pšurný M.