Ú s t í n/L. - Druhou nejvyšší výhru sezóny - 7:2 - mohli shlédnout diváci na domácím ledě v rámci 30. kola první ligy. Během prvních dvou třetin byly síly víceméně vyrovnané, a tak bylo skóre po prvních 40 minutách 2:2. Zlom přišel hned ze začátku třetí třetiny, kdy se prosadil Martin Šagát, který vstřelil vítězný gól utkání. Tento gól domácí nakopl a ti pak vsítili ještě další čtyři góly, kterými jen ujasňovali, kdo je ve Lví Aréně králem.
po 14. 12. 2009
HC Rebel Havlíčkův Brod
7:2 1:1, 1:1, 5:0

Branky a nahrávky: 9. Zeman (Pšurný M., Pajič), 33. Alinč (Němeček, Janků), 42. Šagát (Heřman, Mikulík), 46. Pojkar (Alinč, Pazourek), 53. Pajič (Klobouček, Pšurný M.), 56. Alinč (Pojkar, Němeček), 60. Pajič (Klobouček, Pšurný M.) - 17. Endál (Svoboda), 22. Holec (Svoboda, Vyhlídal). Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Žídek. Vyloučení: 8:8, navíc Třetina 10 min. [NESP], Vyhlídal 10 min. [ZHK], Holec (všichni HBR) 10 min. + OK [NESP]. Využití: 2:1. Diváci: 2120. Střely na branku: 40:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 7:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Pojkar, Klobouček, Kříž O., Zeman, Němeček, Sklenička, Vobořil, Novotný - Alinč, Pazourek, Janků - Pajič, Dragoun, Pšurný - Šagát, Heřman, Mikulík - Kloz, Hanzl, Šaffer

HC Rebel Havlíčkův Brod: Furch (56. Linhart) - Jebavý, Soldán, Horváth, Šulc, Vyhlídal, Jelínek, Bělohlávek - Holec, Třetina, Vrdlovec - Endál, Němec, Svoboda - Poletín, Stromko, Ondráček - Vylíčil, Doležal, Česnek - Kachlík

Žádné počáteční oťukávání, hned zostra začal souboj prvního se sedmým celkem tabulky. Jako první pálil Pazourek už v 15. vteřině. Na druhé straně mířil podobně kousek mimo tyče Třetina. Po Vrdlovcově bekhendu musel první zákrok předvést v rozkleku Salfický. Furcha otestoval ještě v první minutě Němeček. O chvilku později mohli jít hosté do vedení. Salfický vyjel rozehrát puk. Jenže gumu odraženou od mantinelu sebral Svoboda. Namířil naštěstí pro Salfického po zemi a klouzající se brankář jej stačil vyrazil.

Teprve potom začalo řádění domácích. V úvodní přesilovce soka rozebrali. Šagát byl sám před brankovištěm. Střela mu moc nesedla a Furch ji vyrazil. Pak si sjel na příhru od zadního hrazení Vobořil. Jeho umístěný pokus nebyl příliš prudký a mladý gólman hostů předvedl efektní zákrok lapačkou. Už proti pěti si našel odražený puk mezi kruhy Pazourek, ale neměl příliš místa na míření.

Hosté hrozili také v přesilovce. Vyhlídalova střela od modré ještě tak nebezpečná nebyla. Třetinova zblízka už ano. Salfický musel situaci řešit rozklekem. Jenže po Soldánově nahození se utrhli do brejku Pazourek s Pojkarem, kterému nebylo umožněno zakončit. A faul hostů domácí potrestali.

V přesilovce nejdřív Klobouček dvakrát ostřeloval Furcha. Pak vybojoval puk Pšurný pro Pajiče, který zpoza branky našel ideálně najetého Jiřího Zemana. Obránce Lvů měl ještě čas na zpracování a zamířil do pravého růžku brodské branky.

Branka jako by poněkud udusila útočné choutky Slovanu. Hosté se ve své přesilovce sice ještě neprosadili, i když Třetina k tomu měl na brankovišti blízko. Puk však netrefil. Pak Endál z mezikruží svoji snahu nepřetavil v přesnou střelu, ale k vyrovnání jim posléze vydatně pomohl Vobořil, Před vlastní brankou se nechal oloudit o puk Lukášem Endálem. Ten si vyměnil puk se Svobodou a sám před Salfickým zamířil přesně pod horní tyčku.

Do konce třetiny se neujala přesilovká rána Pojkara, která mířila do boční konstrukce ani teč jeho další střely, jíž se obratně pokoušel usměrnit puk Janků.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili hosté o muže navíc. A výhodu ještě zdvojnásobil faul Pazourka. Když se zdálo, že Ústečtí jsou z nejhoršího venku a Kříž se vracel na led, více prostoru před brankou přeci jen Havlíčkobrodští zužitkovali. Vyhlídalovo nahození tečoval Svoboda k Miroslavu Holcovi, který z pravého kruhu nedal Salfickému šanci. Trefil zase pod horní tyčku.

A hosté mohli náskok ještě navýšit. Odražený puk po nepřesném pokusu Jelínka se odrazil od zadního hrazení do brankoviště. Doležalovi zabránil v dorážce do prázdné branky pohotovým zblokováním hole Sklenička.

Lvům chvíli trvalo, než se z obratu vzpamatovali. Tlačili se před branku, leč do šancí je dobře bruslící hosté nepouštěli. Zajímavější byla jen Heřmanova bekhendová střela v pádu.

Před buly v obranné třetině se do Alinče pustil Třetina a sudí jej odměnili desetiminutovým osobním trestem. Další hráč hostů se vyřadil po nezaviněném pádu a nárazu do hrazení. To se těžce z ledu sbíral Jelínek.

Závar před Furchem vyprodukovala Alinčova trojka, stejně jako o chvíli potom Pajičova. Zatím se skóre neměnilo. Výpad Vrdlovce na druhé straně zastavil ukázkovým bodyčekem Zeman.

Pak se Ústečtí konečně vyrovnání dočkali. Dlouhý Němečkův pas do pásma prodloužil na červené Janků. O zbytek se postaral pojágrovsku Jan Alinč. Od levého kruhu si ač obtěžován obráncem sjel mezi kruhy a zamířil přesně k tyči.

Ústí načas spustilo gejzír bruslařských rotací v pásmu hostů. Jenže neujaly se ani Pajičovy manévry ani Šagátovův biliár s Mikulíkem zakončený střelou z úhlu. Nápor domácích zmrazilo oslabení na konci třetiny, když za katr po putoval Pojkar a po vypršení jeho trestu Hanzl. Hosté zahrozili nejvýrazněji po tečvoané střele Šulce od modré. Ve skrumáži před vlastní branku se nakonec nejlépe zorientoval ústecký brankář. Druhá přesilovková střela z dálky z hole Ondráčka gólové parametry neměla. Lvi zahrozili výpadem Novotného, který si najel na zpětný pas, ale nemířil z mezikruží přesně.

Snovou třetí třetinu viděli příchozí ve Lví aréně. Slovan dramatickou zápletku úvodních čtyřiceti minut proměnil v kanonádu. Červené světlo za brankou hostů svítilo hned pětkrát.

Brankostroj odstartoval parádní akcí Heřman, který dostal k levému hrazení puk do jízdy. Z úhlu postupoval na Furcha, ještě mu dělal kličku do forhendu. Objel branku. Chtěl zasunout do prázdné, jenže puk o tyčku předal k dorážejícímu Martinu Šagátovi. Až ten slavil vítězný gól.

Další nádhernou akci předvedl Alinč s Davidem Pojkarem. Nastartovaný ústecký bek projel za obranu jako expres a Furchovi zamířil mezi betony – 4:2. Aktivní Dragoun mohl přidat další zásah, jenže při jeho výpadu z pravého křídla neseřídil dobře mířidla a o kousek přestřelil.

Jen na přelomu třetiny se hosté pokusili s výsledkem něco udělat. Vysunuli forčeking a Šulc mohl z prravého kruhu snížit. Salfický se vyznamenal zákrokem levým betonem. Nápor hostů zastavil velmi aktivní Dragoun. V situaci dvou na jednoho sice mohl přihrát lépe postavenému Pšurnému, ale po chvíli vybojoval puk zase zpět a vykoledoval dokonce na sebe faul. Od té doby již na ledě existovalo jen jedno družstvo.

V čase 52:57 od modré volil Klobouček místo střely pas na Roka Pajiče, který si pohrál s Furchem. Dlouhou kličkou jej nechal ležet na ledě a sám bekhendem do odkryté klece vstřelil pátou branku. Za dvě a půl minuty ve dvojnásobné přesilovce si vyměňovali puk před modré čaře Němeček s Pojkarem. Prvně jmenovaný pálil a odražený puk vrátil za bezmocného Furcha Jan Alinč. A to měli domácí chvíli předtím ještě větší šanci. Endál byl trefený pukem a do hry nezasahoval. Ústecká pětice tak útočila jen proti dvěma bránícím hostům.

Před brankou šťouchl do Pazourka Třetina a svého menšího spoluhráče se jal mstít Pojkar. Oba kohouti neshodili rukavice, a tak inkasovali jen dvojitý menší trest.

Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě Rok Pajič, který dorazil od tyče odraženou střelu Kloboučka.

Petr Rosol, Ústečtí Lvi: S prvními dvěma třetinami nejsem spokojený. Začali jsme hrát, jakoby se nám nic nemohlo stát. Hráči si asi mysleli, že se soupeř porazí sám. V kabině jsme měli proslov se zvýšeným hlasem. Kluci si poté uvědomili, jak by hra měla vypadat a konečný výsledek tomu odpovídá.

Petr Novák, Rebel Havlíčkův Brod: Řekli jsme si, že nemáme co ztratit a dvě třetiny jsme drželi solidní výsledek. Díky naší nepřipravenosti jsme ale špatně vstoupili do poslední části. Inkasovali jsme hned ve druhém nebo třetím střídání a za pár minut nám Ústí vstřelilo další branku. Za stavu 2:4 bylo už těžko něco s výsledkem udělat. Domácí převzali utkání do svých rukou a naši hráči se nechali zbytečně vyprovokovat. Ústečtí naše vyloučení potrestali vytvořili si velký gólový náskok.