Ú s t í n/L. - Dvaatřicáté kolo první hokejové ligy přineslo i tradiční derby mezi HC Ústí nad Labem a KLH Chomutov. Již tak dost vypjaté utkání opepřil fakt, že šlo o souboj o první místo v tabulce, které se Lvům v předpoledním kole podařilo obsadit. Ústečtí vstřelili svůj první gól velmi časně, nicméně pak se dlouho na další nezmohli a na začátku třetí třetiny prohrávali 2:1. Časté vylučování hostů potrestal Jaroslav Kůs třetím gólem Pirátů. Slovan se ve třetí periodě zmohl jen na snížení náskoku Chomutova a ani následující power-play před koncem utkání Lvy nezachránila, a tak Lvi vůbec poprvé v sezóně Chomutovu podlehli a vrátili se na druhé místo v tabulce.
st 29. 12. 2010
Piráti Chomutov
3:2 1:1, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 7. Kraft (Ptáčník, Havíř), 35. Jíra (Kraft, Bombic), 43. Kůs (Jíra, Kántor) - 5. Šagát (Hořava, Mikulík), 57. Hampl (Pojkar, Pajič). Rozhodčí: Florián - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 4:10, navíc Radulay 5+OT HRUB. Využití: 1:0. Diváci: 2472. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Piráti Chomutov: Hanuljak - Bombic, Pulpán, Ruta, Kántor, Mudroch, Havíř, Bartejs - Jíra, Kraft, Kuběna - Zucker, Skořepa, Kůs - Hluchý, Hrdel, Seman - Radulay, Chlouba, Ptáčník

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Holomek, P. Hořava, Gureň – Čurilla, Alinč, Ludvík – Šagát, Mikulík, Diviš – Kloz, R. Hanzl, Handlovský – Janků, Pajič, Hampl

Severočeské derby bylo zároveň i soubojem o první místo v prvoligové tabulce. Lépe do něj vstoupil ústecký Slovan, který vstřelil první branku už v páté minutě hry. Prvním střelcem zápasu se stal ústecký Martin Šagát. Asistoval mu Hořava.

Chomutov první inkasovaná branka ale paradoxně nakopla a skóre 0:1 svítilo na světelné tabuli jen dvě minuty. V sedmé minutě tvrdě prostřelil Orcta v brance Ústí Milan Kraft. A Chomutov ani po vyrovnávací brance nepolevil v útočném snažení. Velký tlak v následné přesilové hře ale ve vedoucí branku nepřetavil, i když k tomu měli třeba Jíra nebo Kraft velmi blízko.

Hlavně ve druhé polovině první dvacetiminutovky byl Chomutov aktivnější a nebezpečnější. Další branku už ale nepřidal.

Aktivní hru ale Chomutovští přenesli i do druhé části a Hanuljak neměl v brance díky důsledné obraně příliš práce. Moc se nezapotil ani během pět minut trvající přesilovky Ústí po boxerské vložce Tibora Radulaye, který na led položil ústeckého Pojkara. Rozhodčí ho za to poslal v osmadvacáté minutě předčasně do sprch. Ústí pak ale v přesilovce na Hanuljaka vystřelilo pouze jednou. Gureňův nepříjemný pokus bezpečně ukryl pod lapačku.

Skórovat se naopak podařilo Chomutovu. Petr Jíra se v pětatřicáté minutě opřel mezi kruhy do puku a vymetl prostor pod břevnem Orctovy branky. Zároveň tak brankově potvrdil, který tým měl v druhé části hry na ledě převahu.

Šanci na další vylepšení skóre měl Chomutov v závěru druhé a na začátku třetí části hry. Osmdesát sekund trvající přesilovou hru ale nevyužil. Téměř dva a půl tisíce fanoušků v ochozech ale dlouho smutnit nemuselo. Ve čtyřicáté třetí minutě mazácky našel skulinu v Orctově výstroji Jaroslav Kůs a zvýšil na rozdíl dvou branek.

Ústí určitě chtělo srovnat v zápase krok, ale chomutovská obrana hasila jakýkoli náznak šance hned v zárodku a to, co prošlo dál, zase spolehlivě pokryl Hanuljak. Ústí se ale přeci jen podařilo snížit. Tři a půl minuty před koncem snížil na rozdíl jediné branky Zbyněk Hampl. Chomutovští hráči ale v závěru zápasu drželi puk co nejdál od Hanuljakovy branky a vyrovnání nepřinesla ani závěrečná půlminutová hra bez gólmana. Chomutov tak poprvé v sezoně porazil Ústí a vrátil se do čela první ligy.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Byl to vyhecovaný zápas, který jsme prohráli o gól, ale prohráli. Nebyly tam žádné záludné fauly, jen jedna rvačka. Utkání rozhodly dvě věci, kdy jsme obdrželi rychlý vyrovnávací gól na 1:1 a kolem poloviny klání naše nevyužitá pětiminutová přesilová hra 5 na 4. Vystřelili jsme v ní na bránu jen jednou. Kdybychom v ní dali gól, věřím, že bychom to nějak uhráli."