Ú s t í n/L. - Šesté přípravné utkání Ústeckých Lvů, tentokrát proti Litvínovu, neskončilo zrovna optimálně. Sestava, kterou trenér Rosol pro dnešní souboj zvolil, nebyla schopna si vytvořit větší střelecké šance a také nebyla schopna stoprocentně bránit, a tak Lvi, hlavně ve druhé třetině, inkasovali několik gólů po chybě domácích obránců. Ve třetí třetině domácí jen kosmeticky upravili skóre, ale na nedobytného hostujícího Volkeho zkrátka neměli.
út 23. 8. 2011, Zlatopramen Arena
HC Verva Litvínov
2:4 1:1, 0:3, 1:0

Branky a nahrávky: 8. Pazourek (Třetina, Holomek), 58. Ludvík (Šagát, Roubík) - 11. Hübl (Lukeš), 27. Kubinčák (Lukeš, Volke), 36. Frolík (Hujsa, Volke), 38. Hanzl (Lukeš). Rozhodčí: M. Novák - Hynčica, M. Biedermann. Vyloučení: 2:2, navíc Kotrla (UNL) - TS. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 077. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - Jiří Suchý, P. Hořava, Vobořil, Sklenička, Holomek, J. Zeman, Dominik Boháč - Třetina, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, Ludvík - Laš, Pajič, Daniel Boháč - Havlíček, Kloz, Kotrla.

HC Verva Litvínov: Volke - Kroupa, Kubát, Jareš, Stříteský, Brejčák, Skuhrovec, Pojkar, Kousalík - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Majdan, R. Hanzl, Gerhát - Frolík, Hujsa, Jenáček - Bojer, Heinisch, Maxa.

Utkání začalo ve vysokém tempu a šanci skórovat si vytvořily oba celky již v úvodu. V brance hostí se objevil exústecký Martin Volke. Hra se přelévala ze strany na stranu a na první gól zápasu si museli diváci počkat do 8. minuty, kdy se v početní výhodě po spolupráci Třetiny a Holomka trefil domácí Pazourek 1:0. Hráči Litvínova se dlouho snažili prosadit proti Francouzovi, ale bez úspěchu. V 11. minutě našel hostující Lukeš nikým nechráněného Hübla a ten z bezprostřední blízkosti propálil Francouze a vyrovnal na 1:1. V 15. minutě duelu se snažil Alinč prostřelit Volkeho, ale trefil jen plexisklo za bránou. V závěru prvního dějství se pokoušeli o změnu stavu oba týmy, ale bez úspěchu.

Druhá perioda se pro Lvy nevyvíjela příliš dobře. Nejprve se v 21. minutě dostal do šance Hübl, který se snažil překonat ústeckého brankáře. Ten se však tímto zákrokem nenechal vyvést z míry a svou klec ohlídal. Ke konci 22. minuty vycítil příležitost Laš, ale trefil pouze betony soupeře. Běžela 25. minuta zápasu, kdy se pokoušel skórovat Hanzl, ale jeho plány zhatila tyčka. V čase 25:27 byl vyloučen hostující Hujsa a ústeckým šelmám se tak naskytla šance ke zvýšení brankového náskoku. Tu však hráči Ústí nevyužili a po chybě v obraně inkasovali a na tabuli se měnil stav skóre na 1:2. Ve 36. minutě se stav měnil znovu. Tentokrát celou akci zahájil litvínovský Volke, který přihrál puk Hujsovi a ten Frolíkovi, který dostal hosty do vedení 1:3. Po necelých dvou minutách se opět radovali fanoušci soupeře, kdy se po nahrávce Lukeše trefil Hanzl a navýšil skóre na 4:1. Necelé dvě minuty před koncem byl faulován hráč hostí Jenáček. Za tento prohřešek rozhodčí nařídil trestné střílení, které výše jmenovaný hokejista neproměnil.

Do poslední části zápasu šli žlutomodří s mankem tří branek. Hned v začátku se usadili v útočném pásmu, ale bohužel bez úspěchu. Ve 45. minutě byl vyloučen za hákování ústecký Šagát, ale hosté nedokázali modrožluté potrestat. Lvům se dnes příliš nedařilo bránit své území a tak se mladý Francouz musel v brance pořádně otáčet. V čase 53:54 se snažil propálit Volkeho Ludvík, ale opět bez úspěchu. Necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby se Ústečtí dostali do útočného pásma a litvínovské svými kombinacemi potrápili. Svou snahu korunovali v 58. minutě, kdy Martin Šagát přihrál Davidu Ludvíkovi a ten dostal puk za záda Volkeho a snížil na 2:4. Tato branka byla však poslední, která v zápase padla a černožlutí si domů odvezli výhru 4:2.