Ú s t í n/L. - Ve 44. kole 1. hokejové ligy nabídlo utkání mezi Ústeckými Lvy a Chrudimí velmi napínavý a vyrovnaný hokej. Během normální hrací doby nepadl jediný gól a bylo vidět jen mnoho šancí. Puk se doslova mnohokrát pohyboval těsně u brankových čar. Své umění také prokázali oba brankáři, kteří doopravdy předvedli, co v nich je. Hned ze začátku prodloužení se do brejku dostal Hovorka, díky jehož gólu Lvi vyhráli 1:0.
st 21. 1. 2009
HC Chrudim
1:0pp 0:0, 0:0, 0:0 – 1:0

Branky a nahrávky: 61. Hovorka (Heřman, Špirko). Rozhodčí: Jeřábek – Trunečka, Kašík. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 2033. Střely na branku: 36:18. Průběh utkání: 1:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický – Bolf, Tůma, Němeček, Macháček, Klobouček, Zeman, Pojkar – Hovorka, Špirko, Heřman – Čaloun, Šagát, Sklenička – Janků, Hanzl, Šaffer – M. Novák, Havlíček, Kuchejda.

HC Chrudim: Šrámek – Toužimský, M. Vágner, Lojek, Petr Suchý, Šafařík, Zukal – Zadina, T. Martinec, J. Šeda – Val‘ko, Stoklasa, Žák – Klejna, Stavenský, Bělohlávek – T. Bláha, Zohorna, Semorád.

Po Čalounově marném boji se dvěma obránci se k první střele utkání dostal Němeček, puk šel po ledě a hostující gólman s ním neměl problém. Vzápětí fauloval Klobouček a do útočné třetiny se posunuli hosté, ale ani tak by se Salfický ke kotouči nedostal, kdyby nepomáhal obraně s jeho vyhazováním. Už v plném počtu hráčů se začal více prosazovat Slovan. Šaffer dostal puk před branku, byl ale příliš tísněn, než aby se mu povedlo vážněji ohrozit Šrámka. Od modré opět střílel Němeček, odražený puk nikdo do sítě nedoklepl. Přesilová hra pak byla pro domácí volnou vstupenkou na střelnici, nahození Bolfa se nebezpečně odrazilo od klubka hráčů, Heřman i Hovorka pálili z kruhů bez přípravy. V šestnácté minutě mohli jít Lvi do vedení. Šaffer dostal puk na střed, všiml si napravo najíždějícího Janků, který pálil z první, Šrámek se stihl přesunout. Po delší době o sobě dala vědět i Chrudim, Martincova sražená střela skončila vedle levé tyčky, a když se v samém závěru neprosadil tváří v tvář Salfickému ani Semorád, skončila první třetina 0:0.

Druhé dějství načal Šagát. Nejprve minul branku, aby se vzápětí ještě jednou pokusil prostrčit kotouč mezi Šrámkovým betonem a tyčí, chrudimský brankář se udržel na čáře. Janků pro změnu střela nesedla, ale o to byla nebezpečnější, hostující gólman ji vytěsnil na poslední chvíli. Slovan se usadil v útoku, po Havlíčkově nahození dorážel natřikrát Kuchejda. Hovorka namazal zpoza branky Špirkovi do pravého kruhu, ale i jeho střela z první byla eliminována. Havlíček s Novákem mohli prolomit střelecké trápení, dorážku do prázdné branky ale vykopl chrudimský Martin Vágner. Aby té smůly nebylo málo, dvojí odraz Šagátovy střely také nenasměroval puk do branky. Šaffer si narazil s Janků, mezi betony Šrámka kotouč neprošel. V závěru se zase nadechli hosté, kteří jinak nechávali Slovanu volnou ruku v jeho útočných aktivitách. Od modré pálil Toužimský, puk se chvíli povaloval před Salfickým, ale nikdo z Chrudimi nebyl poblíž. Zlatopramen Arena se branky nedočkala ani po čtyřiceti minutách.

Úvodní minuty opět patřily domácím. Čaloun nemohl dorazit puk po Skleničkově střele, měl zablokovanou hokejku. Hanzl z bezprostřední blízkosti Šrámka nepřekonal. Z protiútoku se po hezké kombinaci dostal ke střele Žák, Salfický puk bez problémů pokryl. V tomto utkání byly branky zřejmě zakleté, jak jinak si vysvětlit, že neskončila gólem následující situace: Novák našel zcela volného Kuchejdu u protější tyče, ani střela z první nestačila na bleskurychlý pohyb a lapačku Šrámka. Stavenského pokus na druhé straně byl spíše z kategorie propagačních, polovysoká střela skončila v náručí domácího brankáře. Neuvěřitelný konec mohl nabrat gólový půst, když se puk odrazil od zadního mantinelu a málem se skutálel za brankovou čáru, jíž hájil Salfický. Série přihrávek a kolotoč v útočném pásmu nakonec poslaly do šance ústeckého Heřmana, ani jeho střela z mezikruží si cestu do branky nenašla. Čaloun se střídavě objevil u obou tyček, ani jednou puk nepropašoval za Šrámkova záda. Utkání tedy dospělo do prodloužení. Z něj uplynulo třicet pět vteřin, když dlouhým pasem poslal Heřman do samostatného úniku Hovorku, ten vyzrál na jinak výborného Šrámka blafákem a ukončil zápas ve prospěch Lvů.

Martin Hosták (HC Chrudim): S bodem jsme pochopitelně spokojeni, byl náš první proti Ústí. Soupeř měl chvílemi tlak, ale naše obrana fungovala poměrně dobře. Ústí má asi nejlépe organizovanou hru v soutěži, a tak jsme se jen velice těžko prosazovali. I z tohoto pohledu je pro nás remíza cenná.
Jan Votruba (HC Slovan Ústečtí Lvi): Dnešní zápas byl velice kvalitní, bohužel jsme vstřelili gól až v prodloužení. Byl to nádherný gól, škoda jen, že nepřišel o minutu dříve. Je to hokej. Hráči chtěli tři body a my jsme v to věřili. V koncovce jsme ale nebyli tak důrazní, jak bychom si představovali. Do play-off musíme zapracovat na přesilovkách. Při nich máme větší šanci na vstřelení gólu než při hře pět na pět. Zostřili jsme i tréninky. Je to příprava na play-off kde všichni začínají od nuly. Hráči Pazourek, Dragoun a Mikulík se léčí z drobných poranění a my jsme proto nechtěli riskovat nasazením do dnešního zápasu, kde o nic nešlo. Na play-off musí být úplně zdraví. Ondřej Kříž je již naším hráčem. Zítra by se měl objevit. Za něj odchází Martin Vágner, který dneska hrál za Chrudim. Václav Novák také už je zpět z Kladna. Naopak na pár zápasů zůstal Andrej Novotný a Vladimír Gýna se také vrátí.