Ú s t í n/L. - Po vyrovnané první třetině se ujali vedení hosté z Budějovic. Lvi to opět nalomilo a po zbytek druhého dějství se jejich hra citelně zhoršila. Mountfield toho nevyužil, a proto se skóre mohlo opět srovnat. Poslední dotažení se na soupeře měl na svědomí gólem na 2:2 Jan Čaloun. O třech bodech pro hosty nakonec rozhodla poslední minuta, v níž Budějovičtí projevili více touhy po vítězství. To pečetili ještě do prázdné branky.
pá 21. 12. 2007
HC Mountfield ČB
2:4 0:0, 0:1, 2:3

Branky a nahrávky: 43. Špirko (Novák), 54. Čaloun (Pojkar) - 25. Gřegořek (Toman), 47. Šimánek (Gřegořek), 60. Veselý (Vak), 60. Brabenec. Rozhodčí: Homola - Rittich, Guth. Vyloučení: 5:10, navíc Kotrla (CEB) 10 min. NESP. Využití: 1:1. Diváci: 3433. Střely na branku: 29:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Gýna, Hořava, Zeman, Pojkar, Novotný, Evan, Zápotočný - Čaloun, Nedorost, Mrázek - Janů, Pazourek, Havel - Novák, Špirko, Šaffer - Martinec.

HC Mountfield ČB: Turek - Toman, Gřegořek, Vydarený, Sičák, Novák, Bolf, Much, Frolo - Hudec, Hübl, Brabenec - Kůrka, Šimůnek, Sailer - Veselý, Vak, Kotrla - Hřebejk, Mertl, Květoň.

Úvodní oťukávání přineslo hokej nahoru dolů a několikero zakázné uvolnění. V 5. minutě zahrozila první domácí řada a hosté se po dvou faulech dostali do dvouminutového dvojnásobného oslabení. I přes několik šancí se ale domácím v přesilovce nedařilo. Po návratu obou budějovických hříšníků na led se hosté nastěhovali před Přikryla. V 9. minutě zavezl do útočného pásma Novák, ale šanci domácí nevyužili. O 2 minuty později nabil zpoza branky Pazourek Janků, ten ale z voleje netrefil branku. Ze závaru na druhé straně poté vyšel vítězně Přikryl. Ve 14. minutě vystřelil nenápadně zápěstím z levého kruhu Kůrka, Přikryl byl ale pozorný. V 15. minutě si první přesilovku zahráli i hosté. Ti si vytvořili soustavný tlak, ale domácí se ubránili. V závěru oslabení se Lvi dokonce dostali do brejku a Toman musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Při následné přesilovce Turek parádně vychytal Čalouna. Domácí dál hráli velmi aktivně a hosté si v 19. minutě opět museli pomoci faulem. V oslabení však ujel Kotrla s Tomanem, ale Přikryl rtuťovitého beka, který si vyzkoušel i žlutomodrý dres ústeckého Slovanu, zázračně vychytal.

Na začátku druhé třetiny dohrávali domácí krátkou přesilovku. I v 5 proti 5 si poté domácí vytvořili šance, ale trefovali jen Turka. Ve 23. minutě zahrozili hosté, Přikryl byl pozorný. Hosté tlačili dál a vynutili si přesilovou hru a v ní trestali. Ve 25. minutě se trefil z poměrně těžkého úhlu do černého Petr Gřegořek. Ve 28. minutě hráli hosté další přesilovku a opět domácím zle zatápěli. Domácí hokejisté trochu vyklidili pole a hostů hned bylo všude plno. Přikryl tak měl stále plné ruce práce. Další gól měl ve 31. minutě na hokejce Mertl, ale jeho kličky neprošly do branky. Ve 33. minutě, při přesilovce, vytvořili domácí před Turkem závar, ale ani z těch největších šancí nedokázali skórovat. Nakonec poslal Sičák kotouč mimo led a domácí dostali minutovou výhodu dvou mužů v poli. Místo spršky střel ale honili Lvi puk spíše po mantinelech, dokonce hosté ohrozili i domácí branku. Domácí se stále snažili o zkorigování výsledku, hosté jim ale výborným napadáním mnoho prostoru nedali. V závěru druhé třetiny si Jihočeši ještě zahráli přesilovku.

První velkou šanci třetí části se ve 42. minutě prezentovalo budějovické duo Sailer - Šimánek, ani jeden však Přikryla nepřekonal, zvlášť semafor proti střele druhého jmenovaného lahodil oku diváka. O minutu později se rozsvítilo červené světlo na druhé straně, Novák našel před bránou najíždějícího Rastislava Špirka, který efektně z otočky zavěsil za bezmocného Turka. I v další chvílích byli aktivnější domácí, ve 46. minutě pálil těsně mimo Mrázek, o chvíli později předložil Havel gólovku Janků, který však neprostřelil betony budějovického gólmana. Ve 47. minutě se tak radovali hosté, Gřegořek ujel po pravém křídle, jeho střelu vyrazil Přikryl jen k Jiřímu Šimánkovi, který puk zasunul do odkryté brány. Gól ještě musel posvětit videorozhodčí. 50. minuta přinesla další slibnou šanci Ústeckých, v přesilovce našel Novák parádně před bránou Šaffera, který však v tísni střílel těsně mimo. Na začátku 54. minuty se v další početní výhodě domácí dočkali vyrovnání, Pojkar nabruslil před bránu, předložil ke vzdálenější tyči Janu Čalounovi, který vstřelil svou první branku za Ústecké Lvy. V 58. mohl budějovický kotel rozveselit René Vydarený, který sice prostřelil Přikryla, avšak puk za gólmanovými zády doklouzal těsně vedle tyče. Mountfield se nechtěl smířit s bodovou ztrátou, Šimánek s Kůrkou v 59. minutě na domácího gólmana nevyzrali. Půl minuty před koncem už se však hosté dočkali, k odraženému puku před bránou dostal se Ondřej Veselý, který zavěsil do odkryté brány. V poslední vteřině při power-play upravil na konečných 2:4 Kamil Brabenec.

Milan Černý (HC Mountfield, a. s.): "Sehráli jsme v Ústí šťastné utkání, jehož závěr byl pro domácí asi až příliš krutý. Dá se říci, že jsme nehráli úplně to, co jsme chtěli. Dost nás během utkání držel "Eda" Turek. Ten závěr pro nás byl šťastný, ale to se nemusí povést pokaždé."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes se nemáme za co stydět a já mohu klukům jedině poděkovat za to, jak dnes hráli..."